Wpis z mikrobloga

Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak boli dupa o Ślązaków? W sumie, to nie tylko w przypadku polaków, bo Hiszpanom tak samo dupska strzelają, gdy mieszkaniec Barcelony mówi, że nie jest Hiszpanem, tylko Katalończykiem, czy mieszkaniec Bilbao, że jest Baskiem.

Nieee, masz sie trzymać z nami, rozumisz?! Jesteś bolagiem a nie ślonzakiem!!

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi
Pobierz kezioezio - Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak...
źródło: comment_1642269977YoKbavR2HsF8nrhGth7FKW.jpg
  • 110
Narodowość śląska nie istnieje. Typ urodził się na terenie Polski, wychował się w Polsce i mieszka w Polsce. Śląsk to polski region. Można mówić o tym, że jest Ślązakiem w tym samym kontekście jak ja mówię, że jestem Dolnoślązakiem albo wrocławianinem. Nie jestem narodowości dolnośląskiej albo wrocławskiej xD Ale wy sobie wymyślacie narodowości, płcie albo inne bzdury, a później żyjecie we własnym, urojonym świecie.


@dubstract: Kurdowie nie istnieją. Typy rodzą się
Ślązacy, których rodzice nie są polakami stanowią ile? Promil społeczności? Cała reszta jest polakami i nic tego nie zmieni - nawet ich #!$%@?.


@mac4333: Coś takiego jak narodowość to ludzki konstrukt społeczny tak samo nowy jak państwa narodowe.

Mają prawo uważać się za kogo chcą.
@dubstract: Ale kolego, naród to zbiorowość ludzi wyróżniająca się wspólną świadomością narodową, czyli poczuciem przynależności do wspólnoty definiowanej aktualnie jako naród.

Ślązacy jak najbardziej spełniają te warunki, mają własną historię, rozbudowaną kulturę i wykazują się poczuciem przynależności do tej wspólnoty ¯_(ツ)_/¯
Wasze środowiska ciągle zakładają, że "jak sobie coś wymyślisz to tak jest"


@dubstract: Ale w przypadku narodowości tak jest. Jeśli zostałbyś adoptowany przez Czechów i wychowany na Czecha to nadal czułbyś się Polakiem, bo masz polską krew? No chyba nie bardzo. xD

Sensu to nie ma wasza ideologia, a raczej zbiór różnych ideologii, które są zwyczajnie bzdurne.

"wasza ideologia". xD Z Rosji jesteś, że zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej?
@kezioezio: ja tam mam #!$%@? za kogo kto się uważa, mogą się odłączać od Polski jak chcą, ja też żadnej więzi do tego narodu nie czuję. Ale co poradzę że zajebiście #!$%@?ą mnie tacy ludzie którzy na każdym kroku podkreślają że są ślunzakami, gadają tylko po śląsku nawet będąc w gronie samych nie ślązaków i potrafiąc mówić po polsku. #!$%@? mnie niczym nieuzasadnione bijące od nich poczucie wyższości czy użalanie się
@AntyBohater: nie, nadal są Ślązakami. To jest dawne pogranicze. dla moich dziadków z Zabrza niemiecki był lepiej znanym językiem niż polski. To jak można mieć pretensje że ci ludzie woleli do Niemiec?
@blablalbla: ślązacy mają powody do #!$%@?, bo robi się z nich na siłę Polaków, a przy tym i tak do końca nie ufa. A śląski język całkiem niedawno był tępiony.