Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może ktoś poleci coś fajnego do popykania na kompie. Ogólnie lubię strategie i gry z zarządzaniem i ekonomią ale nie przesadzone, tzn takie #civ4 pewnie by mnie przerosło. Może być na #steam, cena nie gra roli (chyba). Gry, ktore mi podeszły:
- #ets2 za to że można pojeździć, kuoić garaż, zateudnić pracownika i poczillować
- #factorio - fajny management z opcją walki
- #bannerlord - bo otwarty świat, fajna strategia ale walka w 3d w ogole mnie nie i teresuje tu, tylko sim
- gry typu #transportfever2 albo #mashinky - zarządzanie i builder
- #wartales lub #battlebrothers - fajny management ekipą
- #kenshi - otwarty swiat itp

Jest ktoś w stanie ki coś polecić do popykania?

Odbiłem się za to od #rimworld bo za dużo tam zarządzania i ustawiania jest, #rdr2 jakoś też mi nie podszedł ale może kiedyś do niego wrócę. Chyba nie ten klimat. Ogólnie lubię gryy gdzie nie ma jasnej linii fabularneji można sobie biegać po mapie i coś tam farmić.
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gomjeden: no tyle co w zyciu 90% ludzi. Dostajesz wypłatę, kupijesz furę i płacisz za paliwo. Przy etsie nie pisałem akurat, że ekonomia jest fajna ale coś w rodzaju grindu :)
@kefas_safek: Widzę tu potencjał do #ottd. Gra jest bardzo stara, ale do dziś wspierana na opensource. Nadal są aktualizacje i gra się w to mega przyjemnie. W sumie jedna z najlepszych gier, w jakie w życiu grałem.

https://www.openttd.org/

OTTD w nowszej, współczesnej formie to Transport Fever. Również polecam.

Co do zarządzania i ekonomii to koniecznie wypadałoby zaliczyć Cities Skylines. To gra, która bije na łeb na głowę serię Sim City.
@kefas_safek #workersresources takie sim city w prl ale rozwinieta ekonomia i zeby jakos to zapiac i miasto zarabialo na siebie to trzeba troche poprobowac duzo roznych opcji włącznie z propagandą itd ekonomia mocno rozwinieta chociazby przez to ze sa dwa systemy walutowe takze uwazam ze warto jak chcesz spedzic duzo czasu na probach i sie czegos nauczyc jak to funkcjonowało to warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
polecam ci gry paradoxu takie jak #eu4 #ck2 #ck3 #hoi4 Na początku mogą ci się wydawać bardzo złożone, ale idzie bardzo szybko to ogarnąć wbrew pozorom.

@Merdarion_PL: no właśnie wydaje mi się, że tam jest za wysoki próg wejścia. Ja bym wolał coś bardziej casualowego chyba bo niebmam aż tyle czasu...

@Candy: no openttd wydaje się całkiem eleganckie szkoda tylko, że ta grafika.... :p w ttd grałem bardzo dużo za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhqq: odbiłem się od tego ze 4x już. Podobno fajne ale jakoś dla mnie dużo tam ustawiania, priorytetów itp. Nie wiem, może jeszcze kiedyś się zkuszę, na razie mam ok 80 min przebiegu i 0 rozpoczętych na dobre gier
@kefas_safek: oj się przymuś, jest miodna. poza tym wiele nie ma na starcie, priorytety ustaw automagiczne zadań. sen/prace tez zostaw defaultną. mam jakies 900 godzin i tylko rośnie. odkąd mam rimworlda, zadna inna gra juz mnie nie kusi.