Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1991
Problemem tej władzy jest to, że oni nie potrafią... rządzić.
Rządzić - rozumiem przez to słowo organizowanie, tworzenie instytucji i procedur, koordynowanie wysiłków wielu ludzi dla osiągnięcia wspólnego celu.
To, co im dobrze wychodzi to wydawanie dekretów, i niestety do tego sprowadza się dla nich rządzenie. Zobaczcie, że ich największe „sukcesy” to tak naprawdę proste rzeczy, które tego rządzenia w zasadzie nie wymagały:
- 500+ - co jest prostszego niż wypłacić pieniądze ludziom za pomocą ustawy? Zero rządzenia wymagane.
- 13, 14 emerytura, zmiana wieku emerytalnego - j.w.
- „reforma” szkolnictwa - ustawą likwidujemy gimnazja, rządzeniem i organizacją szkół niech zajmą się samorządy
- „reforma” sądów - niech Ziobro podmienia ludzi na kolegów, a my wierzymy, że procedury uzdrowią się od tego same...

Tak więc, oni przez te lata nie rządzili. Pamiętacie program mieszkanie+? Otóż on im nie wyszedł, bo miliona mieszkań nie da się zbudować ustawą, tylko trzeba rządzić - skoordynować prace wielu ludzi.

Teraz niestety potrzebujemy, aby ktoś rządził. Zarządzał kryzysem. Organizował odpowiedź państwa na falę uchodźców wjeżdżających do Polski. Potrzebujemy, aby rząd koordynował wojsko, pracowników służby zdrowia, policję, sanepid i ludzi. Tworzył i reformował instytucje oraz procedury, szkolił ludzi i opracowywał strategie. Przygotował wyżywienie i plan integracji tych którzy tu zostaną. Oni tego nie potrafią.

Poradziliby sobie tylko wtedy, gdyby Ukraińcom wystarczyłoby przelać 500 zł.

#bekazpisu #wojna #ukraina #rosja
L.....a - Problemem tej władzy jest to, że oni nie potrafią... rządzić.
Rządzić - roz...

źródło: comment_16464646968CraejgyrbDiL6LP8L72Qy.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@prnppp: Różnica nie jest w braku afer za PO, a w tym, że wtedy mimo afer i wałków szliśmy do przodu. Podstawowa różncia między tamtym rządem, a aktualnym. Tusk to krętacz jaki mało, podobnie jak Morawiecki, natomiast ta różnica jest ogromna.
  • Odpowiedz
@Alinous: szliśmy pomimo rządów PO, tak jak wcześniej pomimo rządów PiS się rozwijaliśmy. Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, które rządy bym wolał, bo obie partie są mierne xD
  • Odpowiedz
@Kroledyp: tusk był 100x lepszy od komuchow z pisu ale #!$%@? ze w kazdej dziedzinie byla poprawa to sobie w dupe wsadz. Wystarczy ze sobie przypomnę fotoradary i tymczasowa podwyżkę vat. Wiem ze mialo to ratowac gospodarke ale tymczasowa to #!$%@? tymczasowa.
  • Odpowiedz
@Kroledyp:

Człowiekiem który realnie rządził był Tusk, serio. (...) Jak w tv głowy mówiły, że skarb państwa zyskał nie wiem 2mld zł to otwierałeś okno i widziałeś jak orliki budują czy drogi

Tak, Tusk rządził lepiej, ale nie mitologizujmy. Otwierałeś okno i widziałeś orlika, bo moment dziejowy był taki jaki był: Polska była srogim beneficjentem netto, z UE płynął strumień środków m.in. z Funduszu Spójności UE + efekt niskiej bazy +
  • Odpowiedz
@LittleOpa z drugiej strony PO chciało wprowadzać opłaty za wszystko. Np studiujesz drugi kierunek? Ch#j ci w dupe płać za zaoczne albo wchodzi z jakiegoś limitu. Ja nie mam na kogo głosować w tym kraju
  • Odpowiedz
@LittleOpa: oj to chyba wynajem mieszkań podskoczy skoro od rządu będzie 3600 za 3 uchodźców którzy się pomieszczą w kawalerce. To ile będzie musiał Polak zapłacić za wynajem takiej kawalerki?
  • Odpowiedz
@LittleOpa: To jest dramat. Tak samo z armią. Wrzucić Macierewicza niech anuluje kontrakt na dobre śmigłowce bojowe, bo nie lubi francuzów. Rozumiem, że to nie jest czas na wewnętrzne spory, ale jak wojna się zakończy to trzeba ich odsunąć od władzy.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: jak Tuska zabrakło, to niestety kacyki z PO łase na kasę się szybko poczuły wolne i bezkarne. Stali się butni i aroganccy, myśleli że już nigdy nie utracą władzy i wiecznie będzie eldorado. I się przeliczyli. Późne PO nie było czasem skutecznej polityki w Polsce. Wtedy PiS budował już sobie pozycję z której zaatakuje wybory. I zaatakował skutecznie. Wygrał wojnę informacyjną. Propaganda 500+ chwyciła idealnie.

Gdyby PO wprowadziło politykę socjalną
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Kroledyp: I to jest rzeczowy komentarz. Gdy Tusk obejmował władze to było gówno serio nic. Gdy ja oddawał były drogi, orliki, budowano galerie, remontowano teatry, opery. Było to faktycznie widoczne za oknem że coś w tym kraju się zmienia. Przyszedł PiS i zaczął krzyczeć że za peło to ośmiorniczki jedli i była bida bo nie było 500+. Ten kraj w 2014 naprawdę zaczął powoli przypominać zachód i kierunek był dobry ale
  • Odpowiedz