Wpis z mikrobloga

- szczepionka nie chroni przed zakażeniem omikronem
- 2 dawki przyjęte w zeszłym roku nic nie pomogą w starciu z nowym wariantem
- w Polsce dawkę przypominającą przyjęło ledwo 23% populacji
- omikron już jest w całej Polsce
- w ostatnich dniach większość zakażonych to osoby zaszczepione

Dlatego to jest czas na wprowadzenie paszportów covidowych które nic nie zmienią ale przynajmniej wprowadzą zamordyzm xD

#koronawirus
  • 20
@hekktik: We wszystkich krajach w UE wchodzą coraz bardziej radykalne przepisy covidowe i wykluczają coraz bardziej niezaszczepionych. Przykro mi, wszędzie przejdzie i nie będzie żadnego zakończenia tego. Cykliczne, kwartalne szczepienie dla zachowania możliwości funkcjonowania zostało zaklepane i kwestia czasu, jak w Polsce bez paszportu Pfizera nie wyjdziesz z domu i zdechniesz z głodu.
@wladyslaw-krakowski: no wlasnie nie we wszystkich i stopniowo sie z tego rezygnuje, jednoczesnie np taka francja czy austria dotsaja #!$%@?

Holandia łagodzi lockdown. "Musimy nauczyć się żyć z koronawirusem"
Anglia to samo. ktostam jeszcze byl ale nie chce mi sie szperac
2 dawki przyjęte w zeszłym roku nic nie pomogą w starciu z nowym wariantem


@Chuseok Że szczepionki nie chronią przed zakażeniem omnicronem, to wiem, ale że 2 dawki przyjęte kilka miesięcy temu nic nie pomogą w redukcji hospitalizacji i zgonów, to pierwsze słyszę. Tu jakieś jedno z pierwszych wyników w google pisze na podstawie danych z UK, że zaszczepieni pół roku po przyjęciu drugiej dawki mają 52% mniejsze ryzyko hospitalizacji w porównaniu