Wpis z mikrobloga

6 lat wyniszczającej wojny
44 lata komunizmu pod butem ZSRR
Kilkanaście lat biedy i bezprawia mafijnego po transofmracji gospodarczej

Żyje wam się #!$%@?? Daily reminder, że możecie podziękować sąsiadom z zachodniej granicy, którzy wybrali Hitlera w demokratycznych wyborach i popierali aż do ostatecznego #!$%@? przez aliantów i armię czerwoną XD Smuteczek, że kilkadziesiąt lat później młode Polki jeździły podcierać obsrane dupska tym osobom za kilka ojro na godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po kilkudziesięciu latach ostrego zacofania i konfliktów, wybijania elit, nasz kraj od kilkunastu lat wychodzi na prostą i rozwija się w szybkim tempie, zostawiając w tyle większość krajów należących niegdyś do Układu Warszawskiego.

Wyobraźcie sobie, że istnieją ludzie, którzy to wszystko przeżyli i teraz przeczytaliby komentarz jakiegoś niewyedukowanego głupka, że ten kraj mu nic nie dał i on ma go w dupie. Po czym loguje się na swojego macbooka, wypija vegańskie latte i patrzy w internecie na relację live z konfliktu na Ukrainie czy Białorusi, a tam w tle ludzie jedzą surowe ziemniaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ojkofobiczna propaganda wyżarła wam mózg. Nie macie za grosz godności i szacunku do samego siebie. Jesteście podnóżkiem z kompleksami.

#ukraina #wojna #przemyslenia #bekazpodludzi #bekazlewactwa #niemcy #historia #gospodarka #niebieskiepaski #rozowepaski #patriotyzm #polska
S.....y - 6 lat wyniszczającej wojny
44 lata komunizmu pod butem ZSRR
Kilkanaście l...

źródło: comment_1643362154U46zyMy7QuhSQ7miSwsxC2.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
że ten kraj mu nic nie dał i on ma go w dupie


@Sok_Mandarynkowy: jedyne co kiedykolwiek dostałem zawdzięczam moim rodzicom a nie państwu. Im się udało mnie wychować na człowieka sukcesu nie dzięki państwu ale na przkór państwu. Jedyne co dostałem od mojego kraju to coraz mocniejszy #!$%@? i zabieranie coraz większej wolności obywatelskiej.
Fajnie że dobrze się czujesz w Polsce, ale nie każdy ma takie doświadczenia jak ty.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Oczywiście, że protestowali. W czasie drugiej wojny światowej zostało aresztowanych około 800000 Niemców za opór przeciwko Nazimowi. Co najmniej 15000 osób zostało zamordowanych za sprzeciw polityce NSDAP, chociaż ostatnie badania mówią o liczbie ponad 50000 osób skazanych na śmierć. Po nieudanym zamachu na Hitlera w lipcu 1944 roku stracono 7000 osób podejrzewanych o samo sympatyzowanie z zamachowcami.

To, że Niemcy popierali NSDAP to jest po prostu nieprawda. To, że
  • Odpowiedz
@Saykoza84: No to jest patologia, żeby brać nadgodziny, jeśli zwykły wymiar nie zapewnia normalnego bytu. Taki stan rzeczy jest obcy cywilizowanym krajom europejskim. Jeszcze jakby tego było mało to fani nadgodzin psują rynek, bo potem firmy uważają to za coś nienormalnego jeśli ktoś nie chce nadliczbowo robić. Z tymi drobnymi przerwami w czasie pracy to może być czasami prawda, ale jak trafi się kołchoz to i każdą minutę przerwy odliczą.
  • Odpowiedz
Nie wolno krytykować Wielkiej Bolzgi


@venividi: Tak, bo festiwal masowej ojkofobii obecny na wykopie (i w wielu rozmaitych środowiskach, od politycznych po artystyczne) to tylko KRYTYKA, a nie patologiczne do bólu zjawisko spopularyzowane do niewyobrażalności, będące elementem idiotycznych kompleksów wśród dużej liczby obywateli Polski i czymś niewiarygodnie szkodliwym w kontekście integralności naszego państwa i podziałów w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@Leis: W latach 90 było całkowite gówno, zwłaszcza pod kątem patologii w firmach w związku z ogromnym bezrobociem, co nie zmienia faktu że mniej rzadkie gówno to nadal gówno. Właśnie lata 90 wykształciły takich niewolników, co myślą, że jak jest jakakolwiek praca to jest zajebiście i super cywilizacja. A konto sam sobie usuń jak chcesz. :)
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Gadanie o pkb, płacach czy innych cyferkach to jedno, ale nawet moje pokolenie (1998) doskonale widzi ile w tym kraju się zmieniło, między innymi dzięki wejściu do Unii. Przecież początku 2000 roku to na każdym kroku lumpeksy ZACHODNIA ODZIEŻ, ODZIEŻ Z NIEMIEC, #!$%@? chodniki, place zabaw na których tylko cudem unikaliśmy śmierci, szare i bure blokowiska, ulice, parki czy infrastruktura taka jak ławki, lampy czy śmietniki pamiętające czasy świetności
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: a mi ten kraj nic nie dał i mam go w dupie, a nie przepraszam dał mi kurs na prawo jazdy choć i tak ciągnęło się to mega długo a urzędniczki zdziwione że jak o 8 rano kazały mi coś załatwić to wracałem z ogarniętym tematem o 11 a nie za 2tygodnie. Żadne to pocieszenie że na Ukrainie czy Białorusi jest gorzej no chyba że mamy się cieszyć jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sok_Mandarynkowy: pisanie najgorszych rzeczy o Polsce to na wykopie chleb powszedni ale spróbuj napisać tak samo o Ukrainie to cię zlinczują i nazwą ruskim trollem

00kraina to chlew obsrany gównem, państwo z dykty i kartonu, niech Putin tam wjedzie to będzie lepiej
  • Odpowiedz
@RedSensej: @Sok_Mandarynkowy: jesli sadzisz ze sila nabywcza pensji w Polsce jest zblizona do tego co bylo lata temu to musiales zyc w bardzo malej bance albo tych czasow kompletnie nie pamietasz. Tak sie sklada ze pensje podazaja dosc stale za PKB. Bo w ciagu 30 lat place wzrosly o 200% a PKB o 220% - jak na tyle czasu roznica dosc niewielka.
  • Odpowiedz
@Miniu30: Koszty życia dużo wzrosły, więc wychodzi właściwie na jedno po tylu latach. Dodatkowo, pis się przyczynia do tego, żeby ta siła spadała, zwłaszcza ich polityką odnośnie waluty.
"Tak sie sklada ze pensje podazaja dosc stale za PKB. Bo w ciagu 30 lat place wzrosly o 200% a PKB o 220% - jak na tyle czasu roznica dosc niewielka." - właśnie potwierdziłeś mój argument o tym, że firmy coraz więcej
  • Odpowiedz
@RedSensej: koszty zycia nie wzrosly na tyle ty nie zdajesz sobie sprawy jak niskie byly wynagrodzenia w latach 80/90. Trudno by liniowo podozaly pensje za PKB ale spadek od 99 roku do 2020 to 3% - to nie jest duzo i gdyby ci o tyle podniesiono to watpie bys zobaczyl wielka roznice taki okres jak nie widzisz jej teraz https://forsal.pl/praca/artykuly/8020875,dlaczego-place-rosna-w-polsce-wolniej-od-pkb-udzial-plac-w-pkb.html
Tu masz jak zmieniala sie sila nabywcza na tle OECD
  • Odpowiedz