Wpis z mikrobloga

Ziomki, nie uwazacie, ze cos nie gra w tej wojnie rusko-ukrainskiej? Patrzcie, na calym wykopie wszyscy jaraja sie jak to UA swietnie sobie radzi i chwala im za to, oby jak najdluzej. No ale z drugiej strony, czy serio wy wierzycie w to, ze Putin to kretyn, ktory nie umie liczyc i jest zaskoczony zacieta obrona Ukrainy? Do tego te ruskie oddzialy, ktorym brakuje paliwa, nie wiedza co robic i nie wiedza gdzie jechac.. Na litosc.. mamy XXI w i wmowicie mi, ze Ci ludzie nie maja radiolacznosci, strategii, telefonow i sa tak tepi, ze nie wiedza gdzie sie znajduja i co maja robic? Nie pasuje mi to wszystko. Rosja ma niesamowicie rozbudowana siatke szpiegowska po calym swiecie, niemozliwe jest, zeby nie wiedzieli przed atakiem czym dokladnie dysponuje UA, co ich tam moze spotkac, jaki bedzie koszt, na kogo beda mogli ewentualnie liczyc. Wiec cale to zaskoczenie Rosji co do trudnosci boju i zlego osamotnionego Putina smierdzi mi teatrzykiem. Dodatkowo nie zapominajcie, ze Putin to typ wywodzacy sie z KGB, wiec cwaniactwo i manipulacje ma we krwi. Nie zdziwie sie jak w niedlugim czasie sytuacja w tej wojnie sie diametralnie zmieni. Rosja niestety dysponuje bardzo duzym zasobem ludzi i sprzetu. A wracajac do teatrzyku, to niedawno jeden juz przezylismy.. A imie jego COVID, media pokazywaly mase ciezarowek jadacych ze zwlokami i potworne statystyki, gdzie patrzac na to wszystko czlowiek mial wrazenie, ze na nastepny dzien kipnie. Juz nikt w to na wykopie nie wierzy. Do czego zmierzam? Do tego, ze to tez bylo jedno wielkie przedstawienie z drugim dnem, chcieli i pewno beda dalej probowac ograniczyc ludzi roznymi ustawami przykladowo tym przymusowym szczepieniem. NIe odbierzcie mnie zle, kibicuje Ukrainie, ale wydaje mi sie, ze w calej tej wojnie tak jak i w covid jest drugie dno. Najgorsze, ze przez takie teatrzyki zawsze cierpia ludzie niepotrzebnie.

#wojna #ukraina #rosja
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubson93 kosmitów może nie. Ale załóżmy, że kowid to kontrolowana ucieczka z labu. Początek zaliczył niezły, ale omikron okazał się mało groźny, bo tak jest. Próbowali terroryzować paszportami, ale sam widzisz jak zgodnie zaczęto się z nich wycofywać. I zupełnym przypadkiem zaraz po luzowaniu wybucha wojna. Ok, przygotowania do niej trwały kilka miesięcy, ale jej początek dość ciekawie zbiega się z teoretycznym końcem pandemi. Ukraina walczy, ale do kurna dopiero 3
  • Odpowiedz
@NitrousOxide: Lepiej dobieraj źródła, weryfikuj i nie wierz w niepotwierdzone teorie. "Segregację sanitarną" wymyślili również gdzieś w Moskwie by zasiać zamęt w społeczeństwach, dodatkowo podrasowali to informacjami o eksperymencie medycznym, którym nie był. To się zresztą tylko potwierdza że konta antycovidowe są teraz prorosyjskie. A co do cyfrowego pieniądza to przyszłość, choćbyś nie wiem jak z tym walczył. Do tej pory cały wzrost gospodarczy na świecie opierał się na wzrostach
  • Odpowiedz
@kubson93 pieniądz potencjalnie z datą ważności to nie jest dobra przyszłość. Czekaj, czy mówisz, że odmawianie komus udziału w życiu społecznym, bo nie miał ochoty się szczepić to tylko rosyjska bujda i to jest normalne? Bez komentarza. Jakbysmy nie nawidzili i pluli na kacapów, to zrzucanie całego zła tego świata tylko na nich jest myśleniem życzeniowym. A to dlatego, że mamy wiele grup interesów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ptrrk: Raczej lurkuję, ale jest rozkmina: Mireczki, może nieco podlane, ale myślę, że warte rozważenia - co z ich bombami termobarycznymi? Zakładając, że Ukraina zwycięża wojnę obronną przed słabym atakiem i przechodzi do ofensywy na ichniejsze tereny - czy wtedy nie dadzą im jakiejś potrzrby jebnięcia czymś mocniejszym? Nie wiem #!$%@? Mirasy, weźcie się wypowiedzcie.
  • Odpowiedz
@NitrousOxide: Nie widzę innego powodu dla niechęci do szczepionek niż sianie propagandy przez kogoś w celu podzielenia społeczeństwa. Szczepionki to nie zabawka, są ludzie którzy pewnie nie powinni ich przyjmować, ale to jest może 1% społeczeństwa. Wciskanie bzdur że to eksperyment medyczny, że zmieniają DNA widzę tylko jako dezinformacja + pomoc pożytecznych idiotów. To co zrobiły rządy z certyfikatem to inna sprawa o której nawet nie chcę mówić bo sprawdzanie
  • Odpowiedz
Ukraina zwycięża wojnę obronną przed słabym atakiem i przechodzi do ofensywy na ichniejsze tereny


@Siewca_Kaszany: To się nigdy nie wydarzy, nigdy nie wyjdą poza swoje granice bo to nie jest im do niczego potrzebne.
  • Odpowiedz
@Ptrrk: Rozległe tereny to też czynnik sprzyjający obronie, a także duże miasta, koszmar do zdobywania. Chodzi o cele strategiczne: wydaje się, że Putinowi zależało na jak najszybszym przejęciu władzy w Kijowie, kiedy to się nie udało wikła się teraz w wojnę która pewnie wygra, ale z mocnym wzmocnieniem nastrojów niepodległościowych w Ukrainie i sankcjami z zachodu. Czyli taktyczne zwycięstwo, strategiczna porażka.
  • Odpowiedz
@kubson93 niechęć do szczepionek może wynikać z braku zaufania. Zresztą sami wiemy jak wygladała propaganda i ich reklama. Poza tym dla wielu podejrzanym może się wydawać wypuszczenie na rynek czegoś co jest jakby nie było nowe i jednak mało sprawdzone. Tak, są pewne kontrowersje wokół testów. Osobiście jestem zależny od przyjmowania pewnych leków i wiem jaką ścieżkę przechodzą zanim wejdą na rynek po fazie testów. Więc nie ma się co dziwić,
  • Odpowiedz
@Ptrrk: Zgadzam się. Putin gra na wciągnięcie NATO w otwarty konflikt. Decyzję już podjął - wojna światowa musi być, ale dla niego lepiej żeby zainicjowało ją NATO już w Ukrainie, bo to będzie o wiele lepiej wyglądać niż gdyby sam miał zaatakować Polskę.
A dlaczego wojna światowa musi być? Tak się składa, że w tym roku wygasa niekorzystna dla Polski, a korzystna dla Rosji-Niemiec (a więc tym samem niekorzystna dla
  • Odpowiedz
@NitrousOxide: Ja też wielu rzeczy nie rozumiem. Zresztą świat jest coraz bardziej skomplikowany i trudno go zrozumieć. Ale jak czegoś nie rozumiem to staram się dowiedzieć od ludzi którzy się na tym znają, a nie z randomowego źródła w internecie. A są ludzie którzy mają potrzebę zawsze iść pod prąd i oficjalny przekaz zawsze będzie dla nich propagandą, a prawda musi być zawsze ukryta głębiej. Ja sam osobiście zresztą uważam
  • Odpowiedz
@Ptrrk: uważam, że nic nie dzieje się przypadkowo. Jeszcze miesiąc temu nie było innych wiadomości, niż covid. Z dnia na dzień się z tego wycofali, a jeszcze chwilę temu straszyli wprost zgonem z powodu niezaszczepienia się. Narracja się posypała, więc reset/kryzys finansowy trzeba przeprowadzić innym sposobem. Jak Rosji wyłączą SWIFT to odczuje to w miejszym lub większym stopniu cały świat. Kryzys energetyczny, braki wszystkiego, czy nie o taki "sztucznie" wywołany
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubson93: Tu się zgodzę, ale pewnie jak i Ty z perspektywy obserwatora a nie zwycięskiego obrońcy, wyganiającego napastnika.
Btw, poprawiłem chyba z osiem literówek xD
  • Odpowiedz
@Kaskaderek89 o tym właśnie piszę. Co by nie było, czy reset czy gra polityczna o strefę wpływów, to tak czy siak odbywa się tu niezłe przedstawienie. Na którym jak zwykle tracą zwykli ludzie. I według mnie zero zaufania do wszystkich polityków i ich obietnic to podstawa. To tak jak w pracy, często będziesz słyszał, że wszystko jest super, aż do momentu, w którym dostajesz wypowiedzenie.
  • Odpowiedz