Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #poznan
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?
Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem po kursach, a nigdzie nie mogę znaleźć pracy. Do tej pory pracowałam jako analityk, ale finansowy w dużym korpo, ale zrezygnowałam ze względu na mobbing i cholernie toksyczną atmosferę. Od grudnia jestem bez pracy, intensywnie jej szukając i ucząc się analizy. Czy jak jestem bez doświadczenia, to z góry jestem skazana na kasę w biedrze (oczywiście nie mówię, że to coś złego)? Jak to doświadczenie zdobyć? Aplikuję też na staże/praktyki, ale zero jakiegokolwiek odzewu.
Mam samochód, więc poza Poznań też mogę dojechać.
Bardzo proszę, pomóżcie :(
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9151d99f26e000a5d4e57
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 215
project management tylko w dużych korpo? Wszędzie teraz pracują pmowie, to nie rok 2002


@r333m4k444: Co xD To właśnie kiedyś wszędzie byli PMowie, w prawidłowym Scrumie nie ma miejsca dla PMów, tylko w korpo to nie jest prawidłowy Scrum.

A szanowny pan jest może rekruterem, że opowiada takie głupoty? Mimo braku wyższego, jestem zasypywany ofertami na Linkedinie. Typowo polskie myślenie - "róbta studia, pracodawcy bedo się zabijać". Tu liczą się umiejętności,
To idź jako PM albo zacznij od wsparcia PM bo na pm bez doświadczenia też będzie trudno. Poznasz środowisko, wykażesz się możliwościami i sobie wydepczesz drogę tam gdzie chcesz isc. Algo jak koledzy polecają, tester. Grunt to się zaczepic, poznać środowisko pracy i lecisz.albo moze masz skopane cv coś tam wisi co się nie podoba rekruterom.
Mozw też pechowo rynek nie ten, spróbuj testowo wysłać coś do Warszawy czy Wrocławia, dla sportu
@AnonimoweMirkoWyznania słuchaj jutro na 6 masz się wstawic jest praca na magazynie od zaraz 4 tysiące netto dostaniesz a jak zrobisz uprawniena na wózek to robota lżejsza a i 1k dostaniesz podwyżki. Soboty 100% platne niedziela 150% nadgodziny 50%
@AnonimoweMirkoWyznania: mirek, aplikuj na junior BA (business Analityk), na luzie któraś firma przyjmie jak znasz dobrze angielski. I tak każda firma będzie musiała cie wdrożyć w swoje rozwiązanie. Na rynku teraz brakuje ludzi, a jest masa chętnych którzy nic nie umieją w sumie.
Jak masz ambicje na bycie prawdziwym inżynierem, to jest ona nieodzowna.


@kilemile: Zdecydowana większość ofert pracy dotyczy bycia małpą od klepania kodu i awansowania po szczeblach kariery w tym właśnie obszarze, a papierem InŻyNieRa można sobie co najwyżej zapakować kanapki bo do klepania kodu, nie wnosi on absolutnie nic. Jesteś z resztą dyletantem - od kiedy papier inżyniera jest związany z programowaniem? Tak jak wspomniałem wyżej, jak chcesz pracować w laboratorium
@AnonimoweMirkoWyznania: na analityka z ulicy raczej ciężko. Ci, którzy radzą, aby zbudować podstawy od bycia programistą, testerem, dobrze radzą. U siebie w projekcie mamy BA'ów i zostają nimi osoby, które mają albo dużego skilla np w programowaniu, albo świetnie ogarniają pod kątem domenowym. Takie osoby często bywają nawet pomocne dla senior deva gdy trzeba wytłumaczyć jak dana funkcjonalność systemu działa i po co ona jest
Mam dziewczynę w podobnej sytuacji, Poznań, ostatni rok licencjatu z zarządzania i prawa w biznesie, brak doświadczenia zawodowego i jest problem ze znalezieniem jakiegokolwiek stażu, by się gdzieś zahaczyła.


@AnonimoweMirkoWyznania: tu masz odpowiedź. Brak doświadczenia, brak wykształcenia. Niech chociaż studia skończy i wykaże wiedzę w jakikolwiek sposób nawet zarządzanie projektami naukowymi z uczelni, coś non-profit dla NGO, cokolwiek.