Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych wszystkich co teraz płaczą że im rata kredytu skoczyła o 500zł (a za rok pewnie skoczy o kolejne 1000 x). Rok, dwa lata temu jak mądrzy ludzi mówili że te klitki które kupujecie na pewno nie są warte 12k za metr to się śmialiście że za chwilę będę warte jeszcze więcej.

Kupowaliście budy z kiepskich materiałów, gdzie słychać jak sąsiad ujeżdża swoją konkubinę albo robi kloca, z widokiem na inną budę 5 metrów od waszego balkonu a teraz się zaczyna płacz. To przez was deweloperzy tak wywindowali ceny bo braliście wszystko co popadnie zamiast poczekać kilka lat aż bańka pęknie.

A teraz będzie płacz jak rata kredyciku za klitkę 45m2 będzie zjadała 3/4 waszej pensji. To się prędzej czy później skończy masową wyprzedażą bo ludzi nie będzie stać na takie raty. A z wyprzedażą przyjdzie potężny spadek wartości nieruchomości i banki zaczną od was żądać po 100/200k natychmiastowej wpłaty aby wartość kredytu nie przekraczała wartości nieruchomości (pewnie 95% z was nie wie że banki to zrobią i mają do tego prawo) co jeszcze bardziej zniszczy rynek i ponownie obniży ceny. No ale tak to jest jak każdy robak chciałby mieć mieszkanie własnościowe w dużym ośrodku miejskim.

I nie, nie jestem zawistnym polaczkiem ale cieszę się że ludzie którzy podejmowali złe decyzje finansowe i tym sposobem windowali ceny mieszkań poniosą konsekwencje swojej głupoty a rynek sam się wyreguluje.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt #inflacja #bekazpodludzi #mieszkanie
S.....b - Ale mam bekę z tych wszystkich co teraz płaczą że im rata kredytu skoczyła ...

źródło: comment_1641911767rGV7k8iyERVr7XvALtnfAe.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Scaab: Co to za #!$%@? balkony ze stół jest przymocowywany na stałe? Może żeby prania nie wieszali bo szpeci widok? A światło w suficie - dla mnie nowośc ale raczej bym nie używał, raz ze komary, a dwa po co sąsiad ma mnie widzieć jak siedzę na balkonie
  • Odpowiedz
@Scaab: Wcale nie traci polskością, w szczególności tekst jak to ktoś miał chęć mieć własne mieszkanie. Żenujący z ciebie człowiek, obyś ty się na swoje nie doczekał.

Jedyne kogo należy tępić to flipperów, lub innych spekulantów po 10 mieszkań i więcej. A nie kogoś kto ma pracę i miał czelność mieć marzenie.

Pati deweloperów za badziewane bloki też. Mój na szczęście był solidny.
  • Odpowiedz
To przez was deweloperzy tak wywindowali ceny bo braliście wszystko co popadnie zamiast poczekać kilka lat aż bańka pęknie.


@Scaab: Poczekaj z mieszkaniem, za 5 lat będzie taniej. Nie kupuj teraz samochodu, pod koniec roku są wyprzedaże rocznika. Nie jedź w tym roku na wakacje, trzeba zrobić remont.

I tak #!$%@? ciągle czekaj, aż obudzisz się z ręką w nocniku mając 60 lat bez niczego, domu, samochodu, wspomnień.

Żyje się dzisiaj,
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy:
Mlodzi to nie dorosli ? jak masz 25 lat i siedzisz u mamusi to rzeczywiscie masz mentalnosc dziecka
Misiu zloty ja jestem z tych z ciemnej strony to mi sie czynsz placi
Moze w malym miescie i tylko 2 mieszkanka ale bez kredytu siedze zbieram sobie dodatkowe pieniazki i w dupie mam wiborki kredyty i chyba starosc w spokojna
  • Odpowiedz
@Scaab: to że kogoś nie stać, to nie znaczy, że coś nie jest warte pieniędzy.

Jeżeli ktoś kupuje mieszkanie na kredyt - nawet takie za 8k metr to realnie ten metr wychodzi dużo, dużo drożej. Jeśli za gotówkę - płacisz, zapominasz, mieszkasz. Twój błąd logiczny jest aż nadto ewidenty. Jak ktoś kupił to mieszkanie w takim 2016 roku i teraz przestanie płacić to bank będzie siostrą miłosierdzia i zlicytuje go do
  • Odpowiedz
@Scaab: xd

jak ceny spadna to ludzie dalej kupia te #!$%@? mieszkania, bo nic sie nie bedzie budowalo jak firmy i ludzie nie beda brac kredytow

a ceny mieszkan w porownaniu do tych na zachodzie sa nadal atrakcyjne
  • Odpowiedz
Ale mam bekę z tych wszystkich co teraz płaczą że im rata kredytu skoczyła o 500zł (a za rok pewnie skoczy o kolejne 1000 x).


@Scaab: Jakby brali teraz, to by mieli niższą ratę?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: nie da się tak śmiesznych postów czytać. Bańka Ci pęka od 20 lat xd. -10% to jedyne na co możesz liczyć
  • Odpowiedz