Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Pobierz
źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg
  • 314
Ikea nie ma standardu. Najtańsze meble dla studentów. Następnym razem uderz w polskich producentów południowa wielkopolska /północna Opolszczyzna . Do wyboru do koloru.


@Togira_Ikonoka: Zawsze mnie zastanawia ta zła opinia w internecie dotycząca mebli z ikei.

Najtańsze meble to sprzedają np. w merkurym - trochę wody i laminat odchodzi, cienki płyty, no ogólnie dramat, trzeba kątownikami to spiąć żeby się trzymało kupy.

Kolejną kuchnie kupiłem z Ikei i każdą kolejną tam
@Inkwizytor_91 nie wiem jak kuchnie ale przykładowo szafy pax z Ikei na bank nie są robione z tego samego materiału a już napewno jest gorszej jakości niż jakakolwiek płyta kronopolu czy kronospanu.
Potencjalnie trudniej jest też efektywnie uzyskać poprawki od nierzetelnego stolarza niż od Ikea, które daje gwarancję na swoje meble i mogą Ci wysłać innego podwykonawcę albo zwrócić hajs + taką dużą firmę stać na wypłatę odszkodowań, a stolarza partacza niekoniecznie.


@Pantegram: dlatego stolarza bierzesz z polecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jak widać na sytuacji OPa, to wielka Ikea ma gdzieś jego zastrzeżenia. Także kto robił większy
ja się nie dopierdzielilem mebli tylko twojego durnego stwierdzenia


@FELIX90: To nie było durne stwierdzenie...

Po pierwsze napisał, że WEDŁUG NIEGO - czyli wyraził OPINIĘ, do posiadania której ma pełne prawo, a nie fakt - naucz się czytać ze zrozumieniem, zanim zaczniesz się kogoś czepiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie Ikea to duży sklep, z szerokim i zróżnicowanym asortymentem... To, że sprzedają tam stoliki z gównolitu
@Pantegram: odniosę się do pierwszego akapitu, bo dalej nie chce mi się czytać (podziwiam, że tobie chciało się tyle pisać jako rzecznikowi).

No więc:

Ja z tą opinią na tej samej zasadzie się nie zgadzam i dla mnie jest durna. Tyle.