Wpis z mikrobloga

POLSKA TO KRAJ MANGOZJEBÓW

W znalezisku jak działa anime pochwaliłem się, że od 4 lat nie oglądam anime. Dostałem 4 plusy i około 50 minusów. Polska to jest jednak kraj mangozjebów.

I mangozjeby to nie tylko ci co co weekend maratonują całe serie, ale każdy kto ogląda powyżej kilka serii rocznie. Tak, też byłem mangozjebem, dopiero ostatni rok oglądania anime zszedłem poniżej kilku odcinków (a potem uznałem, że w ogóle go nie potrzebuję, a dla rozrywki oglądam seriale aktorskie, krótkometrażówki, klasyki kinowe). Ale wyprzedzając kąśliwe komentarze, że "zrujnowałem sobie życie przez anime a teraz pouczam innych", to nawet jak byłem mangozjebem to nie były to olbrzymie ilości, zdecydowanie poniżej połowy tego co średnia dla dorosłego Polaka (10 serii rocznie). Pierwsze anime obejrzałem w wieku 16 lat, w wieku 25 podjąłem decyzję o ograniczaniu anime i w wieku 28 zrezygnowałem z niego zupełnie.

I nie dam sobie wmówić, że oglądanie 3-4 odcinków co weekend, czy raz w miesiącu 2 serie, to nie jest #!$%@? - tak, to też jest #!$%@?. Pozdrawiam wszystkich nieoglądających anime oraz osoby oglądający okazjonalnie typu film od Ghibli, kiedy leci w telewizji.

#alkoholizm #alkohol #narkotyki #narkotykizawszespoko #abstynencja #trzezwystyczen #trzezwiejzwykopem #sylwester #sylwesterzwykopem #nowyrok #impreza #patologia #patologiazewsi #patologiazmiasta #polska #spoleczenstwo #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #piwo #wodka #wino #whiskey

Przeróbka zainspirowana przeróbką @SlimKirby
Oryginalny wpis autorstwa @adam-antoszewski

#pasta
  • 7