Wpis z mikrobloga

Sluchajcie, mojemu kumplowi cos sie nie spina, co mu doradzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest singlem, #pracbaza w #korposwiat w #warszawa i zarabia okolo 6.000zl. na łapke. Generalnie prawie nie oszczedza, wynajmuje nowa kawalerke, reszta to imprezy, utrzymanie auta, podroze itp No ale zamarzylo mu sie #mieszkaniedeweloperskie okolo 50m2 za 14.000zl/m2 plus miejsce parkingowe, w sumie 730.000zl. Wklad wlasny 20% okolo 150.000zl. Przy swoich mozliwosciach, zarobkah i wydarkach moze odkladac miesiecznie max 1000zl. To jest 150.000 zbieralby 150 miesiecy tj. 12,5 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie czy jest sens zbierac po 1000zl na wklad do kredytu w roku 2034 ( ͡° ͜ʖ ͡°) A moze powinien sie pogodzic ze wynajem to czym musi sie zadowolic? #finanse #ekonomia #nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje

Odkladanie 1000zl miesiecznie na wklad od zera?

  • Wystarczajaco 15.6% (154)
  • Za malo 84.4% (831)

Oddanych głosów: 985

  • 49
@Joxek: 730 000 to raczej max 2 pokoje albo bialoleka. Jeszcze remont licz, wiec pewnie minimum 150 tysięcy. 12 tysięcy na rok? Przecie mieszkania drożeją, zaraz inflacja zje Ci te oszczędności xd
Spoko. Straciłaś najlepsze lata życia by mieć na wkład własny do kredytu na całe życie na mieszkanie w którym mieszkasz i które spłacasz sama i mam zazdrościć?

Bez urazy, nic personalnego. Sam dużo.oszczędzam, sporo odłozyłem mieszkajac z rodzicami na 2 latach sudiów (mgr zaocznie).

I wiesz co? Żałuję twgo, ile sobie żałowałem. I dalej sobie żałuję, a wartość pieniądza maleje. Przyjdzie kasA lepsz, będzie rada.


@Sok_Mandarynkowy: ale to ty uważasz, że
@podomka: nie, nie ma tam ani ulicy ani nic glosnego. Jest to inwestycja przy parku lesnym /lesnej polanki.
400m od przystanku tramwajowego Grzymalitow. Szkole i tory oddziela czesc lasku.

Generalnie interesowala mnie jeszcze blizsza inwestycja w niemal identycznej cenie, przy Galerii polnocnej, troche bardziej betonowo, ale blizej 7min do metra. Bardzo dlugo zastanawialem sie nad nimi. Ursusy od razu odrzucilem jak tylko tam pojechalem. To betonoza w polu, niby skm jakos