Wpis z mikrobloga

Kilka porad powiązanych z bezpieczeństwem. #od0dopentestera

1. Ustaw limity na usługi premium. Wyłącz WAP Billing.
2. Gdy sprzedajesz coś na portalach ogłoszeniowych - kup nowy starter do tego celu lub wykup usługę ekstra numer.
3. Nie klikaj w żadne linki z SMSów. Duże firmy nie powinny ich wysyłać.
4. Możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym czy samochód ma ważne ubezpieczenie OC.
5. Wykup usługę Alerty BIK. A jeśli nie starasz się o kredyt - włącz zastrzeżenie kredytowe.
6. Załóż konto w systemie e-sąd.
7. Złóż w banku dyspozycję na wypadek śmierci oraz zadbaj o cyfrowy testament.
8. Zanim przyłożysz kartę płatniczą do terminala - sprawdź kwotę, która się na nim wyświetla.
9. Włącz U2F lub 2FA tam gdzie to możliwe.
10. Zacznij korzystać z menadżera haseł.
11. Certyfikat SSL nie oznacza, że strona jest bezpieczna.
12. Dodaj listę ostrzeżeń cert.pl do swojego adblocka.
13. Wyłącz makra w pakiecie Office.
14. Przed zakupem w nowym sklepie sprawdź o nim opinie. Gdy brak regulaminu, adresu czy danych kontaktowych - przemyśl zakup dwa razy.
15. Załóż konto w serwisie Have I Been Pwned.
16. Przed wrzuceniem zdjęć do Internetu na własnej stronie - warto usunąć z nich dane EXIF.

Więcej w filmie: wskazówki zwiększające bezpieczeństwo.
Możesz też pobrać plik PDF.

PS. Jeśli materiał Ci się spodobał - tutaj link do Wykopu.

Jeśli interesujesz się bezpieczeństwem - sprawdź mój zbiór stron powiązanych z security i newsletter.

#technologia #nauka #ciekawostki #informatyka #gruparatowaniapoziomu #nauka #security #bezpieczenstwo
KacperSzurek - Kilka porad powiązanych z bezpieczeństwem. #od0dopentestera

1. Usta...
  • 155
@mitchumi: zeby miec pewnosc ze korespondencja dotrze do Ciebie. Ktos sprzedal Twoj przedawniony dlug.Idzie z tym do esadu (bo postepowanie krotkie i tanie). Podaje Twoj stary, falszywy adres. A Ty dowiadujesz sie o wszystkim po tym jak komornik wszedl na konto bankowe.
@KacperSzurek: dodalbym jeszcze sprawdzenie czy na kontach spolecznosciowych mam wiekszosc rzeczy poukrywanych i nie uzywanie tych samych loginow wszedzie. Tak samo jak zadbanie o wyczyszczenie danych z kompa,
@KacperSzurek:

8. Zanim przyłożysz kartę płatniczą do terminala - sprawdź kwotę, która się na nim wyświetla.

Tak mnie raz zrobił typ w sklepie, dopiero jak odszedłem skojarzyłem że na terminalu była inna kwota niż miałem zapłacić. Od tego czasu zawsze sprawdzam i biorę paragony
8. Zanim przyłożysz kartę płatniczą do terminala - sprawdź kwotę, która się na nim wyświetla.

Dlaczego w bankomatach jest inaczej?
najpierw podajesz pin, i dopiero wybierasz kwotę.
Jeszcze ci kwa jakieś reklamy przez 30 sek beda puszczać.
W tym czasie ktoś przecież może walnąć po głowie i wpisać dowolną kwotę.
@mitchumi: zeby miec pewnosc ze korespondencja dotrze do Ciebie. Ktos sprzedal Twoj przedawniony dlug.Idzie z tym do esadu (bo postepowanie krotkie i tanie). Podaje Twoj stary, falszywy adres. A Ty dowiadujesz sie o wszystkim po tym jak komornik wszedl na konto bankowe.


@gl4ss:

btw

sprawdź kwotę, która się na nim wyświetla

stosuje od jakiegos czasu i widze ze kasjerki to strasznie irytuje :p
- czekam bo terminal cos memle
-
@gl4ss: @mitchumi: Wybacz bo wyzej zapomnialem skomentowac cytatu :P

mialem taka sytuacje w pracy ze "swiezak" przyszedl i po moze 2 miesiacach telefon z kadr ze komornik zajmie jakas niewduza kwote z wyplaty i blokuje konto bo x lat wczesniej na jakiejs silowni mial niezaplacony karnet :P

I tez zero informacji wczesniej, zadnego wezwania itp nikt nic nie wiedzial dopoki gosc do pracy nie poszedl
7. Złóż w banku dyspozycję na wypadek śmierci oraz zadbaj o cyfrowy testament.


@KacperSzurek: To akurat gówno daje. W teorii środki z dyspozycji są poza spadkobraniem. W praktyce w gównokartonolandii w której żyjemy istnieje coś takiego jak zachowek, który uznaje środki z dyspozycji na wypadek śmierci w banku jako część masy spadkowej po zmarłym.

Dwa - każdy testament z wyjątkiem poświadczonego notarialnie można podważyć.