Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #poznan
Czy znacie kogoś, kto przyjmie analityka bez doświadczenia w #it ?
Magistra mam z project management'u, robię studia podyplomowe z analizy biznesowej, jestem po kursach, a nigdzie nie mogę znaleźć pracy. Do tej pory pracowałam jako analityk, ale finansowy w dużym korpo, ale zrezygnowałam ze względu na mobbing i cholernie toksyczną atmosferę. Od grudnia jestem bez pracy, intensywnie jej szukając i ucząc się analizy. Czy jak jestem bez doświadczenia, to z góry jestem skazana na kasę w biedrze (oczywiście nie mówię, że to coś złego)? Jak to doświadczenie zdobyć? Aplikuję też na staże/praktyki, ale zero jakiegokolwiek odzewu.
Mam samochód, więc poza Poznań też mogę dojechać.
Bardzo proszę, pomóżcie :(
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9151d99f26e000a5d4e57
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 215
@sajmen: Patrzysz na ogłoszenia i wysyłasz CV na juniora i zatrudniasz się tam gdzie cię przyjmą nawet jeśli proponują ci pracę za półdarmo. Rok, maks dwa cierpisz i masz te mityczne doświadczenie i sytuacja się zmienia o 180%.


@LateNever: oki dzieki za rade, bede tak robil.

Ostatnio wlasnie tak wyslalem CV na mlodszego admina aplikacji, zadzwonili, byla rozmowa kwalifikacyjna, ale pytali o takie rzeczy techniczne ze myslalem ze podstawy ogarniam,
Nie, analityk w it to zbyt odpowiedzialne stanowisko żeby wziąć kogoś po studiach. Takie stanowisko zwykle obsadza się wypalonymi programistami, którzy już wyrośli poza etap "ja, mój komputer i piwnica" a jednocześnie mają super wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o technologię. A jak rozumiem nie masz w tym doświadczenia.


@mabb: nie zgodze sie, to zalezy od firmy.
Analityk w teorii to jest łącznik między biznesem a programistami


@LateNever: ty mi nie musisz mowi kto to jest BA, ale w teorii to jedno a w praktyce to drugie. BA nie musi zaraz IT konczyc, bo jak ktos jest ogarniety i ma pociag do analizy i soft skills to da sobie rade. Jak ma zdobyc doswiadczenie, jak mu nikt nie chce dac szansy. W Polsce to jak w lesie. Dalej
Nie da rady. To się kończy tak, że programiści robią po swojemu, a analityk/architekt okłamuje klienta albo jest okłamywany.

Jak nie masz wiedzy technicznej ani doświadczenia zapomnij o tym, że możesz tę robotę robić dobrze. To bajka.


@LateNever: OMG... wspolczuje, ze z takimi ludzmi musisz pracowac. Ja takich sytuacji nie znam. Ja zanm ludzi, ktorzy nie dali rady w mojej pracy, a mieli doswiadzcenie w IT, a zanam takich co nic
Tak wszyscy pracują ja to widziałem. Uczyłem się na architekta. Patrzę na dokumentację i patrzę na kod ni #!$%@? to się zgadzało. SUPER ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LateNever: no tak i masz charakter jak architekt. Ja pracuje z 4rema. I jak wiatr powieje dobry humor dzisaj to dostane odpowiedz, a ja nie to zjebka za egystencje. Ale mi to zwisa.
@randomm13:

Teraz ludzie na trzecim roku na fuw, mimuwie czy eiti nie są w stanie znaleźć bez pleców


Hahah, juz to widze jak ludzie na 3 roku mimuw nie moga znalezc pracy. Dawno nic glupszego nie czytalem