Wpis z mikrobloga

Drogie samoś... wykopki :D Jak ugryźć temat soczewek do oczu? Jestem okularnikiem (wada raczej niezbyt duża) i od dawna myślę o soczewkach. Problem polega na tym, że trochę się tego boje, no i tak jakby moje oczy są strefą zakazaną xdd Żeby przybliżyć skalę problemu, to nawet czytanie o zakładaniu soczewek wzbudza we mnie głębokie mdłości (), wizyta u okulisty to dla mnie coś strasznego, nie umiem sobie zakropić kropelek i rzadko komu to się udaje - odruch bezwarunkowy jest szalenie silny :D

Są jakieś metody krok po kroku jak to zrobić? Nie wiem, np próba dotykania powierzchni oka, oswajanie się z tym itp. Wszystko co wydaje się trudne, przestaje takie być jak podzielimy to na małe kroczki i zaczniemy powoli wychodzić poza strefę komfortu ()

#okulary #okulista #soczewki #medycyna #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz reconn - Drogie samoś... wykopki :D Jak ugryźć temat soczewek do oczu? Jestem okularn...
źródło: comment_1647507927xQWCOQSAziSI5ii3Om10Nn.jpg
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@reconn: metoda? Iść do okulisty i porozmawiać. Tu nie ma małych kroków, albo wepchniesz paluchy do oka albo wcale. Nic przyjemnego ale finalnie to rutyna.

Od 10 lat noszę soczewki. Nigdy nie miałem infekcji oka czy innych nieprzyjemności. Ale nigdy też nie wpychałem niemytych rąk, zawsze umyte starannie i osuszone + czysty pojemnik na soczewki.
@reconn: no ja akurat bez takich fobii, ale tutaj okulary staż 8 lat, zawsze mi się wydawało że te soczewki to komu to potrzebne, wygodnie jest tak, jak jest. Ale w końcu nastąpiła mobilizacja i już leci mi 10 lat na soczewkach :D Super decyzja. Nic ci nie paruje zimą, nie trzeba przecierać bo się niechcący szkła dotknęło albo deszcz pada i #!$%@? widać, nie ma problemu z okularami przeciwsłonecznymi bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reconn: ja miałem duży problem z tym, ale myślę, że ważne jest nie nakładanie ich bezpośrednio na tęczówkę tylko trzeba palcem odsłonić dół gałki, spojrzeć w górę, nałożyć na ten dół i palcem przesunąć już przyklejoną soczewkę na tęczówkę, albo spojrzeć w dół. Przy pewne dozie szczęścia sama zawędruje na tęczówkę.
@reconn: ja miałem tak samo aż mi zdiagnozowali wadę którą można skorygować tylko za pomocą soczewek. Nie było wyboru i w ciągu 3 dni zacząłem normalnie zakładać.
Bierz Soflens 59 miesięczne, są mega wygodne. Co do zakładania to najgorszy jest pierwszy tydzień, potem to normalka. Jak naprawdę chcesz nosić soczewki i korzystać z tej ultra wygody to musisz z partyzanta wsadzić parę razy, popłakać sobie, a potem to już z górki
@reconn: No to poćwicz zakraplanie oczu najpierw. Kup krople nawilżające, bo tym sobie krzywdy nie zrobisz. Możesz też sobie kupić szczoteczkę do rzęs i próbować przy otwartym oku czesać rzęsy, żeby poćwiczyć koordynację.
@reconn: dam ci tipa który u mnie skrócił czas zakładania soczewek z 10minut do 30 sekund. Jak już masz soczewkę na palcu na dobrej stronie oczywiście to wkrapiasz ze 2 krople płynu do soczewek na wewnętrzną stronę soczewki. Odsłaniasz powieki dwoma środkowymi palcami, patrzysz do górę i kładziesz soczewkę na białkówkę i od razu delikatnie przesuwasz ją w stronę tęczówki czyli tam gdzie powinna być