Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciekawostka #nieruchomosci #mieszkania #mieszkanie #fotografia
Z nudów zdarza mi się przeglądać ogłoszenia nieruchomości i za każdym razem jak widzę różne zdjęcia tego samego mieszkania w różnych ogłoszeniach, to mnie zdumiewa, że tak sprytnie można operować obiektywami i światłem, że mieszkanie od razu wydaje się o wiele bardziej przestronne, większe i przytulniejsze.
Dla sprzedających mieszkania: Tak, warto zainwestować stówkę na fotografa, bo wyciągnie maksimum z waszego mieszkania i dokona odpowiednich retuszy.
Dla kupujących: Uważajcie na profesjonalne zdjęcia, w mocnym oświetleniu, a wręcz takie, które są prześwietlone. Dodatkowo różne obiektywy sprawiają, że przestrzeń pomieszczenia na zdjęciu może być mocno zaburzona.
Ot, taka ciekawostka, o której i tak pewnie większość wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622a96be9315b67d250a8f8c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#ciekawostka #nieruchomosci #mieszk...
źródło: comment_1646977427Q2OAAWg2l9rnxgOMT0njUF.jpg
  • 52
@AnonimoweMirkoWyznania: widzę, że wykopki odkrywają poprawną ekspozycję. Tak trzeba podbić jasność, bo jak na zdjęciu wszystko jest białę, to TTL w aparacie dąży do tego, żeby było szare.

100 PLN to chyba za dojazd fotografia, a nie za ogarnięcie burdelu w mieszkaniu i zdjęcia. ¯\_(ツ)_/¯
tak sprytnie można operować obiektywami i światłem


@AnonimoweMirkoWyznania: to nie jest wiedza tajemna, każdy fotograf-amator zna te "sztuczki".
Zdjęcia po prawej są niedoświetlone i jest to kwestia ustawienia pomiaru światła i/lub delikatnego podbicia jasności tych zdjęć po lewej. Mogła też być użyta lampa błyskowa.
Dużo daje pogoda/pora robienia zdjęć. Po lewej widać dużo słońca wpadającego do mieszkania.
Po lewej lepiej dobierane są kąty i długości ogniskowych.

To nie kwestia manipulacji, ale
I tak chyba wolę takie zdjęcia gdzie widać dobrze przestrzeń niż nic nie wnoszące poruszone foty od Janusza z zoomem na lodówkę czy pralkę zrobione jakimś przedwojennym smartfonem
@AnonimoweMirkoWyznania: to ja zwykle trafiam odwrotnie - mieszkania naprawdę ładne, z widokiem i super urządzone maja zdjęcia zrobione kalkulatorem, w ogóle nie oddając układu i skali, 3 zdjęcia kibla i jedno pokoju, w sumie nie wiadomo którego i trzeba się fatygować by obejrzeć na żywo, gdzie wypada znacznie lepiej. Ostatnio zrobiłem dla testu kilka fotek swojego mieszkania telefonem i wyszło lepiej niż 90% fot w ogłoszeniach od agentów. Oprócz zagarniania prowizji
Ale te mieszkania, to jest bezguscie, ja mam takie na 9 miesięcy kontraktu u Niemca, a się męczę, bo jest za ciasno (zwłaszcza w kuchni), a co dopiero ułożyć sobie w takim życie, a przecież niektórzy to robią. Szuflandia totalna i ten brak kuchenki... Ogólnie ta kuchnia to jakiś dramat xD