Wpis z mikrobloga

Ziomki, nie uwazacie, ze cos nie gra w tej wojnie rusko-ukrainskiej? Patrzcie, na calym wykopie wszyscy jaraja sie jak to UA swietnie sobie radzi i chwala im za to, oby jak najdluzej. No ale z drugiej strony, czy serio wy wierzycie w to, ze Putin to kretyn, ktory nie umie liczyc i jest zaskoczony zacieta obrona Ukrainy? Do tego te ruskie oddzialy, ktorym brakuje paliwa, nie wiedza co robic i nie wiedza gdzie jechac.. Na litosc.. mamy XXI w i wmowicie mi, ze Ci ludzie nie maja radiolacznosci, strategii, telefonow i sa tak tepi, ze nie wiedza gdzie sie znajduja i co maja robic? Nie pasuje mi to wszystko. Rosja ma niesamowicie rozbudowana siatke szpiegowska po calym swiecie, niemozliwe jest, zeby nie wiedzieli przed atakiem czym dokladnie dysponuje UA, co ich tam moze spotkac, jaki bedzie koszt, na kogo beda mogli ewentualnie liczyc. Wiec cale to zaskoczenie Rosji co do trudnosci boju i zlego osamotnionego Putina smierdzi mi teatrzykiem. Dodatkowo nie zapominajcie, ze Putin to typ wywodzacy sie z KGB, wiec cwaniactwo i manipulacje ma we krwi. Nie zdziwie sie jak w niedlugim czasie sytuacja w tej wojnie sie diametralnie zmieni. Rosja niestety dysponuje bardzo duzym zasobem ludzi i sprzetu. A wracajac do teatrzyku, to niedawno jeden juz przezylismy.. A imie jego COVID, media pokazywaly mase ciezarowek jadacych ze zwlokami i potworne statystyki, gdzie patrzac na to wszystko czlowiek mial wrazenie, ze na nastepny dzien kipnie. Juz nikt w to na wykopie nie wierzy. Do czego zmierzam? Do tego, ze to tez bylo jedno wielkie przedstawienie z drugim dnem, chcieli i pewno beda dalej probowac ograniczyc ludzi roznymi ustawami przykladowo tym przymusowym szczepieniem. NIe odbierzcie mnie zle, kibicuje Ukrainie, ale wydaje mi sie, ze w calej tej wojnie tak jak i w covid jest drugie dno. Najgorsze, ze przez takie teatrzyki zawsze cierpia ludzie niepotrzebnie.

#wojna #ukraina #rosja
  • 69
@Ptrrk raczej putlerek nie wiedział że Ukraina będzie miała takie wsparcie USA ( samoloty drony rozpoznawcze). Bez tych danych Ukraina mogłaby ssać pauke. Do tego #!$%@? Javelinkow, nlaw, stingerow.
@Ptrrk: Dla mnie też to wszystko wygląda dziwnie. Zero informacji z Rosji co się dzieje po stronie ich żołnierzy. Albo się cieszą bo za darmo Ukraińcy wrzucając tyle rzeczy do neta dają im materiał na propagandę jacy to Ukraińcy są źli, albo serio ich armia nie była przygotowana na wojnę i decyzja o wojnie była zbyt impulsywna. Sama nie wiem jak to ocenić
@Ptrrk: Żeby rozwiązać tą zagadkę trzeba zastanowić się co Putin mógłby osiągnąć prowadząc wojnę w ten sposób? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że Putin nie zważając na liczbę poborowych którą straci chce jak najdłużej prowadzić konflikt na Ukrainie tak by jak najbardziej zniszczyć kraj, burząc infrastrukturę oraz wypędzając ludzi. Nic innego nie może mi przyjsć do głowy przy założeniu, że Putin gra z nami w szachy 5D i
@Ptrrk: wierzę. Kolos na glinianych nogach. Kilka miesięcy "przygotowań", armia niedożywiona, ze słabym morale, handlująca z lokalną ludnością paliwem za bimber, wszystko w warunkach zimowych. Jak już potężne grady są porzucone w pełni uzbrojone? Przecież to w głowie zdroworozsądkowo myślącej osoby się nie mieści.
@Ptrrk: siedzę przed monitorem od 8:20. Poszły dwie paczki fajek, oczy mi wypływają, a w głowie taki bałagan, że - mimo zmęczenia - ciężko będzie zasnąć. Jedna rzecz nie daje mi spokoju, bo ciągle pada słowo "Putin". Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach wierzy w to, że jeden człowiek wysłał rozpadającą się armię amatorów w momencie kiedy cały świat patrzy w jego stronę? Ehh... czas odpocząć.
@Ptrrk Putin to nie kretyn. A Ukraina radzi sobie świetnie, ale niestety jej przegrana to raczej kwestia czasu. Oby nie. Mamy dopiero pierwsze dni wojny. Rosja ma wiecej ludzi i sprzętu. Nawet że wsparciem zachodu Ukraina nadal jest mocno "w tyle". Ich zaletą jest dobra taktyka, pozycja jako ci broniący się (wiadomo że łatwiej sie broni niż atakować), oraz morale. Oby wytrzymali jak najdłużej i oby nie przypłacili tego zbyt mocno (przypominam,