Wpis z mikrobloga

To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą. I to wszystko z własnej woli. Naprawdę wolałbym popełnić samobójstwo niż żyć pod taką presją ciągłej pracy bez chwili dla siebie. Może jestem jakiś nienormalny, ale fajnie czasem pospać dłużej, poczytać książkę albo wyjść na piwo ze znajomymi.

#pracbaza #antykapitalizm
okno2137 - To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą. I to wszyst...

źródło: comment_1648417828Y1a62wTdPqipAYy0qlatau.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masz_fajne_donice Kiedy chcesz coś zrobić to analizujesz, czy Ci się opłaca. Ja nie chce tego robić, w tym przypadku brać kredytu więc tego nie analizuje bo to nigdy nie było moim celem. Nie odkładam tyle lat bo nie chce kredytu, a dlatego, że chciałam chwilę pożyć takim życiem w mieście. Idź się może pokłócić z kimś na jakieś tagi o kredytach czy inwestycjach. Po co mi na siłę próbujecie wepchnąć kredyt
  • Odpowiedz
więc tego nie analizuje


@Perkotka: Dziwisz się że się śmieją? Dobrze robią.
Ktoś kto tyra bo chce mieć lepiej zasługuje na szacunek. Ktoś kto tyra bo nie umie używać kalkulatora zasługuje na śmiech.

Po co mi na siłę próbujecie wepchnąć kredyt do kieszeni. Mnie to naprawdę nie interesuje. Odkładam pieniądze i zamierzam je wydać, po prostu. To naprawdę nie jest jakaś ciężka matematyka

Nikt nie próbuje ci go wepchnąć -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@okno2137: miałem takiego kumpla. Gość zaczął pracę na magazynie. Po roku tak mu się życie ułożyło, że robił na 2 etaty (2 pracę fizyczne) od pon do sob (niedz wolna) chłop tak pociągnął prawie 2 lata. Potem problemy ze zdrowiem, latanie po lekarzach i skończyło się. Teraz ma tylko jedną pracę, ale problemy z kręgosłupem ma dalej
  • Odpowiedz
Kredyt = okazja


@Perkotka: Kredyt z zerowym lub niemal zerowym oprocentowaniem = okazja
I to jest fakt. Inflacja jest kilkukrotnie wyższa niż jego koszt. Nie znajdziesz takich lokat. Ale jak pisałaś nie umiesz używać kalkulatora wiec raczej zostaniesz przy dwóch etatach xd
  • Odpowiedz
@okno2137: Niektórzy tak mają. Są ludzie pozbawieni inteligencji emocjonalnej czy wrażliwości np. na sztukę. Oni nie potrzebują podróżować bo ich to nie rusza. Książek nie czytają, nie lubią muzyki, do kina nie chodzą. Ostatnią książkę przeczytali w podstawówce bo pani kazała. Najczęściej nie mają żadnych zainteresowań. Nie mają co ze sobą zrobić jak już wrócą do pustego domu. Po robocie nie spotykają się towarzysko, dlatego że nie mają poczucia humoru
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice Dobrze, tak, na pewno napisałam że nie umiem używać kalkulatora. Otóż napisałam, że nie interesuje mnie kredyt, za to Ty piszesz o tym tak jakbyś na codzień próbował wszystkich do tego przekonywać. Zrozum, mnie to po prostu nie obchodzi. Dlaczego ludzie mają taki problem żyć po prostu swoim życiem....tak Cie boli, że żyje inaczej? No to idź do lustra, popatrz i pomyśl jaki jesteś zajevisty analityk, żona Ci pogratuluje, poczujesz
  • Odpowiedz
@okno2137: pewnie. Lepiej kredyt z banku i cyk pinionszki same wpadają na konto.
Taki tryb życia jak w OP spokojnie można do trzydziestki prowadzić bez większych problemów dla zdrowia. Problem się pojawia, jak ktoś chce tak harować do emerytury.
  • Odpowiedz
@okno2137: a niech sobie #!$%@? skoro lubi. Ja sobie nie wyobrażam takiego życia, gdy nie mogę na luzie po pracy wyjść na rower, spotkać się z kumplami, żyć po prostu na luzie. Mógłbym też teraz tak pracować, a za 10 lat bym się obudził, że straciłem młodość i nic mi sie już nie chce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
tak Cie boli, że żyje inaczej?


@Perkotka: Nie boli tylko mam prawo się śmiać przecież z kogoś kto pracuje z głupoty?
Nie śmieję się z twojego stylu życia jak pisałem tylko z bezcelowości(nie masz uzasadnienia na nic) i marnotrawstwa(mogłabyś mieć więcej za mniej a wybierasz tyranie za mniej BEZ ŻADNEGO UZASADNIENIA). Nie męczę cię kredytem jak już dwa razy pisałem bo przegapiłaś moment. Już za późno na pójście po rozum
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Pierdzieć w fotel to mogą osoby bez zainteresowań, pasji, znajomych. Ja natomiast wolę pokorzystać sobie jeszcze z życia w okresie, gdy mam dużo sił i energii, a na poziom życia nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą


@okno2137: zależy w jakim wieku jesteś. Ja sie wziałem za takie #!$%@? mając 27 lat czyli po studiach jak się wyszalałem i 10 lat pozniej mam wszystko co w życiu mieć zaplanowalem, dom z ogrodem, dwa auta, troche gażldżetów i teraz faktycznie życie z górki
  • Odpowiedz
Zarabiam sporo więcej niż minimalna, ale odkładam pieniądze bo chce wybudować dom bez kredytu. O tym zapomniał wspomnieć. Wizja stabilizacji finansowej w młodym = powód do beki :)


@Perkotka: prwidłowo. To jeszcze 1 rada. Nie marnuj czasu na wykop i dyskusje z tumanami. Poświęć go raczej na relaks/ spacer gdyz po 300h pracy trzeba sie dobrze zzluzowac i zregenerowac, bo niestety wbrew pozorom istnieje wym wypadku zagregowany efekt negatywny dla zdrowia.
Przy takim trybie pracy trzeba miec dopiete kilka rzeczy
1. Nigdy nie zarywac Snu
2. zdrowo
  • Odpowiedz