Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych wszystkich co teraz płaczą że im rata kredytu skoczyła o 500zł (a za rok pewnie skoczy o kolejne 1000 x). Rok, dwa lata temu jak mądrzy ludzi mówili że te klitki które kupujecie na pewno nie są warte 12k za metr to się śmialiście że za chwilę będę warte jeszcze więcej.

Kupowaliście budy z kiepskich materiałów, gdzie słychać jak sąsiad ujeżdża swoją konkubinę albo robi kloca, z widokiem na inną budę 5 metrów od waszego balkonu a teraz się zaczyna płacz. To przez was deweloperzy tak wywindowali ceny bo braliście wszystko co popadnie zamiast poczekać kilka lat aż bańka pęknie.

A teraz będzie płacz jak rata kredyciku za klitkę 45m2 będzie zjadała 3/4 waszej pensji. To się prędzej czy później skończy masową wyprzedażą bo ludzi nie będzie stać na takie raty. A z wyprzedażą przyjdzie potężny spadek wartości nieruchomości i banki zaczną od was żądać po 100/200k natychmiastowej wpłaty aby wartość kredytu nie przekraczała wartości nieruchomości (pewnie 95% z was nie wie że banki to zrobią i mają do tego prawo) co jeszcze bardziej zniszczy rynek i ponownie obniży ceny. No ale tak to jest jak każdy robak chciałby mieć mieszkanie własnościowe w dużym ośrodku miejskim.

I nie, nie jestem zawistnym polaczkiem ale cieszę się że ludzie którzy podejmowali złe decyzje finansowe i tym sposobem windowali ceny mieszkań poniosą konsekwencje swojej głupoty a rynek sam się wyreguluje.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt #inflacja #bekazpodludzi #mieszkanie
Pobierz S.....b - Ale mam bekę z tych wszystkich co teraz płaczą że im rata kredytu skoczyła ...
źródło: comment_1641911767rGV7k8iyERVr7XvALtnfAe.jpg
  • 40
@Scaab ale te wszystkie kurniki musiały się sprzedać przez ostatnie lata, prawda jest taka, że kto miał kupić tak na poważnie to się nie zastanawiał i brał, teraz może chociaż Ci co wchodzą w dorosłość będą mieli normalne ceny w stosunku do zarobków
@Scaab: zawsze jest ryzyko inwestycyjne. Nie stracą ci którzy kupili dla siebie (bo tam mieszkają więc to nie inwestycja to co tu tracić), nie stracą ci którzy kupili w dobrych lokalizacjach. Stracą właśnie januszeksy które kupili betonowe złoto "gotowiec inwestycyjny" na jakimś zadupiu albo 15m2 "apartament" za 400k.
@WOparachAbsurdu: tu nie chodozi o polaczkowosc tylko o lekcje a korekta nie jest zalezna od wykopka tylko od rownowagi bo swiat tak jest skonstruowany.

Rozmawialem z klientami ktorzy kupowaki mieszkanie w kwietniuv2020 jakvnie bylo wiadomo co z pandemią co z gospodarką. Onie nie mieli podejscia ,, kupuje bo musze, boje się o przyszłośc" to bylo raczej ,, a co mnie obchodzi przyszlosc, cena m2, wysoksoc raty, wazne ze na swoim"

Kolejna
@Scaab: żeby był potężny krach na rynku nieruchomości i żeby były jeszcze dostępne ludziom chcącym mieć swoje 3m w normalnych cenach, to ceny musiałyby spać przynajmniej o połowę. To się nigdy nie wydarzy. Wątpię, żebyśmy w swoim życiu ujrzeli spadek nawet 10%. Nawet tak silne zachwianie jak koronawirus spowodował tylko rzadkie przypadki sprzedaży mieszkań troszeczkę taniej.