Wpis z mikrobloga

  • 1315
Warszawa, Zacisze.
Od dwóch lat chodzę po tej okolicy na spacery, od tego też czasu auto stoi jak stało.

Podobnie dziwny duży dom który ma potencjał ale wygląda jakby nie widział choćby odświeżenia od jakichs 30 lat. Chyba opuszczony.

Zawsze ciekawią mnie takie historie.
Wygląda jakby ktoś miał w latach 90 fajne życie, duży dom w Warszawie, oczojebne żółte sportowe auto, i nagle coś się zatrzymało...

Zastanawiam się co mogło się stać, że nie ma nawet komu się tym zająć, nawet wprowadzić tego auta do garażu.

#warszawa #carboners #zycie #
Pobierz
źródło: comment_1648362722dwO99YKeJ1on8NF9c3kL1G.jpg
  • 130
nie wierzę natomiast żeby kiedykolwiek była możliwość, żeby na ogólnopolskim geoportalu była możliwość wyszukania nr księgi dla nieruchomości w prywatnym posiadaniu - jeśli rzeczywiście tak było no to niezły skandal ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pernikovy_tatko: Oczywiście, że taka możliwość była. Ba! Nadal są serwisy, które umożliwiają Ci to odpłatnie - poznać nr KW i zarazem dane właściciela po samym numerze działki ewidencyjnej. Poza tym bardzo prosto takie
@projektant_doktorant uproszczony wypis dostajesz po wykazaniu interesu prawnego (tj. jesteś właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości lub. np. rzeczoznawcą majątkowym, który potrzebuje taki wypis dołączyć do operatu szacunkowego), taki wypis jest z danymi osobowymi natomiast nie możesz go przedłożyć np. u notariusza bo wtedy potrzebujesz już pełnego wypisu który służy też do zmian w KW - podsumowując to nie działa tak jak piszesz, że każdy sobie może wejść do starostwa i złożyć wniosek o wypis z
@mgrzyb16 xd ok, to nie robiłem, porównanie totalnie z dupy bo praca w "nieruchomościach" nie jest zero - jedynkowa i jak widać na moim przykładzie udało mi się utrzymać z powodzeniem w tej branży bez tej tajemnej wiedzy, a nie musiałem tego wiedzieć bo z racji wykonywanego zawodu mam dostęp "legalnie" do takich informacji wtedy, kiedy ich potrzebuje ¯_(ツ)_/¯
@pernikovy_tatko: Oczywiście, że działa :) Bez interesu prawnego dostaniesz informację w rubryce własność: "osoba prywatna", zaś jak jeszcze raz powtarzam - jest tam także nr księgi wieczystej, którego znajomość da nam pełną informację o właścicielu, także z jego numerem PESEL. Sam tak nieraz występowałem o wypisy i tak dostawałem. Nie wiem po co mieszasz w to notariusza, o którym nic nie wspominałem. "Moja curka studiuje prawo, tak?" ( ͡° ͜