Wpis z mikrobloga

Ziomki, nie uwazacie, ze cos nie gra w tej wojnie rusko-ukrainskiej? Patrzcie, na calym wykopie wszyscy jaraja sie jak to UA swietnie sobie radzi i chwala im za to, oby jak najdluzej. No ale z drugiej strony, czy serio wy wierzycie w to, ze Putin to kretyn, ktory nie umie liczyc i jest zaskoczony zacieta obrona Ukrainy? Do tego te ruskie oddzialy, ktorym brakuje paliwa, nie wiedza co robic i nie wiedza gdzie jechac.. Na litosc.. mamy XXI w i wmowicie mi, ze Ci ludzie nie maja radiolacznosci, strategii, telefonow i sa tak tepi, ze nie wiedza gdzie sie znajduja i co maja robic? Nie pasuje mi to wszystko. Rosja ma niesamowicie rozbudowana siatke szpiegowska po calym swiecie, niemozliwe jest, zeby nie wiedzieli przed atakiem czym dokladnie dysponuje UA, co ich tam moze spotkac, jaki bedzie koszt, na kogo beda mogli ewentualnie liczyc. Wiec cale to zaskoczenie Rosji co do trudnosci boju i zlego osamotnionego Putina smierdzi mi teatrzykiem. Dodatkowo nie zapominajcie, ze Putin to typ wywodzacy sie z KGB, wiec cwaniactwo i manipulacje ma we krwi. Nie zdziwie sie jak w niedlugim czasie sytuacja w tej wojnie sie diametralnie zmieni. Rosja niestety dysponuje bardzo duzym zasobem ludzi i sprzetu. A wracajac do teatrzyku, to niedawno jeden juz przezylismy.. A imie jego COVID, media pokazywaly mase ciezarowek jadacych ze zwlokami i potworne statystyki, gdzie patrzac na to wszystko czlowiek mial wrazenie, ze na nastepny dzien kipnie. Juz nikt w to na wykopie nie wierzy. Do czego zmierzam? Do tego, ze to tez bylo jedno wielkie przedstawienie z drugim dnem, chcieli i pewno beda dalej probowac ograniczyc ludzi roznymi ustawami przykladowo tym przymusowym szczepieniem. NIe odbierzcie mnie zle, kibicuje Ukrainie, ale wydaje mi sie, ze w calej tej wojnie tak jak i w covid jest drugie dno. Najgorsze, ze przez takie teatrzyki zawsze cierpia ludzie niepotrzebnie.

#wojna #ukraina #rosja
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ptrrk: Ale Putin nie chce podbić całej ukrainy. Właściwe to najgorsze, dla niego, co mógłby zrobić. Pchałby się w drugi Afganistam - nawet jeżeli wygrany to gigantycznym kosztem. On chce przede wszystkim Ukrainę zdewastować. Skoro on nie może jej mieć to nikt nie będzie miał. Zostanie kraj tak słaby że dla nikogo nie ważny. To jest cel. Dlatego większość wojsk stoi w rezerwie na granicy. Alternatywnie najprościej byłoby obalić rząd,
  • Odpowiedz
A imie jego COVID, media pokazywaly mase ciezarowek jadacych ze zwlokami i potworne statystyki, gdzie patrzac na to wszystko czlowiek mial wrazenie, ze na nastepny dzien kipnie. Juz nikt w to na wykopie nie wierzy.


@Ptrrk: ciężarówki to były we włoszech i się nie dziwię bo tam było więcej starszych ludzi. Covid zresztą swoje pokosił (głównie starszych i chorych na inne choroby) a obecnie część ludzi albo jest zaszczepiona albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ptrrk: żyjesz w Polsce i masz trudność ze zrozumieniem, że przywódcy niektórych państw się zatrzymali w czasie? Polscy politycy nadal żyją w latach 80 i 90, a Putin nadal myśli że jest potęgą światowa, podczas gdy jego kraj g---o znaczy i zdecydowanie przeliczył się jeśli chodzi o potencjał Ukrainy.
  • Odpowiedz
@Ptrrk: może sam uwierzyłeś w rosyjska propagandę mówiąca że ruscy są zajebiści i mają super sprzęt? Rosja jest wielka ale nie zapominaj że połowa z nich sra do wychodka xdd bieda i zacofanie jednak są tam wielkie, fakt trochę nierealne to jest by rosja tak ostro przegrywała, ale chyba aż tak absurdalne to to nie jest ://
  • Odpowiedz