Wpis z mikrobloga

@Lapidarny Taka prawda niestety, chociaż powoli się zmienia. Mój chłopak zanim zamieszkaliśmy razem w domu nie musiał robić NIC (ani razu nie zmył naczyń, nie ugotował czegoś innego niż kanapka, nie musiał ścierać kurzy i odkurzać prawie nigdy). To w zupełności wina matek, które same się stawiają w roli służących swojego męża, więc analogicznie myślą, że ich syn też będzie tak miał. Na szczęście normalny człowiek uczy się dbać sam o siebie
Mój chłopak zanim zamieszkaliśmy razem w domu nie musiał robić NIC (ani razu nie zmył naczyń, nie ugotował czegoś innego niż kanapka, nie musiał ścierać kurzy i odkurzać prawie nigdy).


@aPimpNamedSlickback: no to pretensje możesz mieć teoretycznie tylko do siebie że go sobie takiego wzięłaś ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sam mem jest wg mnie szkodliwy bo jest to stereotypowe podejście że to właśnie chłopy są niezdarne, niedorajdy
Może taka jest, żeby prowadziła do dyskusji, była kontrowersyjna i zwracała uwagę?


@CudMalina: wiadomo, zawsze forma jest kontrowersyjna w stronę facetów, jakby to było o kobietach to.... A WIDZISZ nie byłoby bo faceci nie mają z tym problemu że kobieta nie potrafi wykonywać typowo 'męskich' czynności
kobiety nie są odpowiedzialne za system, w którym żyją i do jakiego są od urodzenia wychowywane


@CocoJamboolin: A mężczyźni są odpowiedzialni, mimo, że tak samo ich to tyczy, jak są wychowywani? I to często przez matki? LOL. Już nie róbcie z siebie takiej płci bez żadnego wpływu na rzeczywistość własną i cudzą, tym bardziej jako dorosłe.
To prawda stare Janusze to nic nie potrafią z takich rzeczy robić. Ale często umieją obsłużyć elektronarzędzia, naprawić jakieś pierdoły itd. Widać, że mężczyźni byli uczeni innych rzeczy niż kobiety. Teraz za to są ludzie co umieją wszystko, ale i tacy co nie umieją ani jednego, ani drugiego


@abuk220: Tak to wygląda, jeśli płcie wychowujemy w dany sposób, albo wychowujemy w sposób dowolny. Jak kiedyś uczyło się, że coś jest typowe
nie, mężczyźni nie są odpowiedzialni za system, w którym się urodzili czy za to, jak byli wychowywani


@CocoJamboolin: Oczywiście, że są - ale jako dorośli i uświadomieni, że nie muszą powtarzać wzorców "systemu" czy domowych. Kto Ci zabroni zadecydować w wieku 40 lat, że weźmiesz się za siebie, nauczysz prać, albo wybierzesz do związku kogoś kto nie będzie zwalał na Ciebie 500% rzeczy? Można robić więcej i do tego trzeba zachęcać.
a pewnie nie wiesz do czego sluzy wiertarka. Facet i kobieta pelnia inne role w zwiazku - typowo meskie obowiazki domowe kobiet to temat tabu. Jak jakas uzyje mlotka to musi o tym post w social mediach wrzucic


@Baudi: To jest głupi argument, bo sprzątać i gotować trzeba codziennie lub przynajmniej raz na tydzień, a jak często robi się jakieś prace remontowe w gotowym lokum? Raz na pół roku, o ile
Zacznijcie ogarniac naprawy, remonty, samochody, pracujcie wiecej i dluzej zawodowo, ryzykujcie swoim zyciem. Dopiero wtedy Wasze narzekanie na rowny podzial obowiazkow bedzie mialo sens.


@Baudi: Umiem obsłużyć wiertarkę (dzisiaj robiłam nią drenaż w doniczkach, 2 tygodnie temu skręcałam szuflady) i zarabiam aktualnie ponad 3x więcej niż mój facet...
Czy już wolno mi krytykować tradycyjny podział obowiązków domowych, czy może jeszcze nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie że mem wywołał taką dyskusję, jednakże było to już poruszone, że faceci nie robią memów "O NAUCZ SWOJĄ CÓRKĘ ZMIENIAĆ OLEJ, NAPRAWIAĆ ZAWIASY W DRZWIACH ITD ŻEBY SOBIE W ŻYCIU PORADZIŁA" i 'nikt nie daje o to #!$%@?' xD


@Lapidarny: Jako feministka jak najbardziej uważam, że dziewczynki powinno się uczyć tak samo jak chłopców podstawowych umiejętności technicznych + uczyć je, że mają być w życiu niezależne finansowo...

Nie wiem skąd
@TwojKoszmar: zajmowałem się wynajmowanym mieszkaniem dla studentów - niestety i kobiety i mężczyźni mogą być syfiarzami - obszczany i obsrany kibel, umywalka w kamieniu, kuchnia usrana, na balkonie worki ze śmieciami itp
kobiety nie są odpowiedzialne za system, w którym żyją i do jakiego są od urodzenia wychowywane, a wypracowanie sprawiedliwego podziału obowiązków w systemie, który nie uczy mężczyzn dbać o dom, to kolejna praca, często nieefektywna. oczywiście wszyscy powinniśmy nad tym systemem pracować, ale jak napisałam wyżej, to żmudna praca.


@CocoJamboolin: Yhy, jeszcze kobiety niech popracują nad tym, żeby brały mężczyzn, którzy coś pomagają, a nie że liczy się tylko i wyłącznie