Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1991
Problemem tej władzy jest to, że oni nie potrafią... rządzić.
Rządzić - rozumiem przez to słowo organizowanie, tworzenie instytucji i procedur, koordynowanie wysiłków wielu ludzi dla osiągnięcia wspólnego celu.
To, co im dobrze wychodzi to wydawanie dekretów, i niestety do tego sprowadza się dla nich rządzenie. Zobaczcie, że ich największe „sukcesy” to tak naprawdę proste rzeczy, które tego rządzenia w zasadzie nie wymagały:
- 500+ - co jest prostszego niż wypłacić pieniądze ludziom za pomocą ustawy? Zero rządzenia wymagane.
- 13, 14 emerytura, zmiana wieku emerytalnego - j.w.
- „reforma” szkolnictwa - ustawą likwidujemy gimnazja, rządzeniem i organizacją szkół niech zajmą się samorządy
- „reforma” sądów - niech Ziobro podmienia ludzi na kolegów, a my wierzymy, że procedury uzdrowią się od tego same...

Tak więc, oni przez te lata nie rządzili. Pamiętacie program mieszkanie+? Otóż on im nie wyszedł, bo miliona mieszkań nie da się zbudować ustawą, tylko trzeba rządzić - skoordynować prace wielu ludzi.

Teraz niestety potrzebujemy, aby ktoś rządził. Zarządzał kryzysem. Organizował odpowiedź państwa na falę uchodźców wjeżdżających do Polski. Potrzebujemy, aby rząd koordynował wojsko, pracowników służby zdrowia, policję, sanepid i ludzi. Tworzył i reformował instytucje oraz procedury, szkolił ludzi i opracowywał strategie. Przygotował wyżywienie i plan integracji tych którzy tu zostaną. Oni tego nie potrafią.

Poradziliby sobie tylko wtedy, gdyby Ukraińcom wystarczyłoby przelać 500 zł.

#bekazpisu #wojna #ukraina #rosja
L.....a - Problemem tej władzy jest to, że oni nie potrafią... rządzić.
Rządzić - roz...

źródło: comment_16464646968CraejgyrbDiL6LP8L72Qy.jpg

Pobierz
  • 90
@LittleOpa: @selawi: #!$%@? mnie fakt, że nam zamykano szpitale, ludzi wywalono na bruk ze szpitala bo COVID, brak szczepienia, mandaty za maseczki, brak odwiedzin w szpitalach bo śmierc wisiała w powietrzu, kolejki do lekarzy #!$%@? 2 lata do przodu bo kasy brak a teraz NFZ oświadcza darmowe leczenie Ukrainców. Teraz kolejne zasiłki #!$%@?ć polski rząd co okrada wiecznie polaków.
@LittleOpa: Człowiekiem który realnie rządził był Tusk, serio. W każdym aspekcie życia było widać poprawę nawet poczta wtedy zaliczyła skok jakościowy, poważne inwestycje Orlenu w samego siebie to wtedy mniej więcej ich stacje zaczęły wyglądać w cywilizowany sposób mocno kierowaliśmy sie w stronę Europy i było to aż czuć w powietrzu. Jak w tv głowy mówiły, że skarb państwa zyskał nie wiem 2mld zł to otwierałeś okno i widziałeś jak orliki
@Kroledyp: @Giorgio92: Nie no, orliki fajne ale czy dorobiliśmy się dzięki temu pokolenia dobrych piłkarzy? No nie bardzo, trio z Dortmundu, Peszkin, Glik czy Szczęsny oni wszyscy zaczęli kariery jeszcze zanim te boiska powstały, tak samo ekstraklasa z roku na rok coraz słabsza, w mojej opinii nie za bardzo spełniły one swoje zadanie.
@LittleOpa: dokładnie tak to wygląda. Tak jak kiedyś Morawiecki powiedział że za 500+ rodzice będą mieli na dodatkówe zajęcia dla dzieci (np. korepetycje). To na cholerę mam płacić podatki, żeby potem z powrotem dostać część z tych pieniędzy, a i tak samemu sobie wszystko organizując.
Jeżeli rola rządzących polega na rozdawaniu naszych pieniędzy, to po cholere taki pośrednik między moja lewa i prawa kieszenią w spodniach?