Wpis z mikrobloga

Przypomnienie "wesołych lat dziewięćdziesiątych" w Polsce w kontekście robienia celebrytów z gangusów typu Słowik czy Masa.

Wystarczyło zabić czy zgwałcić na oczach dzieci ileś osób bo nie chciały płacić haraczu od swoich biedabiznesów, żeby dziś robić za "bossów" na galach MMA, pisać bestsellowe książki, czy być zapraszanym do AMA na wykopie.

Ech...

#ciekawostki #patologiazewsi #rakcontent #patologiazmiasta #historia #przemyslenia
s.....i - Przypomnienie "wesołych lat dziewięćdziesiątych" w Polsce w kontekście robi...

źródło: comment_1641904391SxTobMhO0tLGfUtGaw87qI.jpg

Pobierz
  • 28
@skitarii: Broń Boże nie bronię Masy, gardzę nim, ale skoro Masa swoimi zeznaniami doprowadził do zatrzymania Słowika (i innych), złożył zeznania na ponad 2000 osób związanych z mafią oraz wskazał okoliczności morderstw 11 osób to jest bandytą jak Słowik czy bohaterem?
@skitarii @uytx: czy wydanie innych bandytów nie czyni go lepszym bandytą? Proszę zwrócić uwagę na fakt, że po medialnych procesach z udziałem świadka koronnego Masy skończyły się w Polsce mafie, haracze, napady na kantory, porwania dla okupu, morderstwa na ulicach w środku dnia. Mafia przeniosła się na margines, nie chce na siebie zwracać uwagi, bardziej się boi, innymi słowy jest bezpieczniej dla zwykłych ludzi, małych przedsiębiorców itd
@denat666: Trudno ocenić? Ależ bardzo łatwo. gdyby nie tacy jak on i jemu podobni to nie trzeba by było „ratować” tych 100 osób, bo nigdy by nie były zagrożone. To jak podpalić komuś dom i ratować go z płomieni. Jak chciał być dobry to trzeba było iść do policji albo straży pożarnej. Banda bogatych patusów, którym się upiekło. nic więcej nie można powiedzieć. Wiedział po prostu kiedy „ze sceny zejść” by
@skitarii: chodzi o to że bandyci zostali zdjęcia z ulic, wg mnie dzięki policji i dzięki świadkom koronnym. Jestem z Warszawy, ojciec na początku lat 90' miał spore przedsiębiorstwo transportowe i przyszli do niego i w wieku 6 lat chodziłem do szkoły podstawowej z dwoma uzbrojonymi panami. W końcu ojciec zapłacił kilkadziesiąt tys dolarów i mogłem normalnie żyć. Po Masie już nikt nie przychodził.
@denat666: Dla Ciebie Masa jest lepszym człowiekiem w takim razie, dzięki jego zeznaniom (i akcji policji) Tobie żyje się lepiej - jasne. Dla kogoś innego jest złym, bo zrobił coś złego im on (nie inni bandyci) i już nigdy w jego oczach nie będzie dobrym człowiekiem. To, że pomógł to fakt, ale to czy czyni go to lepszym człowiekiem to już trochę subiektywna ocena.
@uytx: Myślę, że aby mówić o mafii pruszkowskiej trzeba być urodzonym w latach 80-tych i wcześniej i żyć w pełni świadomie w latach 90. Po drugie być z Warszawy bądź bywać codziennie w Warszawie. Ja mam takie doświadczenie i mogę ci powiedzieć że świat przed Masą a po Masie to jest zupełni innych kraj. Jakby porównać Erytreę i Somalię do Skandynawii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skitarii: no #!$%@? ta polska. Nigdzie tak nie ma, Bonie i clyde, al Capone i setki innych postaci. Ale to u nas się robi z gangsterów sławy xD weźcie wy się w łeb jebnijcie. Nowe pokolenie Januszy, nic się nie podoba i wszystko wiedzą lepiej.