Wpis z mikrobloga

No i w końcu jakieś wyciskanie :) Czyli powrót do właściwych treningów.

Przez ostatnie ~3 miesiące właściwie nie wyciskałem nic ciężkiego, tylko powolutku pracowałem sobie nad techniką, przyzwyczajałem się do maksymalnie szerokiego chwytu, który przy mojej szerokości barków jest i tak dla mnie zaledwie chwytem biakromicznym :P
Nigdy nie wyciskałem chwytając tak szeroko, więc dla mnie to nowość i jeszcze wiele rzeczy do nauki.
Ale już zdecydowałem że czas wrócić do właściwych treningów wyciskania, i zacząć podnosić coś cięższego, a nie katować obciążenia rzędu 50-60% 1RM.

Oczywiście na razie nie mam zamiaru szarżować w tych cotygodniowych 1RM. Plan jest na gładkie jedynki, bez nakręcania się, i zawsze zostawiając zapas. Sama objętość wyciskań w tygodniu też będzie bardzo mała. Zobaczymy jak szeroki chwyt się sprawdzi , jeżeli pojawiłby się jakieś problemy, nie wiem ból barków czy cokolwiek, to po prostu wrócę do starego chwytu.

Dzisiaj bench press vs red bands z pauzą, poszło 210kg (170kg na sztandze + 40kg z gum) Co swoją drogą też jest chyba moim PR-em z tymi lekkimi gumami :P W każdym razie speed rep to był :P Miałem zapas.
Ale czułem że ciało nie jest zaadaptowane do dużych ciężarów, sztanga w rękach ważyła swoje jakby aż za dużo, a poszło łatwo.
Źle też ściągam sztangę, bo na "miękkie" łokcie, a to błąd.

Potem zrobiłem sobie CG rack lockout, też zbudowałem się do trochę cięższej serii, czyli 240kg x 3 i na tym skończyłem.

Następnie duży PR w Tate press, bo poszło ze sztangielkami po 50kg x 8 :) A wcześniej moim najlepszym wynikiem było x4/5.

Cały trening
Bench press vs red bands 210kg x 1 (170kg bar + 40kg bands)
CG rack lockout 200x3 220x3 240x3
Tate press 30x12 40x10 50x8
Hammer curls 3x10
Concentric curls 3x10

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - No i w końcu jakieś wyciskanie :) Czyli powrót do właściwych treningów....
  • 8
@IntruderXXL: samo ryzyko kontuzji w wyciskaniu na szeroko jest niewielkie i zasadniczo skorelowane z dosyć specyficzną budową wyrostka barkowego łopatki, a jak sam zauważyłeś, to ten Twój szeroki chwyt wcale też jakoś szeroki nie jest, więc problemu być nie powinno żadnego, nawet jeżeli miałbyś te barki podatne na kontuzje w przedstawiony wyżej sposób.