Wpis z mikrobloga

@Luko: z kredytu na 35 lat.
To już powoduje tylko wzrost odsetek a nie obniża raty. I biorąc na tak długo, znaczy że kogoś na to nie stać.
W cywilizowanym kraju nawet nie dostaniesz kredytu na taki okres

Ja wziąłem kredyt na 30 lat a po 7 latach już byłem na czysto.


Też super pomysł. Brać kredyt na gorszych warunkach, z wyższym oprocentowaniem chociaż można wziąć krótszy
@Dziecko_Proboszcza to Twoje?

Jak? :)

Matematyki się uczyłeś?
Wzorek K(n)=K(1+p/100)^n był?

Był. Trzeba było sobie podstawić 1 lub 2 za p oraz 12*35 za n i zobaczyć co to znaczy siła potęgi.

Teraz masz p już ok 4-5, a będzie 8-10 i wtedy się posrasz dopiero.

PROCENT SKŁADANY! To raz.

A dwa, że nie zastanawiało, dlaczego teraz jest taki kredyt? Nie zapytałeś, co się może stać, gdy stopy pójdą w górę? To
  • 167
@PiotrFr: chyba nie wiesz do końca o czym mówisz. Biorąc kredyt na dłuższy okres i jednocześnie nadpłacając to jest najlepsze co możesz zrobić bo w razie problemów bank wymaga tylko niskiej raty. Do tego jak załóżmy na 30 lat rata wynosi 1000 zł a na 10 lat wynosi 2000 zł to jak weźmiesz na 30 lat i nadplacisz co miesiąc 1000 zł to finalnie i tak spłacisz za 10 lat i
można sobie negować prawdę, ale rzeczywistość jest taka, że coraz więcej osób ciśnie mini ratka, najlepszy przykład mam w rodzinie, gdzie było wzięte 500k w zeszłym roku na budowę domu i niestety, w tamtym miesiącu kuzyn musiał zrezygnować z etatu gdzie zarabiał średnią krajową na rzecz pracy na... statku i rozłąki z rodziną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@PiotrFr:

z kredytu na 35 lat.

W cywilizowanym kraju nawet nie dostaniesz kredytu na taki okres

The most common mortgage term in the U.S. is 30 years.


XD

Też super pomysł. Brać kredyt na gorszych warunkach, z wyższym oprocentowaniem chociaż można wziąć krótszy


U mnie oprocentowanie hipoteki było niezależne od okresu ¯\_(ツ)_/¯ wkład własny miał znaczenie np.