Wpis z mikrobloga

Ej, czaicie, że są na świecie ludzie ktorzy nieironicznie twierdzą, że to, że czlowieka pracujacego na pełen etat nie stac na zapewnienie najbardziej podstawowej potrzeby jaką jest posiadanie schronienia, jest sytuacją jak najbardzie normalną i z obecnym systemem jest wszystko jak najbardziej w porządku?

A najlepsi agenci to sa ci dla ktorych rozwiazaniem sytuacji jest by pracownik amazona po #!$%@? na zmianie szedl wieczorowo robic dyplom w IT i do tego jeszcze ksztalcil sie z inwestowania na gieldzie, bo jak wiadomo, jesli oszczednosci zycia zjada ci inflacja i roczny ich przyrost nie pokrywa nawet wzrostow cen nieruchomosci to jestes frajerem. Do tego silownia i dobra dieta, a jak z braku snu i wyczerpania zdechniesz na covid czy odwalisz magika to jestes frajer i dobrze ci tak, czysty darwinizm spoleczny. Wszystko to żeby zarobic na jakies m2 w miejscu gdzie procent bezrobocia nie jest liczba dwucyfrową.

Chociaż nie, kuce sa przynajmniej zabawne w swojej naiwnosci wyssanej z cyca pana Janusza. Najlepsze są progresywne libki. Z jednej strony biedota ma sie wyniesc 50km (albo wiecej) za miasto gdzie mieszkania sa tanie bo nie ma pracy i jest #!$%@? dojazd, ale jednoczesnie beda cisnac na takiego osobnika "klasy niższej" że jezdzi starym dieslem do pracy i generuje CO2. Tymczasem libkowi idole #!$%@? tę planete latajac odrzutowcami na konferencje o zmianie klimatu, a potem siadaja z bankierami i wlascicielami funduszy by wymyslic co zrobic by ludzie sie nie pokapowali, że sa okradani z wolnosci, czasu i pieniedzy.

Ja #!$%@? niech ten swiat spłonie.

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlewakow #bekazlibka #bekazpodludzi
  • 142
@Tranzystor_IGBT: No najlepsze w tym całym obecnym układzie jest wmówienie ludziom, że to jest niby w jakiś pokrętny sposób dla nich korzystne - dzięki temu, że panuje obecna mutacja kapitalizmu produkujemy najefektywniej i najwięcej. A że pracownika, który realnie to na swoich barkach utrzymuje, nie stać na lekarza, mieszkanie albo zdrowe jedzenie, to już jest jego samego wina. Przegrał loterię urodzenia w odpowiednim miejscu z odpowiednimi rodzicami i genami, więc sam
@swiadomy_anakolut: mnie #!$%@? to cale podejscie, że mieszkanie w ktorym mieszkasz to inwestycja i musi rosnac. Jakos nikt nie ma problemu z tym, że cena samochodu leci mu na łeb na szyje każdego roku, bo samochod to nie inwestycja tylko narzędzie, ale sprobuj powiedziec komukolwiek, że ceny mieszkan powinny spasc to zaraz cie zlinczuja kredyciarze, bo im zle życzysz i zazdroscisz.

Nie rozumiem tego, jak kupisz dom za 300k i jego
zaraz cie zlinczuja kredyciarze, bo im zle życzysz i zazdroscisz


@Tranzystor_IGBT: o to

A najlepsi agenci to sa ci dla ktorych rozwiazaniem sytuacji jest by pracownik amazona po #!$%@? na zmianie szedl wieczorowo robic dyplom w IT

A że pracownika, który realnie to na swoich barkach utrzymuje, nie stać na lekarza, mieszkanie albo zdrowe jedzenie, to już jest jego samego wina.


@swiadomy_anakolut: syndrom Sztokholmski

@Tranzystor_IGBT: syndrom Sztokholmski

a już
@Tranzystor_IGBT: Jak powiesz libkowi, że uważasz obecny system za niesprawiedliwy, to Ci poleci, żebyś zamiast tym tłamszonym, wyzyskiwanym, został tym u góry, który wyzyskuje i wtedy problem się rozwiąże. Tylko, że ja nie narzekam na moją obecną pozycję w tej układance, tylko na całą koncepcję układanki! To tak, jakby w ulicznej walce na pięści, ktoś zamiast uspokoić i zwrócić uwagę, że ta bijatyka jest bez sensu, cichaczem radził założenie kastetu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@Tranzystor_IGBT: och jaki soczysty i... słuszny ból dupy. Popieram w pełni. I to mimo tego, że sam jestem #programista15k. Co z tego? Gdy przychodzi do zakupu nieruchomości, czuję się jak biedak i to pomimo bycia w tej mitycznej kaście niby dobrze zarabiających. A na starość i tak będę żarł gruz jak mi inflacja #!$%@? oszczędności.

Kapitalizmu już nie ma, miał piękny pogrzeb. Sam siebie zeżarł. Rynki zostały wyparte przez platformy
Po prostu w przypadku nieruchomości gwarantem jest sama nieruchomość.


W przypadku nieruchomości gwarantem jest cały majątek dłużnika. Dlatego banki monitorują ceny nieruchomości na które dały kredyt. Jeszcze trochę stopy wzrosną i sporo osób może się o tym boleśnie przekonać.

Myślę, że głównym powodem tego całego bólu dupy jest brak edukacji finansowej. Takich rzeczy się nie uczy. Powiedziałbym nawet, że o nich się szczerze nie rozmawia. Kończysz edukację, idziesz do korpo albo januszeksa
jest posiadanie schronienia,


@Tranzystor_IGBT: wlasnie nie - teraz posiadanie schronienia (wlasnego mieszkania/domu) jest o wiele latwiejsze niz kiedys. tak wiem, w usa kazdy mogl miec wlasny duzy wolnostojacy dom ale to polska to nie usa. moja prababka przed wojna mieszkala ze swoimi dziadkami dopoki nie wyszla za maz, a wtedy jedyne co sie zmienilo to to ze pojechala mieszkac do rodziny meza. teraz wszystko stoi przed wami otworem, i nie jest