Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
@jmuhha: Ale co tutaj jest marnotrawstwem? Jak by nie mieli piętra, to by wszyscy w jednym pokoju przecież siedzieli. Na parterze masz łazienkę, kuchnie, salon, kotłownie i zostaje Ci jedna sypialnia.

Jak masz nawet dwójkę dzieci to gdzie je wciśniesz? Dobudujesz na parterze pokój-dwa? Właśnie wydałeś więcej kasy na chatę niż na piętro, bo zrobienie piętra to de facto wylanie stropu i wymurowanie na tym dwóch pustaków. A zrobienie większego parteru
Kwestia metrow, jak mi sie dzieci wyprowadza, to pokoj do gier i powiekszam sypialnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@jmuhha: Normalny dom, jasne bardziej problematyczne będzie ogrzewanie, ale za to jeśli kiedyś przyjdzie pora na sprzedaż to pójdzie za lepszą cenę. Poza tym są osoby, które lubią przestrzeń i nie chcą żeby pomieszczenie spełniało więcej niż jedną rolę (np. salonu i jednocześnie sypialni).
@jmuhha: A co w tym dziwnego? Sam bym sobie wielki dom zrobił a jak dzieci wyjadą to masz miejsce by zrobić siłownie, bilarda czy cokolwiek innego zechcesz. Bez problemu znalazłbym wykorzystanie przestrzeni.
Często to ludzie po 40, którzy się dorobili.


@jmuhha: Bo wcześniej ich nie stać, też bym sobie wybudował taki dom, a mam 29 lat. Córka miałaby swój pokój na górze, byłby pokój dla kolejnego dziecka, ja jakiś pokój rozrywkowy. Jak już się budować to nie klitkę 70m. Zresztą twój przykład jest bez sensu, to jak za 10 lat dziecko się wyprowadzi to masz się gnieść przez te 10 lat? x #!$%@?
@jmuhha: Bo są głupkami #!$%@?. W Polsce zakompleksieni głupcy muszą mieć wszystko duże i okazałe - przedłużenie krótkich fiutków. Co drugi auto 7 metrów, bo na wakacje trzeba wywozić garnki i pół dobutku.