Wpis z mikrobloga

Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak boli dupa o Ślązaków? W sumie, to nie tylko w przypadku polaków, bo Hiszpanom tak samo dupska strzelają, gdy mieszkaniec Barcelony mówi, że nie jest Hiszpanem, tylko Katalończykiem, czy mieszkaniec Bilbao, że jest Baskiem.

Nieee, masz sie trzymać z nami, rozumisz?! Jesteś bolagiem a nie ślonzakiem!!

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi
kezioezio - Ej, wyjaśnijcie mi, dlaczego ludzi (i zwierzęta, jak w tym przypadku) tak...

źródło: comment_1642269977YoKbavR2HsF8nrhGth7FKW.jpg

Pobierz
  • 110
czyli uważasz, że coś takiego jak "narodowość śląska" istnieje? Taguj bardziej jako #bekazpodludzi w kontekście #bekazlewactwa


@dubstract: Oczywiście, że istnieje. Narodowości są sztucznym tworem wymyślonym przez człowieka. Jeśli duża liczba osób wymyśli sobie, że jest jakiejś narodowości, to można uznać, że dana narodowość istnieje. Pozdrawiam cieplutko.
@dubstract:
A to co definiuje narodowość, jak nie kwestia czysto uznaniowa? Jakbyś był adoptowany przez Czechów to uznawałbyś się za Czecha. Jakbyś został adoptowany i wychowany przez Arabów to uważałbyś się za Araba i rzucał kamieniami w niewiernych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozumiem, że dla nacjonalisty może być trudno zaakceptować, że jego ideologia nie ma najmniejszego sensu, ale takie są fakty.
Narodowość istnieje tylko w ludzkiej psychice
@kezioezio: bo według patoprawicy świadomość narodowa dotyczy tylko narodów które są przez nich uważane. W Polsce np. patonarodowcy uważają, że naród Ukraiński nie istnieje, a jak się takim powiem, że jest spora grupa rosyjskojęzycznych Ukraińców to im się styki przepalają.

Krytyka Unii która zapewnia swobodny przepływ ludzi, równość, ochronę tradycji i języka oraz możliwość czynnego i biernego udziału w lokalnych wyborach w dowolnym kraju jest moim jednym z głównych czynników które
@Arizona12: "Dziecko nabywa obywatelstwo polskie przez urodzenie z rodziców, z których co najmniej jedno posiada obywatelstwo polskie, bez względu na miejsce urodzenia dziecka w Polsce czy za granicą. (Art. 4 pkt 1 i 2 ww. ustawy)"

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat zarówno "czarnoskórej matki na wakacjach", jak i "ślązaków".

Ślązacy, których rodzice nie są polakami stanowią ile? Promil społeczności? Cała reszta jest polakami i nic tego nie zmieni - nawet ich
Rozumiem, że dla nacjonalisty może być trudno zaakceptować, że jego ideologia nie ma najmniejszego sensu, ale takie są fakty.


@CzajnikZniszczenia: Sensu to nie ma wasza ideologia, a raczej zbiór różnych ideologii, które są zwyczajnie bzdurne. Wasze środowiska ciągle zakładają, że "jak sobie coś wymyślisz to tak jest". Narodowość śląska nie istnieje. Typ urodził się na terenie Polski, wychował się w Polsce i mieszka w Polsce. Śląsk to polski region. Można mówić