Wpis z mikrobloga

  • 0
Nie rozumiem, dlaczego wszyscy skupiają się na porównywaniu PRLu z dzisiejszą deweloperką. Z tego wpisu jasno wynika, że najlepiej budowało się w Średniowieczu
  • Odpowiedz
@Lwke: Bzdura. "Najlepiej" buduje obecna na całym świecie "patodeweloperka", ponieważ nigdy w historii świata mieszkania nie były tak dostępne jak dziś.

Odnośnie PRLowskiego raju - w tamtych czasach 4/5-osobowa rodzina w 2-pokojowym mieszkaniu to był standard, dziś to by ci dzieci zabrali za taki proceder.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że jakby teraz chcieć zbudować osiedle na podobieństwo tych PRL-owskich, to za wszystkie te przyjemności trzeba by było słono zapłacić. Wątpię po prostu, że cena wzrosłaby do rzędu dwukrotności. Sam mieszkam na PRL-owskim osiedlu, i to z gatunku tych bardziej przestronnych, ale gdyby tam dołożyć dwa razy więcej bloków, to byłby kompletny kurnik, więc nie przesadzajmy, że trzeba usuwać 80% bloków. Tutaj zdjęcie
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: akurat predzej sie rozpadna te z PRLu, budowane z karton gipsu, dzis sa takie technologie ze te bloki przezyja nas wszystkich. Za duzo sie naczytales o tych niezniszczalnych prlowskich blokach a wiekszosc miala stac jedynie ok 50 lat
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko: i tu jest właśnie sedno sprawy . Nie ważne że do miasta 5-10 km bloki mają być upchane jakby to było śródmieście. Do puki nie zmienią przepisów o poziomie nasłonecznienia i odległościach jednego budynku od drugie to nadal będzie budowane takie gówno.
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: no tak, bo deweloper powinien budować szkoły i przedszkola xD ewentualnie miasto powinno mu sprzedawać działki z wielką dziurą w środku na poczet ewentualnych i przyszłych szkół i przedszkoli jakie może kiedyś zbuduje

jak można takim dzbanem być?
  • Odpowiedz
Fakty są takie, że przy wszystkich mozliwych narzędziach, ciągle bazujemy na budynkach uzytecznosci publicznej zbudowanej za tego najgorszego komunizmu.


@Bianci: jakbyśmy wcześniej mieli kapitalizm to bazowalibyśmy na budynkach z czasu najlepszego kapitalizmu... PRL był najgorszym możliwym scenariuszem, budowano bo musiano budować, w każdym innym systemie budowano by lepiej i więcej.
  • Odpowiedz
Początkowo budowali np. drogę jednopasmową, ale brali pod uwagę że osiedle może się rozrosnąć, i wokół tej drogi rezerwowali tereny, aby w razie konieczności drogę przerobić na np. dwu lub trzypasmową.


@JankoMuzyk: Dzięki temu był możliwy tunel na Ursynowie pośród osiedla. Został zarezerwowany pas zieleni szeroki na pewnie drogę 2,3-pasmową w obie strony, gdyby zaorać jednopasmową obok.

Potęga wolnego rynku na rynku deweloperskim. 0 infrastruktury, 0 szkół, 0 przedszkoli -
XpedobearX - > Początkowo budowali np. drogę jednopasmową, ale brali pod uwagę że osi...

źródło: comment_16439641332yui5atyKHjUrgMorqZSqD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A czy teren był za darmo?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ale jakie to ma znaczenie? Dyskusja się toczy o planowaniu przestrzennym miast. Wystarczy, żeby miasto określiło warunki zabudowy. Może się okazać, że będzie musiało sprzedać działkę taniej, żeby znaleźli się chętni na kupno, trudno. Tutaj rozgrywka się toczy o wygląd miasta przez kolejne setki lat.

no tak, bo deweloper powinien budować szkoły i przedszkola xD


@Dominiko_: a dlaczego nie? Dogadać się,
  • Odpowiedz