Wpis z mikrobloga

Drogie samoś... wykopki :D Jak ugryźć temat soczewek do oczu? Jestem okularnikiem (wada raczej niezbyt duża) i od dawna myślę o soczewkach. Problem polega na tym, że trochę się tego boje, no i tak jakby moje oczy są strefą zakazaną xdd Żeby przybliżyć skalę problemu, to nawet czytanie o zakładaniu soczewek wzbudza we mnie głębokie mdłości (), wizyta u okulisty to dla mnie coś strasznego, nie umiem sobie zakropić kropelek i rzadko komu to się udaje - odruch bezwarunkowy jest szalenie silny :D

Są jakieś metody krok po kroku jak to zrobić? Nie wiem, np próba dotykania powierzchni oka, oswajanie się z tym itp. Wszystko co wydaje się trudne, przestaje takie być jak podzielimy to na małe kroczki i zaczniemy powoli wychodzić poza strefę komfortu ()

#okulary #okulista #soczewki #medycyna #pytanie #pytaniedoeksperta
reconn - Drogie samoś... wykopki :D Jak ugryźć temat soczewek do oczu? Jestem okularn...

źródło: comment_1647507927xQWCOQSAziSI5ii3Om10Nn.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@reconn: Miałem podobnie, wsadzanie sobie czegoś do oka, dotykanie go - to była dla mnie katorga. Tak jak mówisz - sama myśl o tym mnie odrzucała. Umówiłem się na wizytę do optyka na badanie wzroku + dobranie soczewek i siedziałem tam z babką grubo ponad godzinę, aż udało mi się włożyć jedną soczewkę i później ją zdjąć (wizja tego, że założę soczewkę i później nie dam rady jej wyjąć też mnie
  • Odpowiedz
@reconn: nie ma metod pośrednich po prostu trzeba to #!$%@?ć do oka i koniec. Ja z kolei nie polecam żadnych Soflensów, ani Acuvue. Jednodniowe z kolei są cienkie, ale potrafią szybko wysychać i pieką, a potem trudno jest wyjąć. Dla mnie od lat najlepsze są iWear Oxygen. Bardzo ważny wg mnie jest też płyn i u mnie najlepiej sprawdził się Biotrue. Jedyny prawilny sposób zakładania to ten podany przez @BadBadger
  • Odpowiedz
@mountainman: O ciekawe, kasa u mnie w sumie jest najmniej istotnym czynnikiem, jeśli faktycznie są aż tak wygodne i nie czuć ich za bardzo na oku, to mogłby by być tymi docelowymi :) zastanawiam się teraz między Air Optics Aqua (miesieczne) i właśnie tymi :)
  • Odpowiedz
@mountainman: @kaspe: @kaspe: @syfanalny: @min_borda:
@matekwiatek:

Szok, kupiłem te Dailies Total one, nie wiem czy to dlatego że są kosmicznie dobre, czy że byłem tak zdeterminowany, ale założyłem je sam w łazience w 20min a potem zdjąłem w niecałe 10min. Dziś druga próba - założyłem w 5min i w 5min zdjąłem :O polecam te soczewki, jakość kosmos. Gdyby nie to że wzrok się wyostrzył to, bym
  • Odpowiedz