Wpis z mikrobloga

Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak boli dupa o Ślązaków? W sumie, to nie tylko w przypadku polaków, bo Hiszpanom tak samo dupska strzelają, gdy mieszkaniec Barcelony mówi, że nie jest Hiszpanem, tylko Katalończykiem, czy mieszkaniec Bilbao, że jest Baskiem.

Nieee, masz sie trzymać z nami, rozumisz?! Jesteś bolagiem a nie ślonzakiem!!

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi
Pobierz kezioezio - Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak...
źródło: comment_1642269977YoKbavR2HsF8nrhGth7FKW.jpg
  • 110
@mac4333: To może ciebie zapytam, czemu piecze cię tyłek na myśl o tym, że grupa ludzi urodzonych na terenie polski nie czuje się polakami? Chodzi mi o konkretny powód, nie wiem, wcvrwia cię, że ktoś urodzony w tym samym kraju nie chce mieć z tobą nic wspólnego, czy o co chodzi?
@dubstract:
"czyli uważasz, że coś takiego jak "narodowość śląska" istnieje? Taguj bardziej jako #bekazpodludzi w kontekście"

Narodowość (przynależność narodowa lub etniczna) jest deklaratywną (opartą na subiektywnym odczuciu) cechą indywidualną człowieka, wyrażającą jego związek emocjonalny (uczuciowy), kulturowy lub genealogiczny (ze względu na pochodzenie rodziców) z określonym narodem lub grupą etniczną. (Definicja przyjęta przez GUS w ustawie regulującej formę spisu powszechnego w 2011 r.)


Źródło - strona rządowa:
https://www.gov.pl/web/ia/narodowosc

czyli uważasz, że coś takiego jak "narodowość śląska" istnieje? Taguj bardziej jako #bekazpodludzi w kontekście #bekazlewactwa


@dubstract: Oczywiście, że istnieje. Narodowości są sztucznym tworem wymyślonym przez człowieka. Jeśli duża liczba osób wymyśli sobie, że jest jakiejś narodowości, to można uznać, że dana narodowość istnieje. Pozdrawiam cieplutko.

@CzajnikZniszczenia: A wiesz, że narodowość musi być uznana przynajmniej przez sąsiadów, tak jak nowe państwo przez inne państwa? Inaczej jesteś tylko chorym na łeb
Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak boli dupa o Ślązaków?


@kezioezio: prawactwo panicznie boi się decentralizacji państwa. Wszyscy w jednym szeregu, w jednych łachach i z jedną fryzurą - wtedy byłoby idealnie, bo nikt by się nie wyróżniał. Szkopuł w tym, że takie podejście wywołuje u odmieńców, czyli np. Ślązaków, Basków czy Kurdów tylko większą niechęć do kraju, który próbuje odebrać im ich odmienność xD.
@kezioezio: Osobiscie to mam w dupie urojenia jakichs roznych ludzi, dla mnie to on moze uwazac sie nawet za obywatela Narnii. Kto co lubi, jesli pomoze mu to spac w nocy to ok niech uwaza sie za Ślązaka. Dowod osobisty ma polski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kezioezio: pokaż mi tę historię. Był jakiś śląski władca do którego się odwołują? Jakiś chwalebny / tragiczny fakt z przeszłości, który ich połączył? Jakiś przykład własnej państwowości, czy choćby autonomii poza II RP Cokolwiek narodowotwórczwgo?