Wpis z mikrobloga

@Kumpel19: Normalna kasa dla specjalisty. Powinni nawet więcej zarabiać, bo dbają o ludzkie zdrowie i życie. Wiele osób, których robota nie jest tak potrzebna jak w przypadku lekarzy, zarabia jeszcze więcej.
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy: nie jestem jeszcze lekarzem, za 2 lata skończę więc nie, nie "kłuję" mnie obrażanie tej specki, podałem Ci logiczne argumenty.

Co masz na myśli "radzą" powtarzam, lekarzy rodzinnych brakuje, ponadto profilaktyką nie zajmują się tylko oni a także samorządowcy, minister zdrowia itp. Gdyby mniej pacjentów przypadało na jednego lekarza, gdyby zmniejszyć ilość papierologii i wiele innych rzeczy na pewno poprawiło by się "diagnozowanie"
  • Odpowiedz
@Kumpel19: Nie rozumiem #!$%@? do lekarzy. Najcięższe studia, masa nauki. Zwykły budowlaniec co dobrze kładzie płytki 12 wyciągnie, lub kierowca ciężarówki 8-10 jak sporo pracuje. Właściciel firmy transportowej zarabia kilkadziesiąt/kilkaset tys miesięcznie to ok a czasami maja tylko podstaówkę. Jeśli chodzi o zarobki/nakład pracy to ten zawód nie jest jakiś super. Wiele ludzi zarabia więcej np prowadząc firmę gdzie inni #!$%@? na nich w zwykłych prostych usługach transport/budowa/gastronomia/sprzątanie.
  • Odpowiedz
@LewCyzud:

Nie "inni nie mają lekko", tylko "inni mieli więcej rozumu i godności niż lekarze, świadomie zdecydowali się na swój zawód znając jego wady i nie #!$%@?ą jak to jest im ciężko".

Zresztą co to są godne zarobki? 20krotność średniej krajowej? 30krotność? Bo ja mam osobę z bliskiego otoczenia, która prosto po studiach poszła do prywatnej kliniki na lekarza rodzinnego, praca na UoP, 10k netto. Ale 2.33 średniej pensji na start
  • Odpowiedz
@fiir: Ale lekarze nie narzekają na niskie zarobki tylko o niskie zarobki w podstawowej pracy na etacie(kilkukrotnie niższe, niż w poza szpitalem). System jest tak skonstruowany, ze jesli chcesz dobrze zarabiac i jednocześnie rozwijać sie zawodowo musisz poza etatem jeszcze z*********c w innych miejscach. A gdzie życie prywatne?


@LewCyzud: Tak , tam sa dobre pieniadze bo innaczej nie byloby chetnych do tych zajec. Te cale lekarskie jojczenie to krzyk kujonow
  • Odpowiedz
@pemo212:

Widać jak małe masz pojęcie o medycynie i lekarzach rodzinnych. - ad personam

Wiesz co jest jednym z czynników dlaczego medycyna za granicą jest lepiej rozwinięta? Bo tam więcej pieniędzy niż w Polsce przeznacza się na PROFILAKTYKĘ chorób - profilaktyka chorób to pieniądze na badania, a nie na pensje lekarzy mordo

, którą w naszym kraju zajmuje się lekarz rodzinny, gdyż on jest na pierwszej linii i najłatwiej można się
  • Odpowiedz
@LewCyzud:

Ja na Ciebie nie wchodzę człowieku, pytam jakie są godne zarobki dla lekarza Twoim zdaniem. Jeżeli to pytanie tak Cię atakuje, że aż musisz zasłonić się paskiem z wypłaty, to przepraszam. Natomiast dalej czekam na odpowiedź
  • Odpowiedz
@LewCyzud:

A mi się wydaje, że chciałeś mnie w oczy zakłuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując:

"ciężkiej pracy na studiach, wypracowanych kontaktów, wydanych pieniędzy na kursy i konferencje" - czyli tego samego co zapewnia Ci sukces w dowolnej innej pracy?

Przy okazji sam sobie zaprzeczyłeś, bo parę postów wyżej pisałeś "Mozna (mieć wszystko) ale jesli nie jestes specjalista to takie fikoły trzeba #!$%@?, ze aż szkoda gadać",
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Tak opisałaś te beznadziejne warunki pracy lekarzy w przychodniach, że aż własną kanapką bym się podzielił.

No, ale ok, rzuć kwotę netto która byłaby według Ciebie uczciwa i pomysł na system oceny Twojej pracy, żeby w przejrzysty sposób była możliwa weryfikacja, czy tyle ta praca jest warta.
  • Odpowiedz
@dr_Batman oho... widzę ego szamana urażone, więc trafione w punkt. ;) Tak się składa, że nie jeden ból w klacie potrafię w domu zostawić i jakoś nikt mnie po prokuraturach ani sądach nie ciąga a "kilku" pacjentów juz w zyciu przerobiłem. Fajnie drzeć łacha z lekarza, który wzywa karetkę do najmniejszej pierdoły. Mamy takie same instrumenty diagnostyce w pogotowiu jak i Wy w przychodni. Nie jesteś sama, nie ściemniaj. Uprawiacie spychologię na
  • Odpowiedz