Wpis z mikrobloga

Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak boli dupa o Ślązaków? W sumie, to nie tylko w przypadku polaków, bo Hiszpanom tak samo dupska strzelają, gdy mieszkaniec Barcelony mówi, że nie jest Hiszpanem, tylko Katalończykiem, czy mieszkaniec Bilbao, że jest Baskiem.

Nieee, masz sie trzymać z nami, rozumisz?! Jesteś bolagiem a nie ślonzakiem!!

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi
kezioezio - Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak...

źródło: comment_1642269977YoKbavR2HsF8nrhGth7FKW.jpg

Pobierz
  • 110
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pajdoniusz: na tej zasadzie to Mazowsze ma lepszą historię, gdyż zostało włączone do państwa polskiego w tym przypadku dopiero w XVI wieku.
@dubstract: A kto ma decydować o tym, czy istnieje, czy nie istnieje?


@kezioezio a na te ich śmieszne nierentowne kopalnie skąd biorą pieniądze? Wiem, że żyjemy w czasach, gdzie honor i duma to cechy wyśmiewane, bo teraz ludziom imponuje szmacenie się, ale jak ktoś uważa Śląsk za osobny byt to niech łapy wyciąga po pieniądze ze swojego budżetu. Jestem pewny, że gdyby kopalnie były rentowne i przynosiły zyski dla państwa to
@uriel_ck przynosiły przez większość lat swojej działalności i jakoś wtedy nikt nie narzekał gdy przemysł na Śląsku pomógł odbudować Polskę po wojnie i ludzie z całej Polski zjeżdżali tu pracować. Teraz kopalnie są do zamknięcia, tu nie ma dyskusji i jestem tego samego zdania. Ale szybko Polacy zapominają jak w czasach międzywojennych i po II wojnie światowej przemysł na Śląsku był siłą napędową kraju. A skoro mówisz o pieniądzach z budżetu to
@dubstract: ale potwor z Loch Ness jie istnieje, to materialny byt, ktorego istnienie należy namacalnie potwierdzic. A narodowość to abstrakcyjny koncept. Jeżeli twierdzisz, ze śląska narodowość nie istnieje, to ja uważam, że nie istnieje polska narodowość, i co?