Wpis z mikrobloga

Jestem 3 tygodnie po szczepieniu Jonson (1 szczepienie, uprzedzając pieniaczy, wcześniej byłam ozdrowieńcem, a przed tym szczepili tylko starych, służbę zdrowia itp.) i ciągle mam podwyższoną temperaturę - 37,1/2. O co chodzi? Jakie ma skutki dla organizmu stały stan podgorączkowy?

Dodam, że przez dwa dni po szczepieniu czułam się fatalnie, bóle mięśni, gorączka prawie 39, szybki oddech, przyspieszony puls, bóle głowy, dreszcze, jakieś mrowienia, niespokojne nogi, brak sił, zmęczenie, nagłe nadciśnienie, lekkie problemy ginekologiczne. Potem to ustało, temperatura spadła do 37,1 i tak się utrzymuje cały czas. Do tego zmęczenie/brak ochoty na cokolwiek. #szczepienia #szczepionki #medycyna #lekarz #wirus #pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 7
@sroczka007: taka temperatura nie jest w stanie Ci zaszkodzić ale z jakiegośpowodu się utrzymuje. Spowodowana jest stanem zapalnym. Idź do lekarza i zrób badania. Temperatura jest tylko objawem, niech lekarz znajdzie przyczynę.
@BozenaMal Pójdę, wiadomo, ale jestem ciekawa po prostu co to może być. A może być tak, że po prostu mój do tej pory dość leniwy układ immunologiczny nagle dostał kopa i zaczął pracować? Bo powiem szczerze, że do tej pory miałam tak, ze lekkoatleta mnie przewiało i już byłam chora, teraz mogę iść bez czapki albo mieszkać z chorym partnerem i nie choruję.
@sroczka007: zgłaszałaś nopa? Moja żona trzy dni totalnie rozwalona była po tym i zgłosiła, bo stwierdziła że nikt nie zgłasza a potem takie niskie statystyki.
Ogólnie to powiedziała: nikt mnie już nie zmusi do szczepienia. Kto to widział, żeby lekarstwo było gorsze od choroby. (Ugrzecznione przeze mnie).
@AdelbertPeel Oczywiście. Tylko tej utrzymującej się podwyższonej temperatury jeszcze nie, idę do lekarza w poniedziałek.

Też mam mieszane uczucia co do tego szczepienia, za dużo tych skutków ubocznych moim zdaniem. Jestem za szczepieniami, bo to bardzo dobra rzecz, dziecko też będę szczepić, ale te szczepionki na covid jakoś mnie nie przekonują, nie wiem czy wezmę 3 dawkę. Za dużo skutków ubocznych i nie chronią tak jak wcześnie mówiono.