Wpis z mikrobloga

@Kumpel19: tak jak wyżej piszą - januszowe #!$%@?. To niczym się nie różni od informatyka 15k. I januszy, którzy gadają: co to za praca, poklika sobie na kąkuterze parę godzin i już 15 k na rękę by chciał.

Moja różowa jest lekarzem - specjalistą. Zarabia dużo, ale jak ktoś twierdzi, że sie nie należy, to ma coś z głową. Przeszła najtrudniejsze studia medyczne trwające 6 lat. Miała drugą średnią ocen na
  • Odpowiedz
Do tego kontrakt brak chorobowego i urlopu, odejmij sobie jeden miesiąc zarobków i podziel roczne dochody przez 12


@dr_Batman: Miesiąc? Jeden miesiąc to 22 dni pracy. Liczyć to powinieneś 26 dni urlopu + 13 dni wolnych ustawowo + statystyczne 14 dni na L4 u mężczyzn lub 30 u kobiet i nagle robi się pięćdziesiąt kilka dni, czyli niemal 2,5 miesiąca licząc dni robocze. Beka z ludzi, którzy nie rozumieją jak ogromna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kumpel19: oj mam nadzieje że Ukraińscy lekarze wyprą te naszą jaśniepańską chołote. Lekarz niech zarabia i milion byle by był profesjonalistą tyle co się ojezdziłem po lekarzach z rodzicami i się na ich "wiedze" napatrzyłem to większość nawet 30h/g niezasługuje.
  • Odpowiedz
Serio, ekscytuje Cię, że ~32 letni lekarz, w prywatnej placówce, może zarobić 24 tys brutto na etacie?


@wutermelon: serio mnie ekscytuje, i już wiem dlaczego patrzą z góry na drugiego człowieka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KELO9550: Jestem lekarze który rozumie różnice między powikłaniem a błędem medycznym.To że dentyści robią co chcą i nikt ich nie pilnuje, nie znaczy że nie ma błędów medycznych.

Głównym problemem mojego niezadowolenia jest że obracam się tylko i wyłącznie w środowisku poza lekarskim ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam męża w IT, przyjaciół od menagmentu po domorosłych milionerów. I bardzo szeroką perspektywę. Na wypalenie zawodowe przed 30 też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sisal: Hahahaha xD Tak specjalizacja trwa 2/3 lata i lekarze przed 30aja po 3. Wolny rynek, idź do lekarza z Ukrainy tylko potem bez płaczu, że odpowiedzialność ponosi widmo ministra zdrowia.
  • Odpowiedz
@LewCyzud:

Ja tylko szczerze i uczciwie wierzę w rozwój diagnostyki i IT. Mam nadzieję, że w perspektywie 10-20 lat będziemy w stanie ograniczyć ciężka pracę lekarzy, ba, właściwie całkiem ją wyeliminować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Big data, komputer z dostępem do gigantycznej bazy danych chorób i ich objawów i wyników pacjentów będzie w stanie dokonać selekcji pacjentów taniej, szybciej i lepiej niż ktoś, komu się wydaje że
  • Odpowiedz
Przestałem czytać tą zarzutkę po przyjmowaniu za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tygrysoffshorowy: xD

Mówię oczywiście nie o pierwszych wizytach, które zawsze jest dłuższe i wymaga dłuższego wywiadu, zrobienia rezonansu, zlecenia badań itp. Tylko o szybkiej konsultacji, kiedy pacjent jest jej znany i trzeba doradzić typu jak dalej przyjmować leki, kiedy przy obecnych dawkach widać skutki uboczne albo zero efektów, kiedy ktoś wchodzi pokazać tylko wyniki badań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Agemaker: Z moim ego wszystko w porządku, wkurza mnie jak ktoś zachowuje się jak ty. Ja nie urządzam sobie łacha z ratowników jak przyjadą do mnie jacyś idioci.
Przecież żaden lekarz nie wzywa ZRM po waszą światłą opinię i wasze ograniczone instrumenty diagnostyczne, tylko po zabezpieczony w razie pogorszenia transport pacjenta.
Pracuje w wiejskiej przychodni, zazwyczaj jestem sama na kilka tysięcy ludzi.
  • Odpowiedz
pilot samolotu pasażerskiego, kontroler ruchu lotniczego


@Iwasawa: Wiesz ile Ci ludzie zarabiają i jakie mają pensum? Kontroler ruchu lotniczego z tego co pamiętam ma w trakcie 8 godzinnej zmiany 3 godziny pracy, godzinę przerwy i drugi raz ten sam zestaw i maksymalnie 130 godzin w ciągu miesiąca? Coś koło tego. Zarobki pilotów linii lotniczych są naprawdę wysokie + ich czas pracy jest bezwzględnie regulowany, nie ma takiej możliwości, żeby Ci ludzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noelo_cohelo: Czy ja wiem, B2b to głównie IT i wszelki prace projektowe, architektura, grafika, design. Z tego co wiem to w IT zazwyczaj stawki są zbliżone po odliczeniu VAT. Na pozostałe się nie wypowiem bo nie wiem.
  • Odpowiedz