Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
  • Odpowiedz
@Kapitan-Planeta: a i żeby nie bylo. Jakbym byl bardzo bogaty to i 200m2 bym zagospodarował. Pisze to wszystko w w sytuacji gdzie trzeba wybierac miedzy kasą, apraktycznością i planowaniem jak to utrzymać w przyszłości.
  • Odpowiedz
@Kapitan-Planeta: a i żeby nie bylo. Jakbym byl bardzo bogaty to i 200m2 bym zagospodarował. Pisze to wszystko w w sytuacji gdzie trzeba wybierac miedzy kasą, apraktycznością i planowaniem jak to utrzymać w przyszłości.
  • Odpowiedz
czy planujesz w domu mieszkać czy organizujesz hotel...


@Kapitan-Planeta:
Zwał jak zwał, bardzo lubie takie spotkania rodzinne. Jak już jade do rodziców to na kilka dni (4 godziny jazdy), więc nie jest to wypad na kawę i trzeba gdzieś przenocować. Brat tez ma daleko.
Każdy buduje dom zgodnie ze swoją wizją. Jak planujesz tam mieszkać tylko w 3-4 osoby, nie zapraszac gości na dłużej (co jest coraz bardziej częste w
  • Odpowiedz
@jmuhha: Często ludzie myślą, że dzieci będą z nimi mieszkać- na zasadzie takiego domu wielopokoleniowego- starsi pomogą przy dzieciach, średni pomogą starszym.
Kiedyś to było chyba bardziej popularne, niektórzy ciągle tak myślą i pomimo wyraźnych sygnałów, że tak nie będzie chyba nie przyjmują do wiadomości, że tym razem jednak tak nie będzie. Mam niestety wrażenie, że moi teściowie mają też nadzieję, że ktoś tak się do nich dokoptuje. No ale
  • Odpowiedz
Jakie marnotrawstwo metrów, jak tych metrów by w ogóle nie było gdyby nie decyzja człowieka który je sobie chce zbudować… „Marnotrawstwo pieniędzy” bym zrozumiał ale jakich k***wa metrów
  • Odpowiedz
no co ty! Mój tata nigdy się na to nie zgodzi! XD Moja siostra taką ma, to tata skomentował "ludzie tyle czasu okna myli normalnie i nic im się nie dzieje, czy to trzeba od razu jakieś maszyny kupować? Po szmatce są tak samo czyste. Mama sama z czwórką dzieci okna myła, jak ja byłem w Niemczech i jakoś dała radę, a teraz to wszyscy wygodni". Oni są raczej tradycyjni i nie
  • Odpowiedz
@jmuhha: bo zapominają ze dom jest dla nich a nie oni dla domu. Lubią gromadzic wkec zbieraja gowno z Pepco i potrzsbują pokojow. Mam przeprowdzki i widze ze ludzie potrafia pomiescic sie w 50 m2 a sa ludzke ktorzy nie moga pomiesckc sie w 250 metrowych domch i musza parkowac przed domem bo garaz #!$%@? shitsm
  • Odpowiedz
@jmuhha: A co jeśli nie będzie dzieci? Albo dzieci nie będą miały dzieci? Dojazdy do szkoły, do sklepu, do dowolnego urzędu czy lekarza, co z pracą na wsiach?

Chyba, że owe dzieci nie pójdą na studia i będą tam mieszkać i gdzieś pracować na miejscu, wówczas duży dom ma uzasadnienie.

Moim zdaniem to marnotrawstwo.
  • Odpowiedz
@jmuhha teraz juz tak nie budują, kiedys budowali liczac ze wszyscy razem beda mieszkac bo oni ze swoim rodzeństwem i rodzicami tak mieszkali jak byli młodzi...
A teraz wiekszosc tych kamienic albo stoi pusta albo zostalo najstarsze pokolenie czyli dziadkowie którzy zajmują suteryny a reszta odcięta od ogrzewania bo ich nie stac na utrzymanie tego...
  • Odpowiedz