Wpis z mikrobloga

Nawiązując do niedoborów z ostatniego wpisu, które to niby występują według „dietetyków” wysokowęglowodanowych oraz prof. Szostaka u osób stosujących Żywienie Optymalne.

Prawda okazuje się jednak zgoła odmienna, ponieważ tylko ona jest ciekawa.... To model wysokowęglowodanowy oparty o wytyczne Instytutu Niedożywienia i Chorób Metabolicznych (w skrócie IŻiŻ) jest modelem niezbilansowanym, skutkującym niedoborami witamin, minerałów oraz związków wykazujących dużą aktywność biologiczną w naszych organizmach takich jak kwasy DHA (Kwas dokozaheksaenowy), AA (kwas arachidonowy) oraz witamina D3.

W tym wpisie zaprezentuję Wam dwa badania, które wykazują wyższość Polskiego modelu wysokotłuszczowego DOdŻO nad modelem wysokowęglowodanowym opartym o warzywa, owoce, oleje, nasiona strączkowe oraz produkty zbożowe w kontekście niedoborów aktywnych metabolitów kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3 i 6 oraz witaminy D3

Badanie I

https://www.mdpi.com/2072-6643/13/8/2774/htm

„Badanie to potwierdziło, że rodzaj diety wpływa na stężenie metabolitów witaminy D w osoczu. Dieta LCHF miała pozytywny wpływ na stężenie witaminy D w osoczu. Jednak długotrwałe stosowanie diety LCHF pozostaje kontrowersyjne ze względu na wysokie ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.”

W tym miejscu chciałbym rozwiać wątpliwości badaczy związane z wysokim prawdopodobieństwem chorób sercowo - naczyniowych u osób stosujących Żywienie Optymalne opracowane przez lek. med. Jana Kwaśniewskiego

W 2008 roku przeprowadzono badanie, które stwierdziło co następuje:

Badanie II

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0271531708002133?via%3Dihub

„Wyniki te wskazują, że długotrwałe (>1 rok) stosowanie się do „optymalnej diety” o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczów nie wywołuje szkodliwych skutków metabolicznych i nie zwiększa ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, o czym świadczy utrzymanie odpowiedniej kontroli glikemii i stosunkowo niskie wartości dla konwencjonalnych czynników ryzyka sercowo-naczyniowego.”

Antymiażdżycowy charakter żywienia wysokotłuszczowego opracowanego przez lek. med. Jana Kwaśniewskiego potwierdza również nowe badanie tym razem z 2018 r. :

„Pomimo licznych kontrowersji, jakie budzi dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa, jej stosowanie w przypadku osób z nadciśnieniem tętniczym z uwagi na podwyższoną zawartość kwasów z rodziny n-3 może mieć korzystny wpływ na niektóre czynniki zwiększające ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego„

http://www.h-ph.pl/hyg.php?opc=AR&lng=pl&art=691

Powyższe prace są bardzo rzadko cytowane, gdyż nie są zgodne z propagandą głoszoną przez wysokowęglowodanowych „naukowców”, wykładowców, lekarzy itd. Możemy również zaobserwować niepokojące zjawisko, które zaczyna pojawiać się coraz częściej w polskich publikacjach naukowych. Jeżeli chodzi o Polską szkołę wysokotłuszczową używa się sformułowań w stylu LCHF zamiast Dieta Optymalna, Żywienie Optymalne lek. med. Jana Kwaśniewskiego….

Obrona polskiej, wysokowęglowodanowej „Częstochowy” trwa w Polsce w najlepsze! :D xD

#dieta
#niskoweglowodanowa
#lchf
#dietetyka
#zywienieoptymalne
#drkwasniewski
#dodzo
#zdrowie
#nauka
#odpornosc
#odporny
#witaminad3
#dietetyk
#wysokotluszczowa
#gruparatowaniapoziomu
NooB1980 - Nawiązując do niedoborów z ostatniego wpisu, które to niby występują wedłu...

źródło: comment_1645624465bC4CtgSBYtYsETgRJc4nR7.jpg

Pobierz
  • 4