Wpis z mikrobloga

Najlepsze w tych funkcjonalnych osiedlach z PRL było to, że czekałeś sobie spokojnie 30 lat na przydział mieszkania w mieszkaniu rodziców razem z 5 innymi osobami na 45 metrach. To były czasy. ( )


@bugg: skąd ty masz takie dziwaczne dane? Nie mówię, że nie masz racji, ale proszę o jakieś źródło, bo każdy kogo znam i pamięta PRL nie czekał 30 lat (xDDDD) na mieszkanie,
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Tak to jest jak politycy dostają w łapę od patodeweloperów żeby przypadkiem nie zmieniać obecnego prawa budowlanego. Samochód bez podziemnego garażu to można zapomnieć ze zaparkujesz legalnie po godzinie 17:00
  • Odpowiedz
@bugg: a teraz czekasz do końca życia i umierasz bez mieszkania, bo wysokie koszty życia i samych nieruchomości sprawiają, że nawet kawalerka jest po za zasięgiem dużej części Polaków.
  • Odpowiedz
@bartbartz: Dlatego obecne prawo nakazuje budowę 1,6 miejsca postojowego na jedno mieszkanie - w hali garażowej, czy pod blokiem. W nowych nieruchomościach praktycznie zawsze masz możliwość kupienia 2 miejsc postojowych.
  • Odpowiedz
Najlepsze w tych funkcjonalnych osiedlach z PRL było to, że czekałeś sobie spokojnie 30 lat na przydział mieszkania w mieszkaniu rodziców razem z 5 innymi osobami na 45 metrach. To były czasy. ( )


@bugg: Czyli wtedy czekałeś, a teraz 30 lat spłacasz kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Są też osiedla z zaplanowaną infrastrukturą, parterem usługowym, rzeczkami, jeziorkami, placami zabaw, ochroną i tak dalej. Już widzę w PRLu takie frykasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@JankoMuzyk: kiedyś miasta były planowane całymi dzielnicami albo ulicami, teraz się to rozdrobniło do pojedynczych osiedli i bloków. Wtedy nie trzeba było się martwić o ziemię czy miejsce, teraz już trzeba
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Wolny rynek doskonale wie co jest dobre dla człowieka - zakredytowanie do usranej śmierci, wydatkowanie całej energii na pracę u prywaciarza, a urządzenia lub instytucje pożytku publicznego już nie są tak ważne bo nie prowadzą do zysków dla grubasa w cylindrze.
  • Odpowiedz
30 lat na przydział mieszkania w mieszkaniu rodziców razem z 5 innymi osobami na 45 metrach. To były czasy. ( )


@bugg: raczej ze 20 lat. Jak Ci rodzice załozyli ksiazeczke jak byles gówniakiem to na 30stke miales juz mieszkanie ;)
  • Odpowiedz
0 infrastruktury


@prezeskuliziemskiej: I po co kłamiesz?

0 szkół


@prezeskuliziemskiej: No na samym osiedlu rzeczywiście 0. W 15 minut z buta masz SP, LO i przedszkole.

Nowe budownictwo nie jest pozbawione wad i nowe osiedla mają dużo minusów ale twierdząc, że tu jest zero infrastruktury dostępu do szkół czy przedszkoli jesteś po prostu kłamliwą parówą która manipuluje dla plsuów. Tfu na ciebie.
  • Odpowiedz
@siadaj_Kulson: Tak, ale jeżeli tereny na obrzeżach miast są sprzedawane przez samorządy (nawet wielu różnym deweloperom, wiele różnych budynków, pojedynczych czy nie) miasto może przewidzieć jaka zabudowa tam powstanie, wiadomo że blokowiska. W takim przypadku, jak zarabiają na sprzedawanych terenach, mogą zarezerwować część powierzchni na infrastrukturę drogową, a następnie wybudować ją za część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży gruntów. Wiadomo że to opisałem to bardzo prosto, ale mniej więcej tak to się
  • Odpowiedz
@bugg: Czekało się bardzo różnie, czasami 6, czasami 10 a czasami 15 lat. U mnie dziadkowie czekali 6 lat. Zadzwoniłem do nich i się zapytałem. Widzisz przypomniałeś mi żeby dzwonić częściej do babełe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz