Wpis z mikrobloga

@Perkotka: musiałbym odkładać 4000zl miesięcznie każdego jednego miesiąca zaczynając od osiemnastki. Tylko na swoje mieszkanie, do tego dołożyć to co odkładam na wakacje, to co odkładam na samochód. I to co wydaje na życie. Seems legit.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Luko: z kredytu na 35 lat.

To już powoduje tylko wzrost odsetek a nie obniża raty. I biorąc na tak długo, znaczy że kogoś na to nie stać.

W cywilizowanym kraju nawet nie dostaniesz kredytu na taki okres


Ja wziąłem kredyt na 30 lat a po 7 latach już byłem na czysto.


Też super pomysł. Brać kredyt na gorszych warunkach, z wyższym oprocentowaniem chociaż można wziąć krótszy

@PiotrFr: to banki
  • Odpowiedz
@coo84: okres kredytowania nie ma żadnego wpływu na marże. Pewnie ktoś ma wyższe/niższe oprocentowanie no PKO ma WIBOR 6m i po prostu aktualizuje się u ludzi szybciej/wolniej.
  • Odpowiedz
@Krupier jak działają? Nie bez powodu mówi się że optymalna długość kredytu to 20 lat. Sugerujesz, że kredyt na 20 lat i 35 lat przy takim samym wkładzie własnym będzie takim samym kosztem dla spłacającego czy co? Przecież ten na 35 lat odda bankowi w #!$%@? więcej siana.
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: cooo xD oprocentowanie jest takie samo dla kredytu na 10 lat jak i na 30 lat. Jak weźmiesz na 30 lat a spłacisz w 10 lat przez nadpłaty to koszty kredytu (odsetki) będą takie same.
  • Odpowiedz
@kipowrot: myslisz, ze nie wiem jak dziala kredyt i co to jest procent skladany? Bardziej szokuje mnie to, ze ludzie czesto sa zmuszeni do brania kredytu na cale zycie, oddadza wiekszosc zarobionych pieniedzy bankowi, zeby miec gdzoe spac i znowu rano isc pracowac na odsetki.
Jestem z polenia, ktore pamieta wysoki wibor. I dalej jestem w szoku, ze u nas wiekszoc kredytow jest ze zmianna stopa procentowa.
Zycia cud, urwa mac
  • Odpowiedz
@Armoks: ja odpisuje na ten komentarz wyżej, jako cytat. Apka mobilna czasami tak dziwnie cytuje :| Usunąłem ten komentarz, żeby zamieszania nie wprowadzać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PiotrFr: "Wytłumacz mi w takim razie, bo widocznie popełniłem błąd z moimi pięcioma aktualnymi kredytami."

Już inni to zrobili za mnie, przewertuj wątek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Krupier jak działają? Nie bez powodu mówi się że optymalna długość kredytu to 20 lat. Sugerujesz, że kredyt na 20 lat i 35 lat przy takim samym wkładzie własnym będzie takim samym kosztem dla spłacającego czy co? Przecież ten na 35 lat odda bankowi w #!$%@? więcej siana.

@wiktorek_pl:

A dlaczego zakładasz, że ten kredyt będzie trwał 35 lat? Wiesz, że większość kredytów jest spłacana przed terminem (średnio 13 lat)?

Dla
  • Odpowiedz
@pri0 paradoksalnie może taka sytuacja i oburzenie kredyciarzy zmieni temat kredytów ze zmienna stopa.
W cywilizowanych krajach jest 80% kredytów stałych. Polaka się #!$%@? jak to tylko możliwe.
  • Odpowiedz
@Krupier simple as sruck. Nadpłata kredytu to nie jest taka prosta rzecz. Niektóre banki nie zezwalają na nadpłaty, niektóre zezwalają na nadpłatę w szczególnych warunkach korzystnych dla siebie. Banki to nie wykopki, potrafią zabezpieczyć swoje interesy a jak najdłuższy kredyt jest w ich interesie.
  • Odpowiedz