Wpis z mikrobloga

@SuperStefan jeśli daje nadzieję, to nie obchodzi nas czy to prawda, natomiast jeśli daje nadzieję komuś kogo nie lubimy, to jest to fakenews i trzeba dowodów i factcheckerów, oczywiście niezależnych, żeby to sprawdzili xD
dodatkowo LEGO chyba nie robi samolotów? Myślałem kiedyś nad autami LEGO, ale Corvette, mustang i te droższe modele jak dla mnie (fani LEGO pewnie mnie zjedzą) wyglądają jak tania zabawka bez ładu i składu, kształtu. No nie przypomina mi to auta w 1:1. Zresztą z modelami aut mam swoją skalę 1:18.


@Pio23: wojskowych nie, pasażerskie już tak np. https://www.lego.com/pl-pl/product/passenger-airplane-60262

Co do samochodów - zależy jaka seria, masz np.
Creator Expert:
https://www.lego.com/pl-pl/product/volkswagen-t2-camper-van-10279
@Xuzoun tylko ten samolot z linku który podesłałeś to typowa zabawka. Nie przypomina to z wyglądu prawdziwego samolotu Airbus, Boeing, a tym bardziej ten otwierany z boku luk i auto tam. Jakby to było zrobione na licencji, podstawie prawdziwej maszyny to na 100% by mieli to opisana na pudełku jaki to dokładnie model.

Modele aut już lepsze, 911RSR słabe jedynie według mnie za te pieniądze. Lego Technic te tańsze za 200zł to
@Qullion: trochę dziwne to składanie "od boku", trochę niepodobne do Lego. Dużo dziwnych klocków i #!$%@?ące te cylindry co trzeba było samemu wkładać. Ale koniec końców całkiem ok zabawa na godzinę i rzeczywiście na półce wygląda kozacko.
@enron: Jakość Lego niestety obecnie jest bardzo niska, chińczycy z CADA czy innego Mould Kinga już dawno wyprzedzili pod tym względem duńską markę. Szkoda, bo mam ogromny sentyment do Lego, ale tak duża cena za tak niską jakość kompletnie wyklucza ich produkty.
@uytx: nie wiem jak ciebie, ale mnie palce bolały od tego składania, bardzo ciasno spasowane klocki i ostre krawędzie, nawet zadry się zdarzały. Jeden na rok mi wystarczy.
@RoyKeane: jakoś Lego jest bardzo dobra, cena spora, ale nie spada tylko rośnie, a w przypadku cady i mould kinga jeżeli chciałbyś sprzedać to dostaniesz 1/3. Nie tak dawno na osiedlu przekazywaliśmy sobie pudło z chińskimi klockami za darmo, kto chciał to dorzucał i przekazywał dalej, totalnie za darmo, klocki cada też były w tym pudle.
@Qullion: Nikt normalny nie kupuje Lego jako inwestycje :), cena rośnie tak powoli, że to kompletnie nie jest opłacalne, a dodatkowo gdzieś te sety trzeba trzymać tak żeby box był w idealnym stanie. Trzeba też pamiętać, że pokolenie lat 80 i 90 wieczne nie będzie, a nie da się ukryć, że w zasadzie wyłącznie ludzie po 30 kupują kolekcjonerskie sety od Lego.
@RoyKeane: kupują ludzie, którzy mają na to pieniądze, kupują ludzie i przed 30 takie kolekcjonerskie zestawy.
Niektóre zestawy drożeją dwukrotnie, więc to całkiem niezły zakup.
Cada i mouldking właściwie nie istnieją na sklepowych półkach, vat i marże sklepowo zarżnęłyby te marki. Cada do tego ma tak niespójną linię produktów, że można jedynie rozmawiać o jakości elementów, a sama jakość projektów jest na bardzo niskim pomijając kilka sztuk, które wzięli od mocerów
@Qullion: inwestowanie w LEGO to już weszło tak dużo osób, że przestało to być sensowne. Wystarczy na facebooku zobaczyć, grupki po kilka tysięcy osób gdzie janusze pytają się o każdy możliwy zestaw czy warto kupić xD
olx i inne platformy są usłane wycofanymi zestawami, ludzi którzy dadzą 2-3 razy więcej za zestaw plastikowych klocków nie ma tak dużo, szczególnie w czasie obecnego gówna gospodarczego.
CaDa kupisz normalnie z VAT i paragonem
@Qullion: Cada jest normalnie dostępna w Polsce, ma dystrybutora i oficjalny sklep na Allegro. Zestawy kolekcjonerskie kupują tylko i wyłącznie boomery takie jak ja, czyli ludzie po 30, którzy mają dużo zbędnego hajsu do wyrzucenia i sentyment do Lego. Ludzie urodzeni na przełomie wieków mają w dupie Lego.