Wpis z mikrobloga

Zatrważające jest to, że sporo moich znajomych w IT patrzy krótkowzrocznie i 'przełknie' Nowy Ład bo przejdzie sobie na ryczałt i aż tak tego nie odczuje. Tak, zmniejszenie stawki z 15 do 12 procent to chyba jedyna dobra zmiana, ale pamiętajcie - PiS nie robi niczego dobrego bez zysku dla siebie.

Niewielu wie, że ryczałt jest rozliczany centralnie więc OGROMNE pieniądze nie trafią już do samorządów, jak to miało miejsce w przypadku podatku liniowego. Taka więc ta 'drobna zmiana' spowoduje, że największe zagłębią IT jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy nawet Katowice zostaną pozbawione dużych wpływów z podatków, a pieniądze te dzielić będzie 'państwo'.
Teraz sobie wygoglujcie kto w tych miastach rządzi - niespodzianka, nie PiS. Oczywiście przewiduje tu długofalowy plan obcinania innym miastom funduszy co by nie mogły się rozwijać i przejęcie władzy w tych czy następnych wyborach.

Także przypominam - nie ma dobrych zmian proponowanych przez pis. Są pozornie dobre z drugim dnem.

#bekazpisu #it #pracbaza #nowylad #programista15k
  • 171
  • Odpowiedz
Tak, ale nie to jest główną przyczyną, a brak inwestycji centralnych w mniejszych miastach, które mogą zatrzymać drenaż ludzi.


@LaurenceFass: Nie oszukujmy się, od kilku lat inwestycje centralne są jedynie w miejscowościach sprzyjających władzy i nie jest to nawet ukrywane
  • Odpowiedz
@ATAT-2: #!$%@? mnie to, wazne dla mnie jest dobro moje i mojej rodziny. Nigdy na te #!$%@? pisowskie nie glosowalem i nie zaglosuje. Dopoki sie do mnie nie #!$%@? to sobie siedze i sie pase, jak beda chcieli mnie dojechac to sie zawine i z tej #!$%@? polski wyjade w #!$%@?. Elo, z fartem mordy.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: No to zes się obudził. Ile Ci zajęło odkrycie tej prawdy?

A powaznie, to oczywiście masz racje i skonczy się to kolejnym centralnie sterowanym transferem pieniędzy. Jak zwykle w przypadku pisu, będzie od ludzi kreatywnych i pracowitych (miasta) do zapijaczonych nierobów (otępiałe wiochy w Polsce b). Sekretarz, jak za dawnych lat przyjedzie i da tłusty czek ;) A w mieście nie będzie na przykład dróg.

Ale mi ryczałt wyjdzie taniej.
  • Odpowiedz
@veranoo: Nie przestaną. Prawdopodobnie pracują teraz nad systemem jak sprawdzać czy kategoryzować firmy jednoosobowe na ryczałcie, żeby wyliczać ryzyko wypłacalności przez 30 lat. Już by to miały zrobione, ale Nowy Ład był wprowadzony na takich wariackich papierach, że na chwile wszystko zamrożą w bankach, kurz opadnie i wejdzie pewnie nowy system ocen przedsiębiorców.
  • Odpowiedz
ajwiększe zagłębią IT jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy nawet Katowice zostaną pozbawione dużych wpływów z podatków


@ATAT-2: Wrocław here, i bardzo #!$%@? dobrze, jeżeli to przyczyni się do załamania budżetu i ludzie szybciej zobaczą ich niegospodarność to tym lepiej. Pieniądze przejebują na jakieś bzdury a całe miasto rozkopane nie potrafią prostych remontów zorganizować, zaczynają zimą przed przymrozkami żeby dokończyć latem. Tu się drogi robi latami...Do tego codzienne wykolejenia tramwajów... szkoda strzępić
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Nie jest dobrą zmianą. Programista 15k. No to liczymy:
2021: 15000*12=180000 rocznie. 180000*15%=27000 w tym 4000 składki zdrowotnej
2022: 180000 rocznie*12%=21600, faktycznie taniej ALE drożej o ~6600 składki zdrowotnej więc w sumie 28200.
  • Odpowiedz
Niewielu wie, że ryczałt jest rozliczany centralnie więc OGROMNE pieniądze nie trafią już do samorządów, jak to miało miejsce w przypadku podatku liniowego.


@ATAT-2: Też mnie to boli, bo jestem patriotą (również lokalnym) i podoba mi się miasto, w którym mieszkam i pracuję. Ale co możemy zrobić? Jeśli ktoś ma żonę, to może przejść na zasady ogólne, które mogą okazać się lepsze niż liniowy.
  • Odpowiedz
@mgenek: mniej więcej się zgadza
ogólnie przejście na ryczałt 12% wygląda dobrze z punktu widzenia osób które siedziały do tej pory na liniowym (z niewielkimi kosztami)
jak ktoś już w zeszłym roku przeszedł na ryczałt 15% to mimo zmiany na 12% będzie stratny na zdrowotnej
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Zadziwia mnie ta troska niewolnika o budżet miasta. Ty się martwisz o to czy będą mieli kasę a oni rozwalają kasę na super inwestycje jak np slim wiaty przystankowe za miliony, ławki o które możesz się tylko oprzeć, kibel na pustkowiu, złote rydwany, szkolenia z darcia mordy na protestach i inne gówna....
Pamiętam jak wielkie miasta likwidowały targowiska bo markety i galerie to przecie lepszy był biznes dla miast a
  • Odpowiedz
  • 3
@BArtus tylko, że jak ta łódka zatonie, to część IT spierniczy na inną łódź. IT to w ogromnej mierze eksport usług. Sam od kilku lat nie pracuje dla klientów z Polski. W razie W mogę tę samą pracę wykonywać z każdego zakątka na świecie. Wystarczy odpowiednio silny impuls żeby wyjść ze swojej strefy komfortu i zmienić miejsce zamieszkania na inne.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Przecież chyba większość o tym wie, a spora cześć większości ma to w doopie. Nie pracuje w PL ale jakbym pracował maiłbym to w doopie, czy hajs przewalają urzędasy z Krakowa czy z Warszawy czy PiS czy PO, to jedna i tam sama urzędnicza klika.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spunky: No jak ci się odechciało mieszkać w Polsce i uda cie się #!$%@?ć za granicę zanim wywalą nas z EU to tak, ale ci co chcą tu żyć i świadomie srają we własne gniazdo dla dodatkowych 500+ etc. nie rozumiem ¯\_(ツ)_/¯ czy dla nich wolności gospodarcza czy sprawna służba zdrowia są mniej ważne niż parę stów w kieszeni i ból dupy lewactwa.
  • Odpowiedz