Wpis z mikrobloga

Ziomki, nie uwazacie, ze cos nie gra w tej wojnie rusko-ukrainskiej? Patrzcie, na calym wykopie wszyscy jaraja sie jak to UA swietnie sobie radzi i chwala im za to, oby jak najdluzej. No ale z drugiej strony, czy serio wy wierzycie w to, ze Putin to kretyn, ktory nie umie liczyc i jest zaskoczony zacieta obrona Ukrainy? Do tego te ruskie oddzialy, ktorym brakuje paliwa, nie wiedza co robic i nie wiedza gdzie jechac.. Na litosc.. mamy XXI w i wmowicie mi, ze Ci ludzie nie maja radiolacznosci, strategii, telefonow i sa tak tepi, ze nie wiedza gdzie sie znajduja i co maja robic? Nie pasuje mi to wszystko. Rosja ma niesamowicie rozbudowana siatke szpiegowska po calym swiecie, niemozliwe jest, zeby nie wiedzieli przed atakiem czym dokladnie dysponuje UA, co ich tam moze spotkac, jaki bedzie koszt, na kogo beda mogli ewentualnie liczyc. Wiec cale to zaskoczenie Rosji co do trudnosci boju i zlego osamotnionego Putina smierdzi mi teatrzykiem. Dodatkowo nie zapominajcie, ze Putin to typ wywodzacy sie z KGB, wiec cwaniactwo i manipulacje ma we krwi. Nie zdziwie sie jak w niedlugim czasie sytuacja w tej wojnie sie diametralnie zmieni. Rosja niestety dysponuje bardzo duzym zasobem ludzi i sprzetu. A wracajac do teatrzyku, to niedawno jeden juz przezylismy.. A imie jego COVID, media pokazywaly mase ciezarowek jadacych ze zwlokami i potworne statystyki, gdzie patrzac na to wszystko czlowiek mial wrazenie, ze na nastepny dzien kipnie. Juz nikt w to na wykopie nie wierzy. Do czego zmierzam? Do tego, ze to tez bylo jedno wielkie przedstawienie z drugim dnem, chcieli i pewno beda dalej probowac ograniczyc ludzi roznymi ustawami przykladowo tym przymusowym szczepieniem. NIe odbierzcie mnie zle, kibicuje Ukrainie, ale wydaje mi sie, ze w calej tej wojnie tak jak i w covid jest drugie dno. Najgorsze, ze przez takie teatrzyki zawsze cierpia ludzie niepotrzebnie.

#wojna #ukraina #rosja
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jezus_z_kabaretu: nazwij ruską onucą, a nie się bawisz. Teraz to jest modne, żeby każdego człowieka posiadającego odrobinę inną opinię od mainstreamowej się wyzywa. @Ptrrk: zgadzam się. Również dopatruję się drugiego dna. Sama reakcja mediów na świecie, porównując do pierwszego najazdu Putina na Ukrainę, dużo mówi.
  • Odpowiedz
No ale z drugiej strony, czy serio wy wierzycie w to, ze Putin to kretyn, ktory nie umie liczyc i jest zaskoczony zacieta obrona Ukrainy?


@Ptrrk: Jakbyś przeczytał kilka książek o sztuce wojennej to wiedziałbyś, że wojna zawsze jest nieprzewidywalna i zawsze jest możliwy absolutnie każdy scenariusz.
  • Odpowiedz
No ale z drugiej strony, czy serio wy wierzycie w to, ze Putin to kretyn, ktory nie umie liczyc i jest zaskoczony zacieta obrona Ukrainy?


@Ptrrk: Hitler też miał na 100% sztab ludzi umiejących liczyć, a mimo wszystko na ZSRR się potknął i sobie ten głupi ryj rozwalił.
  • Odpowiedz
@Ptrrk: mam podobne odczucia, według mnie sa dwa scenariusze, albo putin puścił słabe oddziały w pierwszej fali by wymęczyć Ukraińców i niedługo wejdą tam prawdziwe wojska. albo to gra w osłabienie europy emigrantami, jednak przy takim wsparciu i zjednoczeniu narodów nie wiem co by na tym ugrał. Jest też opcja że jest na coś chory i umrze w niedługim czasie i chciał zapisać w historii swoje odejscie na skutek przewrotu
  • Odpowiedz
@Ptrrk Nie jesteś jedyny. Napisałem to samo w nocy, ale usunąłem, żeby uniknąć wyzywania od onuc. Może rzeczywiście nieco się przeliczyli, ale myślę, że wynik tej wojny niestety nie będzie zaskakujący.
  • Odpowiedz
@szukajek: jest też opcja, że Putin jest dogadany z Zachodem, żeby przeciągać ten konflikt i robić z niego teatrzyk. Jakby nie patrzeć dużo krajów Zachodu na całej sytuacji zyskuje. Głównie USA i UK.
  • Odpowiedz
@PanzerkampfwagenIV

Na przełomie lat 30/40 też mieli bardzo rozbudowaną siatkę szpiegowską, ale ataku niemieckiego nie przewidzieli.

Przewidzieli. Tylko Stalin nie chciał w to wierzyć i uważał, że są wciąż nieprzygotowani. A oni weszli bez ciepłych kożuszków.
I rozmontowali całą obronę będąc przekonanymi, że zaatakują pierwsi.
  • Odpowiedz
@Ptrrk: Wszystko jest mozliwe jak i to, ze tak naprawde armia rosyjska, była przeceniania. Skąd mam wiedziec jaki wywiad maja ruski? Moze maja zajebisty, a moze byla to gruba propaganda i tak naprawdę #!$%@? maja a nie wywiad.
  • Odpowiedz
@jezus_z_kabaretu:

dużo ostatnio takich wpisów. Prawie zawsze zaczynają się tak samo...


Na innych socjalkach też zwróciłem uwagę na podobne wpisy, które dzisiaj wieczorem zaczęły się pojawiać.

OP pewnie skądś wziął te swoje złote myśli, ale trochę zastanawiający zbieg okoliczności.
  • Odpowiedz
@Ptrrk: a bierzesz pod uwagę to że kacapska kraina to kraj upadły, który leci na legendzie wielkiego zssr, a jej car #!$%@? był okłamywany przez swoich przydupasów co do faktycznego stanu kacapskiej armii? Ile oni stali na tej granicy w środku zimy? Przyszedł jeden z drugim i powiedział #!$%@? że są gotowi zając Kijów w 2-3 dni i zamontować tam swoje marionetki. A tu lipa bo Ukraińcy postanowili zawalczyć o
  • Odpowiedz
@Ptrrk: A mi sie wydaję i mam szczerą nadzieję, że jednak się przeliczył i nie spodziewał się aż takiej pomocy z każdej strony. Myślisz, że prośba o pomoc do Kazachstanu była tylko teatrzykiem? Dupa mu się pali, niech ginie
  • Odpowiedz
@Ptrrk: sądzę, że żyjemy trochę w informacyjnej bańce pozytywnych informacji. Każdy ich potrzebuje, dzięki nim podtrzymujemy ducha. Trwa wojna, kurde, trzeba dodać sobie animuszu, że to "nasi" wygrają, że dadzą popalić najeźdźcy. Popatrz na Zełeńskiego jak pije wódkę z rodakami i chodzi po stolicy z bronią. Jest świętym za życia, symbolem. Nawet jeśli umrze to Ukraińcy mają męczennika, bohatera, narodowy skarb.
Wyobraź sobie następującą polaryzację, takie od ściany do ściany:
  • Odpowiedz
@Ptrrk: Ciekawe, to jakim cudem Stalin z potężna armią i świetnym wywiadem tak zbłaźnił się w wojnie zimowej? Jakim cudem Dariusz nie podbił potężną armią Aten w 490 r. Jakim cudem Niemcy nie zdobyli Anglii w 1940? Jakim cudem Turcy nie zdobyli Wiednia w 1683 r.? Porażki faworytów to częsta rzecz na wojnie, polecam poczytać trochę o historii.
  • Odpowiedz