Wpis z mikrobloga

@Lapidarny: model rodziny gdzie kobieta zajmowała się domem sprawdzał się jak nie chodziły do pracy, teraz kobiety pracują ale niektórzy dalej uważają że sprzątanie to ich obowiązek xdd

Miałoby to sens gdyby taki mężczyzna był w stanie utrzymać rodzinę z jednej pensji


@abcde: szkoda tylko, że pomimo tej całej emancypacji, pomimo tego że kobiety pracują, kształcą się, rozwijają, dobrze zarabiają itd to nadal od facetów wymaga się tego żeby zarabiali
@Lapidarny a ja mieszkałam z facetami, którzy nigdy nie sprzątali, a kiedy zwrócono im uwagę, to obrażeni szli myć naczynia, zostawiając na nich tłuste plamy i resztki jedzenia. Nic innego nigdy nie zostało ruszone mimo wielokrotnych tłumaczeń. Z kibla wychodzili nie myjąc rąk, zostawiając ślady na muszli i do tego najwyraźniej uważali, że papier toaletowy pojawia się tam magicznie, a nie jest przynoszony przez kogoś ze sklepu. Z mojego doświadczenia więc wynika
a ja mieszkałam z facetami, którzy nigdy nie sprzątali, a kiedy zwrócono im uwagę, to obrażeni szli myć naczynia, zostawiając na nich tłuste plamy i resztki jedzenia.


@fuechsinn: no to ja też mam takie doświadczenia z facetami - mycie podłogi szmatą do garów, rzucanie prania mokrego itd - kwestia tego że mówi się że kobiety super porządek mają i w ogóle a faceci to syfiarze, a to nie jest żadna zasada.
I do tego nie umiesz liczyć. Zobacz sobie jak wyglądało głosowanie na lewice i na konfę


@malinq: napisałeś, że utrzymanie rodziny z jednej pensji byłoby możliwe, gdyby kobiety nie wybierały władzy, która #!$%@? pensję. tak czysto informacyjnie oznajmiam, że obecnie utrzymanie rodziny z jednej pensji zazwyczaj nie jest możliwe, a rządzi i #!$%@? pensje PiS, a nie Lewica czy Konfa, a na PiS głosowało procentowo, uwaga, nawet więcej mężczyzn niż kobiet,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Promozet1: dlatego, że kobietom łatwiej jest być rozskupiona i wykonywać tysiąc prostych rzeczy na raz, a zajęcia mężczyzn z reguły wymagają skupienia bo są po prostu trudne. To wynika z biologii i dlatego taki podział obowiązków wykształcił się już w pierwotnych społeczeństwach
Znam januszy, którzy sobie sami herbaty nie zrobią, tylko żonę wołają. Na serio, to nie metafora.


@Budo: A ja znam Grażyny co sobie same butów nie kupią tylko do męża wołają o pieniądze. Na serio, to nie metafora ¯\_(ツ)_/¯
pewnie nie wiesz do czego sluzy wiertarka. Facet i kobieta pelnia inne role w zwiazku - typowo meskie obowiazki domowe kobiet to temat tabu. Jak jakas uzyje mlotka to musi o tym post w social mediach wrzucic


@Baudi: och, mój ulubiony argument!
Ciekawe czemu wiele kobiet nie ogarnia wiertarki czy młotka. Może dlatego, że nikt ich tego nie uczył? Przecież to "męskie" zajęcie jak piszesz to skąd mają się tego nauczyć?
@Lapidarny jasne, że to zależy od osoby i tego jak była wychowana. No i właśnie odnośnie wychowania jest ten obrazek. Nie mówi przecież, że faceci to brudasy, tylko żeby wychować dzieci na samodzielne w obowiązkach domowych niezależnie od płci.
To raczej tutaj w komentarzach wylewa się wiadro pomyj na kobiety, bo oczywiście każda to syfiara księżniczka z Instagrama.
@KotekMruczus666:

Widzę jak się stare dziady zachowują to masakra bo najpierw matka a potem żona usługuje królowi Januszowi


Wydaje mi się, ze stare dziady tak się zachowują bo czasy były inne. Facet pracował, a kobieta zajmowała się domem i dzieciakami 24/7. Teraz my młodzi raczej nie możemy sobie pozwolić na taki tryb życia