Wpis z mikrobloga

Mircy co byście zrobili na moim miejscu? Za 2 miesiące mam wesele. Ja nie pije, mój tata tez nie (mamy problem z alko). Różowa popija tylko wino. Także robimy wesele bez procentów. Ja się uparłem żeby pisać o tym na zaproszeniach, różowa liczy na dużo gości i nie cbce dawać znać o braku alko.
#alkoholizm
#wesele
  • 291
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem kiedyś na weselu bezalkoholowym i bez disco-polo. Od stypy różniło się niemal wyłącznie ubraniami gości oraz piosenkami Renaty Przemyk. Myślicie, że to było straszne? Było jeszcze gorzej- na stołach gościły potrawy wegańskie.

Na szczęście młodzi w okolicach 19:00 zwinęli się do fotografa, w tym czasie teść wyciągnął komórkę, zadzwonił w kilka miejsc i w niespełna 15 minut zaczęły się pojawiać, alkohol, katering i zespół muzyczny.
Naburmuszony DJ szybciutko zaczął współpracować jak poczuł grubszy portfel.
Generalnie, młodzi zastali roztańczone i roześmiane towarzystwo, które żegnało ich z minami posłów PiS, dowiadujacych się, że Sasin będzie odpowiedzialny za ich premie na koniec roku.
Młoda w płacz, młody zszokowany.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93: Byłam dawno temu na takim weselu, ogólnie wódke szwagry przemycili i lała się pod stołem. Byłam tez na takim gdzie od razu była zapowiedź że wódki nie będzie ale było piwo i wino, było okej.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93: Organizacyjnie napiszcie, bo to ma wpływ na planowanie np. wybór tranaportu etc.
Wystarczy wspomnieć, że wesele bezalkoholowe.

Kiedyś mnie rozbroiła opinia, że koniecznie trzeba dać znać jak impreza będzie wege XD co nie ma absolutnie wpływu na sprawy organizacyjne. Brak alkoholu już trochę ma.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93: Po pierwsze musicie mieć bardzo dobrego wodzireja, bo tu nie będzie "a teraz idziemy na jednego". Takie wesela są z powodzeniem organizowane od lat, lepiej popytajcie ludzi, którzy takie robili. Wiem, że nie każdy pisał o tym na zaproszeniu, ale z innego powodu: żeby goście nie przynieśli czasem swojego alko.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93 Bardzo dobrze, że bez alkoholu. W tym kraju alkoholików jak nie ma alkoholu to ludzie nie przychodzą XD i już widzisz ich prawdziwe intencje, więc pisz to na zaproszeniu.

Jeżeli część nie przyjdzie to nawet lepiej - będziesz mógł sobie odziać tych co przyszliby tylko dla alkoholu i nie zapraszaj ich na kolejne imprezy.
  • Odpowiedz
@DanteMorius Ale po co się uzewnętrzniać? Kto ma wiedzieć ten pewnie wie w rodzinie, że jest problem. Ja bym nie pisała na zaproszeniach, tylko powiedziała gościom przy wręczaniu. Wasze wesele i Wasza decyzja, nikomu nic do tego. Każdy głupi wie, że alkoholik się nie powstrzyma mając alkohol na wyciągnięcie ręki. Nie ryzykuj OPie, jak ktoś chce się dobrze bawić i świętować to zrobi to i bez alkoholu. Ewentualnie można rozważyć zatrudnienie
  • Odpowiedz
@CwanyLis93: mimo wszystko zrobiłbym wesele z alkoholem, tylko sam bym nie pił, nie widzę w tym problemu.

Ale jeśli się upieracie, że nie będzie alko, to koniecznie dajcie o tym znać gościom wcześniej - nie chodzi tyle o sam alkohol, co o to, że jeśli go nie będzie, to każdy sobie przyjedzie autem, bez kombinowania z noclegami i transportem i szukaniem kierowców.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93 od czego masz świadka? Pogadaj z lekarzem, anticol doustnie wziety z tatą komisyjnie przy świadkach skutecznie utemperuje temat. Do tego Selincro (nalmefen) i Campral (akamprozat) by wam ślina nie stawała w gardle przy toastach. Przy waszym stoliku zero wódki. Na wszystko są sposoby. To twój dzień, ale to kulturowo zakorzeniony obyczaj.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93 nieno napiszcie o tym. powszechnie wiadomo, że w Polsce wesela są zakrapianymi imprezami, więc lepiej dać znać że Wasze takie nie będzie, no a wesele wyprawiacie dla gości a nie dla Was samych.
  • Odpowiedz
@CwanyLis93: jak bez alko to zrobić małe, kameralne wesele dla najbliższego kręgu, bez większej ilości motłochu, a zaoszczędzone pieniążki na coś praktycznego - bo pewnie i tak mało kto przyjdzie - mniej niż 50%

Ale zgaduje że rezerwacja i zaliczka za jedzenie i dużą sale już są więc pewnie już za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz