Wpis z mikrobloga

Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak boli dupa o Ślązaków? W sumie, to nie tylko w przypadku polaków, bo Hiszpanom tak samo dupska strzelają, gdy mieszkaniec Barcelony mówi, że nie jest Hiszpanem, tylko Katalończykiem, czy mieszkaniec Bilbao, że jest Baskiem.

Nieee, masz sie trzymać z nami, rozumisz?! Jesteś bolagiem a nie ślonzakiem!!

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi
kezioezio - Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak...

źródło: comment_1642269977YoKbavR2HsF8nrhGth7FKW.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kezioezio: Wali mnie narodowość śląska czy jak oni to tam zwą, po prostu beka z nich, że mając polskie obywatelstwo, mieszkając w ramach granic państwa polskiego i mówiąc też po polsku nie uważają się za polaków xDDDD tak jakby nagle ludzie z mazowsza mówili, że nie są polakami tylko mazowszanami xD Mogą sobie być kim chcą ale są też polakami, mimo ich ''HURRR DURRR JESTEM ŚLĄZAKIEM NIE POLAKIEM, HURRRRR''
  • Odpowiedz
czyli uważasz, że coś takiego jak "narodowość śląska" istnieje?


@dubstract: nieco ponad sto lat temu Ruscy i Niemcy mówili tak o 'narodowości polskiej'.

Żałosne jest to, że w kraju, który nieraz w historii doświadczył prób zniszczenia i wynarodowienia jest tyle naziolków uzurpujący sobie prawo do decydowania jaki naród może istnieć, a jaki nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kezioezio: ja już mam to w dupie. Nie chce mi się juz użerać z jakimiś randomami z wykopu, albo pisowskimi trollami dlaczego czuję się Ślązakiem. Nie rozumiem tego bólu dupy, co najmniej jakbyśmy chcieli nie wiadomo czego, a chcemy tylko uznania naszej narodowości i języka śląskiego. Czy to coś złego? Jeśli Wielka Polska boi się ok. miliona ludzi, którzy chcą tylko uznania swoich praw, to widocznie nie jest taka wielka
  • Odpowiedz
czyli uważasz, że coś takiego jak "narodowość śląska" istnieje? Taguj bardziej jako #bekazpodludzi w kontekście #bekazlewactwa


@dubstract: Oczywiście, że istnieje. Narodowości są sztucznym tworem wymyślonym przez człowieka. Jeśli duża liczba osób wymyśli sobie, że jest jakiejś narodowości, to można uznać, że dana narodowość istnieje. Pozdrawiam cieplutko.

@CzajnikZniszczenia #!$%@? mi w dupę, ale masz rację.
  • Odpowiedz
@MatPL1122 Cóż, kwestia wpojonych wartości. Ślązacy nigdy nie chcieli należeć do Polski, zawsze czuli się bardziej Niemcami, ewentualnie Czechami. Wbrew woli zostali jednak włączeni do Polski. Potem już było wiadomo że zostaną w Polsce na zawsze, jako region, więc wymyślili sobie narodowość Śląską.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Zawsze, gdy widzę w Sieci jakieś wrzutki tego dzbana – Łukasza Kohuta, to przypominam nieuświadomionym, że to indywiduum ma na sumieniu przegłosowanie jednego z bardziej niebezpiecznych rozporządzeń UE, prowadzących do cenzury Internetu – TERREG. Tym razem również z przyjemnością o tym informuję i namawiam do niewspieranie tego pajaca.

Tutaj więcej szczegółów oraz nazwiska pozostałych MEP-ów z Polski, którzy to poparli. Bo Kohut nie był oczywiście jedyny. Najbardziej w tej
  • Odpowiedz
prawactwo panicznie boi się decentralizacji państwa. Wszyscy w jednym szeregu, w jednych łachach i z jedną fryzurą - wtedy byłoby idealnie, bo nikt by się nie wyróżniał


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: akurat teraz opisałeś wypisz, wymaluj komuchów. To oni zaczęli na dużą skalę mieszać ludność i tworząc jednolitą masę. Śląskość w PRL była odgórnie wyszydzana i tępiona.
  • Odpowiedz
nie czuje się Polakami?


@kezioezio: Pierwsze na co wypadałoby odpowiedzieć, to co to ma oznaczać "czuć się Polakiem"? Ja jestem Polakiem, bo tu się urodziłem, wychowałem, takie mam obywatelstwo, tu pracuję i płacę podatki, ale nie mam z tym jakiś specjalnych uczuć. Po prostu wpis w papierach jak każdy inny. W czym leży problem tego gościa w identyfikowaniu się jako Polak?
  • Odpowiedz
@dubstract:

A to co definiuje narodowość, jak nie kwestia czysto uznaniowa? Jakbyś był adoptowany przez Czechów to uznawałbyś się za Czecha. Jakbyś został adoptowany i wychowany przez Arabów to uważałbyś się za Araba i rzucał kamieniami w niewiernych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozumiem, że dla nacjonalisty może być trudno zaakceptować, że jego ideologia nie ma najmniejszego sensu, ale takie są fakty.
Narodowość istnieje tylko w ludzkiej psychice i można ją sobie dowolnie
  • Odpowiedz
Oczywiście, że istnieje. Narodowości są sztucznym tworem wymyślonym przez człowieka. Jeśli duża liczba osób wymyśli sobie, że jest jakiejś narodowości, to można uznać, że dana narodowość istnieje. Pozdrawiam cieplutko.


@CzajnikZniszczenia Jeśli duża liczba osób uzna, że jakaś narodowość nie istnieje, to można uznać, że dana narodowość nie istnieje. Pozdrawiam cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skalar_neonka: @CzajnikZniszczenia: To normalne u Polaków(a jestem jednym z nich), że od stuleci mają problem kiedy ktoś mówi trochę inaczej po polsku, jest innego wyznania, czy trochę inaczej się ubiera. Ciekawe, że Holendrzy/Anglicy, których państwo obejmuje mniejsze terytorium nie mają problemu kiedy różne "landy" mówią z innym akcentem. Tylko w polsce wszystko musi być tak samo i najlepiej żebyśmy wszyscy mieszkali w warszawie. Na całe szczęście nie udało
  • Odpowiedz
@dubstract: Chłopie, nas Ślązaków za takich się uważających są dziesiątki tysięcy jak nie setki. Jak nie rozumiesz o co chodzi to bym Cie chętnie zaprosił do takiego prawdziwego śląskiego domu na święta to byś się czuł jak w innym kraju i żadnej rozmowy nie zrozumiał. Może wtedy przestaniesz pierdzielic że to są czyjeś urojenia.
  • Odpowiedz
@chris_june dupisz fleki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przerzuciliśmy się z wongla na IT. Katowice czy Gliwice to kolebka także dalej was ciągniemy za uszy. A co do nierentownych kopalń to bym się przyjrzał związkom. Czesi jakoś wykupili te przy ich granicach i im się opłaca. To samo było że śląskim wesołym miasteczkiem. Nam się nic nie opłaciło a Czesi wykupili i interes kwitnie ¯_(ツ)_/¯ może pora na
  • Odpowiedz