Wpis z mikrobloga

Napisałem relatywnie mniej, w sensie w stosunku do liczby przypadków, tak ogółem, w wartościach, to wiadomo, że może być więcej.


@Matt_888: Wiem że napisałes relatywnie. Ale "relatywnie" to niewłaściwe spojrzenie, jesli będzie umierać tyle samo/więcej
będzie brandzlowanie się do samej liczby przypadków, która pewnie wywali w kosmos.


@Matt_888: Oczywiście bardzo prawdopodobne, że zgony też wywali grubo ponad 1000 i będą problemy z dostępnością łóżek covidowych, nie przeczę temu. Trzymam jednak kciuki, że sytuacja nie będzie tragiczna, chociaż mając na uwadze jak nasz rząd ogarnia covida, to może być jednak tragiczna niestety.
@mc_hammer: badany jest tylko jakiś odsetek wszystkich próbek. Następnie z całościowych wyników metodą ekstrapolacji wyliczają jaki odsetek stanowią chorzy na dany wariant. Przykładowo w Warszawie pobierają 10 tysięcy próbek, z czego 2 tysiące jest pozytywnych. Następnie 20 pozytywnych z tych 2000 jest badanych pod kontem wariantu. Jeżeli 5 z tych próbek okaże się Omikronem, wtedy ekstrapolują, że 25% pozytywnych czyli 500 osób w Warszawie zachorowało w danym dniu na wariant Omikron.
@Matt_888: Ale tylko covidowych 2000? To by faktycznie hekatomba była. Ja aż tak pesymistycznych oczekiwań nie mam.

Raczej spodziewam się podwyższonego ogólnego parametru zgonów. Przez całą zimę i wiosnę będzie >10 000 zgonów tygodniowo.
@Matt_888: już to przerabialiśmy. Jak jest dużo przypadków to narracja że trzeba zamknąć wszystko bo dużo przypadków, a jak spada liczba przypadków to trzeba przycisnąć śrubę bo dużo zgonów/dużo hospitalizacji, jak i to spada, to trzeba utrzymać obostrzenia bo już X fala się zbliża. I tak to trwa drugi rok. Dziękuję za pracę która wkładasz, zawsze chętnie śledzę Twoje wpisy.
Czytałem gdzieś przewidywanie, że może umierać 2000 osób dziennie


@Matt_888: ktoś kto to napisał powinien zostać pozbawiony wszelkich tytułów naukowych (jeśli takie miał) i zatrudniony w kopalni uranu
rekord w październiku albo listopadzie 2020 to 16265 zgonów w jednym tygodniu


@drago444: Na covid czy ogólnie? Bo tutaj mówimy o 2k dziennie na covid ( ͡° ͜ʖ ͡°)