Wpis z mikrobloga

@SpiderFYM: @acidd: to chyba miała być odpowiedź na to że niby dyibg light 2 ma zająć 500 godzin w celu zobaczenia wszystkiego na 100%

Co mi się wydaje bzdurą. Nawet biorąc pod uwagę kilka zakończeń - powiedzmy 5 (chyba są 3 frakcje więc niech będzie po jednym dla frakcji i dwa jakieś osobne) - i powiedzmy 20h na sam wątek fabularny to mamy 100h żeby pięciokrotnie przejść grę i zobaczyć wszystkie zakończenia. A realnie mniej bo za którymś razem już będziemy tak obcykani że szybciej przejdziemy story więc niech będzie 100h

Do tego side questy które wszystkie raczej zaliczymy tylko przy pierwszym podejściu a przy następnych tylko część - podobno tutaj czas rozgrywki wzrasta
  • Odpowiedz
@BorysKafarov ja zrozumiałem że chodziło o 100% completion czyli to wszystko co powiedziales plus wszystkie challange, achievementy, znajdźki. Coś czego prawie nikt się nie podejmuje bo jest w 99% przypadków straszliwie nudne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@BorysKafarov: Dying light 2 ma w zależności od wyborów gracza blokować niektóre misje czy nawet kawałki mapy. Komunikat Techlandu jest dość niefortunny, ale mieli na myśli ukończenie gry kilkukrotnie. Podobno przejście głównego wątku z odrobiną eksploracji i misji pobocznych ma trwać 80 godzin. Niektóre misje poboczne też nie będą dostępne przy każdym podejściu, więc 500 godzin jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli chcesz po prostu przejść grę to 50-70 godzin powinno
  • Odpowiedz
@BorysKafarov: @mxrxq: A ja myśle ze w tym info nt. 500h rozgrywki jest ukryty element rozgłosu. Pewnie małe szanse ze gra faktycznie zajmie tyle czasu, ale to hasło zostało rzucone aby zaszokować publikę. Sprawić aby ludzie o grze dyskutowali, nie ważne czy pozytywnie, czy negatywnie - liczą się zasięgi, chwytliwe nagłówki, gra na językach. Trzeba przecież przyciągnąć do siebie zainteresowanie i jak by nie patrzeć jest to bardzo
  • Odpowiedz
@mxrxq: 80 godzin? mnie nudzą gry jak przejście wymaga więcej niż 5-10 godzin...
W Dying Light 1 irytuję mnie że nasza postać po włączeniu gry, pojawia się w otwartych lokacjach, a nie w bezpiecznych strefach, oraz to że misje są nielogiczne.
Śmiesznie jest jak jakieś zombie przez błąd wleci do bezpiecznej strefy.
Nikogo nie atakuje i stoi w miejscu.
  • Odpowiedz
@mxrxq: No ale właśnie o tym piszę - kilkukrotne przejście gry to pewnie będzie ok 100h

IMO i tak 500h jest przesadą jak doliczysz do tego sidequesty + aktywności poboczne i znajdźki

@SpiderFYM: No ja przecież właśnie o tym piszę - kilkukrotne przejście gry na każde zakończenie, porobienie wszystkich sidequestów (i to biorę pod uwagę że przy następnych przejściach będziesz też robić SQ)
  • Odpowiedz
@Mglisty: Obstawiam że speedrun 100% będzie się odnosił do pełnego przejścia gry i tyle. Kojarzę że są takie hardkorowe gry gdzie kategorie 100% oznaczają przejście gry kilka razy i takie "speedruny" trwają z kilkadziesiąt godzin ale wątpię że tu tak będzie. Chyba że sobie ludzie zrobią osobną kategorię "true 100%" xd
  • Odpowiedz