Wpis z mikrobloga

@Lapidarny: a może to kobiety mają bardzo małe zainteresowanie tworzeniem dobrych relacji, wybierają sobie łobuzów a potem marudzą jak im źle.
Zwłaszcza dziś w dobie pralek, zmywarek, ekspresów do kawy, automatycznych odkurzaczy.
  • Odpowiedz
Yhy, jeszcze kobiety niech popracują nad tym, żeby brały mężczyzn, którzy coś pomagają, a nie że liczy się tylko i wyłącznie ładna buzia. Piję do tych koleżanek, które narzekają, że ich faceci nic nie pomagają, a widziały w akademiku jaki syf był


@push3k-pro: a może nie obwiniajmy kobiet za coś, co robią bądź nie robią mężczyźni? Bo to jest niepoważne myślenie, żeby zamiast popracować nad niewłaściwym zachowaniem, sugerować kobietom lepsze wybieranie.
  • Odpowiedz
a może nie obwiniajmy kobiet za coś, co robią bądź nie robią mężczyźni? Bo to jest niepoważne myślenie, żeby zamiast popracować nad niewłaściwym zachowaniem, sugerować kobietom lepsze wybieranie. Problemu to nie rozwiąże, a i wybór taki sobie.


@CocoJamboolin: Tak, obwiniam kobiety za to, że wybierają takich, a nie innych mężczyzn, choć widziały, że ci mężczyzn nie sprzątają.
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin:

nic nowego, często obwinia się kobiety, za #!$%@? zachowania mężczyzn

Nie rób se jaj. Po pierwsze: jeśli widzisz, że mężczyzna z którym randkujesz nie zajmuje się w ogóle domem to odrzuć go.
Po drugie: w ogóle nie przejęłaś się tym, że mężczyznom też się tak mówi.

Po trzecie: to jest świadomy wybór. To nie jest victim shaming.
  • Odpowiedz
Jeśli widzisz, że mężczyzna z którym randkujesz nie zajmuje się w ogóle domem to odrzuć go.


@push3k-pro: No tak, bo to zawsze wychodzi na początku i niech kobiety rezygnują ze związków, w które się zaangażowały albo szukają wiatru w polu, bo mężczyźni nie mogą się nauczyć prać własnych gaci.
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin:

No tak, bo to zawsze wychodzi na początku i niech kobiety rezygnują ze związków, w które się zaangażowały albo szukają wiatru w polu, bo mężczyźni nie mogą się nauczyć prać własnych gaci.

To wychodzi zawsze bardzo szybko. Celowo wspominałem akademik, bo to stamtąd znajome mi się zwierzały, że ich faceci nie robią nic, a przecież widziały słoiki, pudełka po pizzy, syf w pokoju albo, że pranie ładują do wora i
  • Odpowiedz
a pewnie nie wiesz do czego sluzy wiertarka. Facet i kobieta pelnia inne role w zwiazku - typowo meskie obowiazki domowe kobiet to temat tabu. Jak jakas uzyje mlotka to musi o tym post w social mediach wrzucic

@Baudi: To jest głupi argument, bo sprzątać i gotować trzeba codziennie lub przynajmniej raz na tydzień, a jak często robi się jakieś prace remontowe w gotowym lokum? Raz na pół roku, o ile
  • Odpowiedz
Zacznijcie ogarniac naprawy, remonty, samochody, pracujcie wiecej i dluzej zawodowo, ryzykujcie swoim zyciem. Dopiero wtedy Wasze narzekanie na rowny podzial obowiazkow bedzie mialo sens.


@Baudi: Umiem obsłużyć wiertarkę (dzisiaj robiłam nią drenaż w doniczkach, 2 tygodnie temu skręcałam szuflady) i zarabiam aktualnie ponad 3x więcej niż mój facet...

Czy już wolno mi krytykować tradycyjny podział obowiązków domowych, czy może jeszcze nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram:
  • Odpowiedz
  • 0
@Pantegram

Oczywiście, że oczekują - na tym polega feminizm...

Jakoś tego nie widać w postulatach feministek w Polsce, jakoś wiek emerytalny nie jest istotną kwestią, jakoś normy dźwigania nie są istotną kwestią, jakoś dodatkowe punkty, szkolenia, dofinansowania, stypendia dla kobiet nie są istotną kwestią, jakoś pobór nie jest istotny, jakoś nigdy gdy to kobiety mają przywileje to feministek nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@TwojKoszmar Wynajmowałem mieszkanie trzem takim księżniczkom, pierwszą rzeczą jaką powiedzieli ich rodzice po wejściu do mieszkania przy zdawaniu było "o #!$%@?".
  • Odpowiedz
To wychodzi zawsze bardzo szybko.


@push3k-pro: często to wychodzi dopiero, kiedy para zaczyna ze sobą mieszkać czyli po miesiącach albo nawet latach umawiania się i związku.

Celowo wspominałem akademik, bo to stamtąd znajome mi się zwierzały, że ich faceci nie robią nic, a przecież widziały słoiki, pudełka po pizzy, syf w pokoju albo, że pranie ładują do wora i ten wożą do domu rodzinnego.


sytuacja, kiedy możesz sobie pooglądać jak facet
  • Odpowiedz