Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #nieruchomosci #finanse
Jestem ciekawy gdzie mieszkają ci wszyscy co tak cisną po nas, ludziach którzy mają kredyty na mieszkania? Albo skąd wzięli pieniądze na mieszkania? Bo widzę, że większość nie może przeboleć i każe kredytobiorcom pampersy zakładać itp. No muszę mieć gdzie mieszkać, ale lepiej mi spłacać kredyt za swoje mieszkanie niż płacić za wynajem.
  • 114
@Maver87: wystarczy, że któryś z Twoich przodków (rodzice, dziadkowie itd.) byli ogarnięci dzięki czemu kolejne pokolenia mają łatwiej i nie muszą zadłużać się pod korek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@e3b0c:

Niestety, godne życie albo życie w Polsce - albo albo, naraz się nie da.

Gadanie mietka magazyniera "chopie 10erło za godzine a po pracy od razu blant".
W Polsce da się bardzo szybko godnie żyć, bo koszty choćby michy czy większości usług są często mocno niższe niż na zachodzie. Tylko to trzeba trochę się rozejrzeć, zastanowić co w tym życiu robić i jeszcze choć trochę coś potrafić.
Nawet nie musisz
już sprawia, że zarabiasz średnią lub często ponad.


@tellet: nie obraz sie ale #!$%@? jak robak. Srednia a nawet nieco ponad to wciaz zycie na poziomie "2 pokoje 'blisko' centrum". To nie jest godne zycie.
Moja definicja godnego zycia (i tak skromna):
- dom/segment gdzie kazdy mieszkaniec ma swoj pokoj, jest ogrodek aby zrobic grila, szopa aby pomajsterkowac
- praca max 32h w tygodniu, z mozliwoscia pracy z domu
- zwrot
@gysnde to jak wytłumaczysz fakt, że w Niemczech nieruchomości są wielokrotnie droższe? A nikt ich tam nie kupuje bo nie mają takiej tradycji, żeby posiadać nieruchomość na własność? Nikt tam nie pompuje rynku kredytami, jak u nas. Myślisz, że przy obecnych kosztach materiałów budowlanych i cenach za pracę nieruchomości będą taniały? Myślisz, że jak za moment ludzi w Polsce nie będzie stać na kredyty to wasza mityczna " bańka" pęknie i nieruchomości
Jestem ciekawy gdzie mieszkają ci wszyscy co tak cisną po nas, ludziach którzy mają kredyty na mieszkania? Albo skąd wzięli pieniądze na mieszkania? Bo widzę, że większość nie może przeboleć i każe kredytobiorcom pampersy zakładać itp. No muszę mieć gdzie mieszkać, ale lepiej mi spłacać kredyt za swoje mieszkanie niż płacić za wynajem.


@Maver87: nie porzejmuj sie
maja bol dupuy
jezeli kupiles mieszkanie by zaspoic swoje potrzeby mieszkaniowe, to zrobiles najlepsza
A nikt ich tam nie kupuje bo nie mają takiej tradycji, żeby posiadać nieruchomość na własność?


@Maver87: tradycja nie ma tu nic do rzeczy, po prostu sie to nie oplaca. ceny nieruchomosci sa znacznie wyzsze niz w PL, a wynajmujac mieszkanie masz bezpieczenstwo ze nikt cie tak o nie wywali, plus na starosc gwarancje mieszkania na dobrym poziomie. mieszkania kupuja ludzie ktorzy maja kupe gotowki do zainwestowania

Nikt tam nie pompuje
bo kredyt dają tylko dorosłym i do tego z pracą. Twoje drobne w skarbonce się nie liczą. Jak tam w szkole?

HAHAHAHA Prawie pół bani mam w 2 lata zaoszczędzone a ty mi coś będziesz #!$%@?ł. Idź do pracy na 8 godzin jutro bo kredyt sam się nie spłaci
@uriel_ck: