Wpis z mikrobloga

Kilka porad powiązanych z bezpieczeństwem. #od0dopentestera

1. Ustaw limity na usługi premium. Wyłącz WAP Billing.
2. Gdy sprzedajesz coś na portalach ogłoszeniowych - kup nowy starter do tego celu lub wykup usługę ekstra numer.
3. Nie klikaj w żadne linki z SMSów. Duże firmy nie powinny ich wysyłać.
4. Możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym czy samochód ma ważne ubezpieczenie OC.
5. Wykup usługę Alerty BIK. A jeśli nie starasz się o kredyt - włącz zastrzeżenie kredytowe.
6. Załóż konto w systemie e-sąd.
7. Złóż w banku dyspozycję na wypadek śmierci oraz zadbaj o cyfrowy testament.
8. Zanim przyłożysz kartę płatniczą do terminala - sprawdź kwotę, która się na nim wyświetla.
9. Włącz U2F lub 2FA tam gdzie to możliwe.
10. Zacznij korzystać z menadżera haseł.
11. Certyfikat SSL nie oznacza, że strona jest bezpieczna.
12. Dodaj listę ostrzeżeń cert.pl do swojego adblocka.
13. Wyłącz makra w pakiecie Office.
14. Przed zakupem w nowym sklepie sprawdź o nim opinie. Gdy brak regulaminu, adresu czy danych kontaktowych - przemyśl zakup dwa razy.
15. Załóż konto w serwisie Have I Been Pwned.
16. Przed wrzuceniem zdjęć do Internetu na własnej stronie - warto usunąć z nich dane EXIF.

Więcej w filmie: wskazówki zwiększające bezpieczeństwo.
Możesz też pobrać plik PDF.

PS. Jeśli materiał Ci się spodobał - tutaj link do Wykopu.

Jeśli interesujesz się bezpieczeństwem - sprawdź mój zbiór stron powiązanych z security i newsletter.

#technologia #nauka #ciekawostki #informatyka #gruparatowaniapoziomu #nauka #security #bezpieczenstwo
KacperSzurek - Kilka porad powiązanych z bezpieczeństwem. #od0dopentestera

1. Usta...
  • 155
@KacperSzurek: Absolutnie kozacka lista skomentuje tylko parę punktów ;p

1. Mam kartę bez abonamentu, rozumiem, że ten punkt mnie nie dotyczy?
2. Dawno niczego nie sprzedawałem ale jeśli kiedykolwiek się zdecyduję to na pewno się zastosuję.
6. Odkładam to od dawna, ale przypomniałeś mi o tym to może się zastosuję niedługo ;)
13. Obejrzę filmik to może się dowiem przed czym to chroni bo w sumie to nie wiem.
15. Sprawdziłem